Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Štátnozamestnanecké vzťahy má riadiť úrad vlády

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 30.05.2013

Vláda plánuje presúvať z ministerstva práce na úrad vlády kompetencie v oblasti štátnozamestnaneckých vzťahov a právnych vzťahov pri výkone práce vo verejnom záujme.
Štátnozamestnanecké vzťahy má riadiť úrad vlády
Zdroj obrázku: Internet
 

Vláda plánuje presúvať z ministerstva práce na úrad vlády kompetencie v oblasti štátnozamestnaneckých vzťahov a právnych vzťahov pri výkone práce vo verejnom záujme. Takýto návrh novely o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy dnes odobrili ministri na rokovaní kabinetu.

Zmena je podľa predkladateľov návrhu potrebná, pretože na Slovensku panuje stav, ktorý nie je charakteristický pre členské štáty EÚ. Netypická situácia vznikla v roku 2006 zrušením Úradu pre štátnu službu a presunom kompetencie v oblasti štátnej služby pod ministerstvo práce. V iných členských krajinách Európskej únie patrí kompetencia pre oblasť štátnej služby spravidla pod úrad vlády (úrad predsedu vlády), pod rezort vnútra (rezort verejnej správy) alebo rezort financií. Takéto typické začlenenie štátnej (verejnej) služby do kompetencie niektorého zo spomenutých orgánov je podľa autorov novely podmienené aj osobitným postavením a významom štátnej služby v tvorbe a uskutočňovaní komplexnej vnútornej politiky štátu.

Úrad vlády SR by mal po novom zastrešovať jednotný systém riadenia ľudských zdrojov vo verejnej správe, aby sa zefektívnili riadiace činnosti v tejto oblasti. “Navrhovanou zmenou sa zároveň posilní legislatívny a systémový rámec pre pôsobenie štátnej služby a vytvoria sa podmienky pre zvyšovanie profesionality a kvalifikácie štátnych zamestnancov,” uvádza sa v dôvodovej správe novely. Kompetencie by sa mali presúvať od októbra.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
Najspravodlivejšou vecou na svete je pravdepodobne zub času, ktorý sa zahryzne do každého z nás.
pred 7 rokmi
Nový minister vnútra Robert Kaliňák tiež odmieta zmierňovať pokuty za dopravné priestupky.
pred 7 rokmi
Česká skupina Divokej Bill má za sebou náročné turné po slovenských mestách. Osvedčilo sa to, že hneď na začiatok padla Bratislava a potom postupne východ, stred, juh a nakoniec sever republiky.
pred 8 rokmi
Peter Krištúfek získal sfilmom Viditeľný svet cenu za najlepšiu réžiu na 21. Medzinárodnom filmovom festivale Arsenáls vRige.
pred 6 rokmi
Americký rapper Eminem zverejnil skladbu s názvom Rap God. Pieseň pochádza zo štúdiovky The Marshall Mathers LP 2, ktorá by mala vyjsť 5. novembra.
pred 6 rokmi
Verejnú prezentáciu k druhej etape nosného dopravného systému MHD, teda vybudovaniu električky z Bosákovej na Janíkov dvor, pripravuje mesto na 22. apríla
pred 8 rokmi
Britský hudobník Peter Gabriel uvedie 10. októbra na trh deviaty štúdiový album s názvom New Blood.
pred 7 rokmi
Stoneho Divosi patria do kategórie tých filmov, ktoré sú na prvý pohľad príliš dlhé, no na ich konci máte pocit, akoby ste sa ani nestihli poriadne usadiť a už je koniec.