Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Ssúťaž kresleného humoru na tému Rovnováha - Balans

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 13.06.2012

Po vlaňajšej premiére súťaže kresleného humoru Kýchanie mozgu vypísali jej organizátori nový ročník, tentokrát na tému Rovnováha - Balans.
Ssúťaž kresleného humoru na tému Rovnováha - Balans
Zdroj obrázku: Internet
 

Po vlaňajšej premiére súťaže kresleného humoru Kýchanie mozgu vypísali jej organizátori nový ročník, tentokrát na tému Rovnováha - Balans. Súťažné práce budú prijímať do 30. septembra. Autori bez obmedzenia krajiny sa môžu zaregistrovať na webstránke cartooneast.com, kde nájdu elektronickú prihlášku aj s možnosťou pridania obrázkov.

Súťaž organizuje prešovská agentúra PRERAG v spolupráci s partnermi z krajín Visegrádskej štvorky. Medzinárodná porota zostavená z renomovaných výtvarníkov a organizátorov rozdelí víťazom ceny v celkovej hodnote 1 000 eur. Súťaž podporili Medzinárodný visegrádsky fond a Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.
 
Výstava bude tak ako vlani trvalo inštalovaná v netradičných galerijných priestoroch prešovskej Fakultnej nemocnice s poliklinikou Jána Adama Reimana. Neskôr ju uvidia diváci aj v kultúrnych zariadeniach v poľskom Nowom Targu a v Užhorode na Ukrajine.

Kurátor výstavy Peter Rázus uviedol, že minulý ročník tematicky zameraný na Ideál a Idealizmus potvrdil veľmi pozitívny ohlas u pacientov, návštevníkov i nemocničného personálu. Verejnosť si ju ešte stále môže pozrieť vo foyeri Monobloku iv priestoroch krčného oddelenia, kde sa nachádza kolekcia kreslených vtipov 206 autorov zo 48 krajín.

K tohtoročnej téme Rovnováha - Balans povedal, že „dobrý kreslený vtip udržiava v napätí autora, virtuálnych akrobatov i divákov pri balansovaní na lane ponad priestorom groteskných životných situácií“. Vyjadril presvedčenie, že táto rovnovážna forma terapie sa systematicky rozšíri do celého sveta a Prešov sa bude spolu so súťažou Zlatý súdok uchádzať aj o titul EHMKH, čo je Európske hlavné mesto kresleného humoru.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 12 rokmi
Na túto otázku je pomerne jednoduchá odpoveď aj keď realizácia je už ak nie problematická tak aspoň s časti komplikovaná.
pred 18 rokmi
Tretí máj je Svetovým dňom astmy.
pred 8 rokmi
Hviezda filmov Titanic (1997) a Predčítač (2008) má podľa jej slov úplne obyčajné telo. To je však paradoxne jedným z dôvodov, prečo sa vo filmoch často vyzlieka.
pred 7 rokmi
Monitorovací kamerový systém musia mať od 1. júla namontované všetky stanice technickej a emisnej kontroly, zabrániť má fiktívnym kontrolám.
pred 9 rokmi
Kozinec je pre väčšinu ľudí úplne neznámy, ale ako sa sami presvedčíte, s rohatým zvieratkom nemá vôbec nič spoločné.
pred 8 rokmi
Nový album, ktorý vyšiel na sklonku minulého roku sa volá Duets II a obsahuje 17 duetov s tými najväčšími popovými hviezdami.
pred 8 rokmi
Nový kompaktný fotoaparát Sony NEX-3N spája svety fotografických laikov a nadšencov.
pred 5 rokmi
Cez víkend sa kráľovná popu vrátila tretí raz k susedom do Prahy a opäť predviedla šou, ktorá v súčasnom koncertnom svete nemá obdobu.