Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ssúťaž kresleného humoru na tému Rovnováha - Balans

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 13.06.2012

Po vlaňajšej premiére súťaže kresleného humoru Kýchanie mozgu vypísali jej organizátori nový ročník, tentokrát na tému Rovnováha - Balans.
Ssúťaž kresleného humoru na tému Rovnováha - Balans
Zdroj obrázku: Internet
 

Po vlaňajšej premiére súťaže kresleného humoru Kýchanie mozgu vypísali jej organizátori nový ročník, tentokrát na tému Rovnováha - Balans. Súťažné práce budú prijímať do 30. septembra. Autori bez obmedzenia krajiny sa môžu zaregistrovať na webstránke cartooneast.com, kde nájdu elektronickú prihlášku aj s možnosťou pridania obrázkov.

Súťaž organizuje prešovská agentúra PRERAG v spolupráci s partnermi z krajín Visegrádskej štvorky. Medzinárodná porota zostavená z renomovaných výtvarníkov a organizátorov rozdelí víťazom ceny v celkovej hodnote 1 000 eur. Súťaž podporili Medzinárodný visegrádsky fond a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.
 
Výstava bude tak ako vlani trvalo inštalovaná v netradičných galerijných priestoroch prešovskej Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana. Neskôr ju uvidia diváci aj v kultúrnych zariadeniach v poľskom Nowom Targu a v Užhorode na Ukrajine.

Kurátor výstavy Peter Rázus uviedol, že minulý ročník tematicky zameraný na Ideál a Idealizmus potvrdil veľmi pozitívny ohlas u pacientov, návštevníkov i nemocničného personálu. Verejnosť si ju ešte stále môže pozrieť vo foyeri Monobloku iv priestoroch krčného oddelenia, kde sa nachádza kolekcia kreslených vtipov 206 autorov zo 48 krajín.

K tohtoročnej téme Rovnováha - Balans povedal, že „dobrý kreslený vtip udržiava v napätí autora, virtuálnych akrobatov i divákov pri balansovaní na lane ponad priestorom groteskných životných situácií“. Vyjadril presvedčenie, že táto rovnovážna forma terapie sa systematicky rozšíri do celého sveta a Prešov sa bude spolu so súťažou Zlatý súdok uchádzať aj o titul EHMKH, čo je Európske hlavné mesto kresleného humoru.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Ďalšiu generáciu smartphonu iPhone 5 predstaví Apple už dnes!
pred 4 rokmi
Stratené evanjelium, kontroverzná relikvia a posledné želanie zomierajúceho pápeža.
pred 9 rokmi
Uznávaný slovenský režisér Martin Šulík nakrútil nekompromisný film z miest, ktoré civilizácia vyvrhla zo svojho lona.
pred 7 rokmi
Podľa štúdie Európskej komisie máme k dispozícii v priemere len 74 % inzerovanej rýchlosti, za ktorú platia.
pred 5 rokmi
Čo sa musí stať, aby sa človek rozhodol uskutočniť svoj dávny sen? Aká sila ho núti nebrať ohľad na nič a na nikoho, pretrhať putá a riskujúc všetko, zaťato sa vybrať za svojím cieľom, hoci s veľmi neistým výsledkom?
pred 7 rokmi
Pod názvom Bystrické tóny štartuje v týchto dňoch autorská a interpretačná súťaž pre hudobníkov, spevákov a autorov z celého Slovenska.
pred 8 rokmi
V bratislavskom Zichyho paláci bude mať 1. augusta o 20:30 h. reprízu inscenácia Tajovsky ruulezz!, ktorá je anglickou adaptáciou hry Ženský zákon od Jozefa Gregora Tajovského.
pred 8 rokmi
Mansory ponúka tuningový program pre Audi R8 Spyder