Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Staromestské vianočné trhy tento rok ožijú literatúrou

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 20.11.2012

Sedem nezávislých vydavateľov slovenskej literatúry predstaví vo vianočnom literárnom stánku svojich kmeňových autorov, ktorí budú nielen podpisovať svoje knihy, ale aj radiť zákazníkom pri výbere kníh.
Staromestské vianočné trhy tento rok ožijú literatúrou
Zdroj obrázku: Goodfon
 

Staromestské vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave tento rok ožijú literatúrou. Občianske združenie literarnyklub.sk postaví uprostred vianočného zhonu stánok literatúry a oddychu, v ktorom sa uskutoční 30 autogramiád slovenskej literárnej špičky a jedna antigramiáda.

Literárny klub zmobilizoval sedem nezávislých vydavateľov slovenskej literatúry (KK Bagala, Modrý Peter, Aspekt, Fragment F. R. & G., Petrus, Ars poetica a Drewo a srd), aby vo vianočnom literárnom stánku predstavili svojich kmeňových autorov, ktorí budú každý deň od 16:00 do 18:00 nielen podpisovať svoje knihy, ale aj radiť zákazníkom pri výbere knižných darčekov pod stromček.

Návštevníci stretnú takých spisovateľov ako Ivan Štrpka, Dušan Mitana, Jana Juráňová, Monika Kompaníková, Balla, Pavol Rankov, Bene, Oleg Pastier či Zuska Kepplová. Vianočný stánok Literárneho klubu otvorí v piatok 23. novembra o 16:00 spisovateľ Kornel Földvári, ktorý vo februári oslávil osemdesiatku. Pero na autogramiádu slávnostne podá starostka mestskej časti Bratislava - Staré Mesto Tatiana Rosová.

"Je paradoxné, že vianočné výklady sú preplnené sprostosťami, brakom, gýčom a knihy oceňovaných a prekladaných slovenských spisovateľov sú obvykle kdesi vzadu, v spodnej poličke. To vyrieši len puč! Náš plán je jasný - anektovať centrum Bratislavy a vrátiť pôvodnú tvorbu do centra pozornosti,“ povedal vydavateľ Koloman Kertész Bagala, ktorý je predsedom Občianskeho združenia literarnyklub.sk. Tí, ktorí dokážu do 23. decembra nazbierať aspoň 15 podpisov slovenských autorov, dostanú darček z vydavateľstva KK Bagala. Majiteľov všetkých autogramov pozve Literárny klub na večeru s jeho obľúbeným autorom.

Agentúru SITA informoval programový manažér Občianskeho združenia literarnyklub.sk František Malík. Program vianočného stánku Občianskeho združenia literarnyklub.sk na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave (vždy od 16:00 do 18:00):
23.11. - Kornel Foldvári
24.11. - Marek Vadas
25.11. - Zuska Kepplová
26.11. - Ivan Štrpka
27.11. - Mila Haugová
28.11. - Monika Kompaníková
29.11. - Balla
30.11. - Tomáš Ulej
01.12. - Bene
02.12. - Robert Bielik
03.12. - Štefan Bučko
04.12. - Mária Modrovich
05.12. - Mirka Ábelová
06.12. - Peter Balko
07.12. - Ján Milčák
08.12. - Ján Buzássy
09.12. - Dušan Mitana
10.12. - Jana Juráňová
11.12. - Ursula Kovalyk
12.12. - Miroslav Brück
13.12. - Pavol Rankov
14.12. - Veronika Šikulová
15.12. - Martin Solotruk
16.12. - Michal Habaj
17.12. - Ján Boleslav Kladivo
18.12. - Peter Šulej
19.12. - Oleg Pastier
20.12. - Vlado Janček
21.12. - Agda Bavi Pain
22.12. - Laco Kerata
23.12. - Michal Rehúš (antigramiáda)Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Nie je to ani týždeň , čo DFT vydali a zároveň pokrstili svoju novú platňu "Anjeli a Démoni " . Teraz sa postupne dostávajú jednotlivé tracky na YT .
pred 5 rokmi
Marcus Wang - Mezi mužem a ženami : Príbeh vyjadrujúci lásku a vášeň mužov k ženám (bez nich by náš život strácal zmysel).
pred 5 rokmi
Uveríte im každý pohyb, každú repliku, každý jeden moment. Navyše mám pocit, že Madisonské mosty dozrievajú vekom a čím je ten film starší, tým je excelentnejší.
pred 15 rokmi
Legendárny koncertný film The Grateful Dead Movie obohatí v reštaurovanej podobe ponuku hudobných DVD na tohtoročnom predvianočnom trhu.
pred 8 rokmi
Český spevák Jaromír Nohavica bude pokračovať vo vydávaní tzv. virtuálok - naspievaných glos na aktuálne témy.
pred 7 rokmi
Kazateľ Kalašnikov je dojímavý príbeh o neslobode a vykúpení, skutočný príbeh Sama Childersa, bývalého drogového dílera, ktorý zmení svoj život a zachráni stovky unesených a osirelých detí vo vojnou zmietanom Sudáne.
pred 15 rokmi
Plánujete si pod vianočný stromček zadovážiť DVD prehrávač? Predpokladám, že tento rok to bude jeden z najobľúbenejších darčekov, keďže ich ceny sú hlboko nižšie, než ceny videoprehrávačov.
pred 8 rokmi
Najrýchlejší typ – Continental GT Speed