Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. novembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Študenti si preveria znalosti o ľudských právach

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 18.03.2013

Na 15. ročníku celoštátneho kola Olympiády ľudských práv bude 20. až 22. marca súťažiť 64 študentov
Študenti si preveria znalosti o ľudských právach
Zdroj obrázku: Internet
 

Vedomosti z oblasti ľudských práv si 20. až 22. marca medzi sebou preverí 64 študentov na 15. ročníku celoštátneho kola Olympiády ľudských práv v Liptovskom Jáne.

Počas trojdňovej súťaže budú študenti riešiť modelové situácie, pred malou porotou budú obhajovať esej a potom ju budú prezentovať pred veľkou porotou. Vypracovanie eseje je podmienkou účasti na celoštátnom kole. Tento rok si súťažiaci mohli vybrať z piatich tém. Najviac ich pritom oslovila téma „Ženy v politike a politika pre ženy“, pre ktorú sa rozhodlo 22 študentov.

Pri hodnotení esejí bude porota prihliadať na niekoľko kritérií – analýzu otázky, použitie argumentácie a dôkazov, kompozíciu, štýl, originálnosť myšlienok a na preukázané vedomosti k danej téme. Súčasťou podujatia bude aj seminár s názvom „Ľudské práva žien a rodová rovnosť“, paralelné workshopy a beseda s poslancami a poslankyňami Európskeho parlamentu.

Na celoštátnom kole Olympiády ľudských práv sa okrem súťažiacich pravidelne zúčastňujú aj stredoškolskí pedagógovia, ktorí pripravujú svojich študentov. Na celoštátnom kole majú možnosť stretnúť sa so svojimi kolegami z iných krajov, vymeniť si skúsenosti vo výchove k ľudských právam a v príprave svojich zverencov na olympiádu.

Diskutujú aj so zástupcami inštitúcií, ktoré garantujú jednotlivé témy esejí – ministerstvá školstva, práce, zahraničných vecí, Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Friedrich Ebert Stiftung, Informačné centrum OSN Viedeň, Helsinský výbor na Slovensku, UNESCO centrum pre výchovu k ľudským právam na Univerzite Komenského v Bratislave a iné.

Agentúru SITA o tom informoval Martin Hílek z oddelenia vzťahov s verejnosťou IUVENTA - Slovenský inštitút mládeže. Podrobné informácie sú aj na www.olympiady.sk.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Americký herec sa v zatiaľ nepomenovanej pripravovanej snímke pridá k britskému kolegovi Henrymu Cavillovi, ktorý si zopakuje rolu Supermana.
pred 6 rokmi
Slovenskí návštevníci si vychutnávajú v Luhačoviciach nielen tradičné kúpeľné a relaxačné služby, ale chodia sem aj za nezabudnuteľnými kultúrnymi zážitkami.
pred 7 rokmi
Okrem už potvrdených koncertov v Mexiku a Južnej Amerike hardrocková skupina údajne chystá ďalšie.
pred 6 rokmi
Každému raz rupnú nervy... alebo šesť divokých historiek, ktoré spája téma pomsty a drobných i väčších nespravodlivostí či krívd.
pred 9 rokmi
O osude 15 snímok v Medzinárodnej súťaži hraných filmov rozhodnú spolu s ním izraelský režisér Samuel Maoz, mexický oscarový filmár Eugenio Caballero a ďalší.
pred 8 rokmi
Milka Vášáryová oslávila okrúhlu sedemdesiatku a pri tej príležitosti vyšiel jej knižný portrét Emília V a tí druhí.
pred 9 rokmi
S novými kompaktmi Sony sa na to môžete pozrieť aj poriadne zblízka
pred 8 rokmi
Marián Varga neodohrá koncert s názvom Vianočná suita, ktorý sa mal konať 8.12. v Bratislave. Koncert s významnými slovenskými hudobníkmi sa presúva na koniec januára 2013.