Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. novembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Štátnozamestnanecké vzťahy má riadiť úrad vlády

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 30.05.2013

Vláda plánuje presúvať z ministerstva práce na úrad vlády kompetencie v oblasti štátnozamestnaneckých vzťahov a právnych vzťahov pri výkone práce vo verejnom záujme.
Štátnozamestnanecké vzťahy má riadiť úrad vlády
Zdroj obrázku: Internet
 

Vláda plánuje presúvať z ministerstva práce na úrad vlády kompetencie v oblasti štátnozamestnaneckých vzťahov a právnych vzťahov pri výkone práce vo verejnom záujme. Takýto návrh novely o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy dnes odobrili ministri na rokovaní kabinetu.

Zmena je podľa predkladateľov návrhu potrebná, pretože na Slovensku panuje stav, ktorý nie je charakteristický pre členské štáty EÚ. Netypická situácia vznikla v roku 2006 zrušením Úradu pre štátnu službu a presunom kompetencie v oblasti štátnej služby pod ministerstvo práce. V iných členských krajinách Európskej únie patrí kompetencia pre oblasť štátnej služby spravidla pod úrad vlády (úrad predsedu vlády), pod rezort vnútra (rezort verejnej správy) alebo rezort financií. Takéto typické začlenenie štátnej (verejnej) služby do kompetencie niektorého zo spomenutých orgánov je podľa autorov novely podmienené aj osobitným postavením a významom štátnej služby v tvorbe a uskutočňovaní komplexnej vnútornej politiky štátu.

Úrad vlády SR by mal po novom zastrešovať jednotný systém riadenia ľudských zdrojov vo verejnej správe, aby sa zefektívnili riadiace činnosti v tejto oblasti. “Navrhovanou zmenou sa zároveň posilní legislatívny a systémový rámec pre pôsobenie štátnej služby a vytvoria sa podmienky pre zvyšovanie profesionality a kvalifikácie štátnych zamestnancov,” uvádza sa v dôvodovej správe novely. Kompetencie by sa mali presúvať od októbra.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Nie všetko tekuté je zároveň zdravé. Už sme vylúčili alkohol, kofeín a sladené nápoje, ako si teda vybrať napríklad z ponuky minerálok?
pred 9 rokmi
Po 5-ročnej pauze sa skupina vracia na pódia a opäť s novým nástrojovým obsadením.
pred 10 rokmi
Horská Chata rozposiela svoj nový album fanúšikom priamo domov a zadarmo
pred 9 rokmi
Nový liek s účinnou látkou ivabradín dokáže optimálne znižovať frekvenciu srdca a tým pomôcť pacientom s chronickým srdcovým ochorením prežiť kvalitnejší a dlhší život.
pred 6 rokmi
Ak sa týmto dvom prerasteným puberťákom podarí vypracovať sa z univerzitných nováčikov na skutočných mužov, potom by vysoká škola mohla byť tým najlepším, čo ich kedy stretlo.
pred 6 rokmi
Jediným pravidlom je život bez pravidiel. Filmová adaptácia úspešného švédskeho bestselleru začína.
pred 8 rokmi
North je názov štvrtého albumu od Matchbox Twenty, ide o prvú nahrávku skupiny za posledných 5 rokov a dokonca o prvý album s úplne novými piesňami v období posledných desiatich rokov.
pred 5 rokmi
Ocenenie získal za vyše 100 000 predaných vstupeniek cez predpredaj.sk