Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Štipendium na vysokoškolské štúdiu získalo 70 krajanov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 12.08.2013

Najväčší záujem mali zahraniční Slováci o štúdium na Univerzite Komenského v Bratislave
Štipendium na vysokoškolské štúdiu získalo 70 krajanov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Spolu 70 zahraničných Slovákov z Chorvátska, Kirgizska, Maďarska, Poľska, Rumunska, Srbska a Ukrajiny získalo štipendium slovenskej vlády na vysokoškolské štúdium na niektorej z vysokých škôl na Slovensku.

Na prvom a druhom stupni ich bude študovať spolu 63, siedmi krajania získali podporu na doktorandské štúdium, informuje hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Najpočetnejšie zastúpenie má medzi študentmi, ktorí získali štipendium, Srbsko so 41 zahraničnými Slovákmi, nasleduje Rumunsko s 10, Chorvátsko so šiestimi, Maďarsko s piatimi a Ukrajina so štyrmi študentmi. Z Kirgizska a Poľska budú u nás študovať z každej krajiny dvaja študenti. Najväčší záujem mali zahraniční Slováci o štúdium na Univerzite Komenského v Bratislave, potom na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre a Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.

V rámci pomoci rozvojovým krajinám na akademický rok 2013/14 bolo udelených 48 štipendií vlády SR. Na Slovensko by tak mali prísť študovať vysokoškoláci z 29 krajín celého sveta, vrátane Južného Sudánu, Mongolska či Albánska.

Odoslať elektronickú žiadosť o štipendium pre akademický rok 2013/2014 prostredníctvom portálu www.vladnestipendia.sk bolo potrebné do 30. mája 2013. Zoznam štipendistov je zverejnený na stránke rezortu školstva. Celkovo v tomto roku na podporu zahraničných študentov vyčlenili v rozpočte ministerstva školstva takmer dva milióny eur. V akademickom roku 2012/2013 študovalo na verejných vysokých školách na Slovensku 178 štipendistov z rozvojových krajín a 274 študentov z radov krajanov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Ak si na to isté lôžko líhate desať – pätnásť rokov, s vysokou pravdepodobnosťou vám matrac dávno nevyhovuje. Tvrdý? Stredne tvrdý? Mäkký? Výber je široký preto, že každý potrebuje niečo iné.
pred 10 rokmi
Chystáte sa tento rok na letnú dovolenku k moru, do tradičných dovolenkových destinácií či tropických krajín?
pred 6 rokmi
Tohtoročný september bude v znamení najočakávanejšieho albumu tohto roku! Pôjde o dlho avizovaný album legendárneho jazzmana Tonyho Bennetta a popovej hviezdy Lady Gaga.
pred 4 rokmi
Legenda o prsteni znovu ožíva. Unikátne filmové predstavenie na gigantickom plátne s orchestrom a zborom naživo.
pred 6 rokmi
Sociálna poisťovňa chce nakúpiť tlačiarne a tonery v predpokladanej celkovej hodnote 2,3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH).
pred 10 rokmi
Diatermia je liečebná metóda pri ktorej sa využíva vysokofrekvenčný elektrický prúd s nízkym napätím. Táto procedúra je doporučovaná vtedy...
pred 8 rokmi
Na pozadí osudov ľudí, ktorých cesty sa náhodne pretnú na lesnej chate, sa rozvíja komorný príbeh o potrebe lásky, nenávratných životných zvratoch a čakaní na zjavenie.
pred 5 rokmi
Špeciálna digitálna kompilácia prináša päť doteraz digitálne nevydaných nahrávok z rokov 1986 – 1989.