Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. septembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

SR podpísala cez 1 700 medzinárodných zmlúv

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 25.03.2013

Nie všetky zmluvy, ktoré Slovensko uzavrelo, sa vykonávajú bezproblémovo.
SR podpísala cez 1 700 medzinárodných zmlúv
Zdroj obrázku: Internet
 

Slovenská republika od svojho vzniku 1. januára 1993 do konca minulého roku podpísala 1 396 dvojstranných medzinárodných zmlúv a uzavrela 358 mnohostranných medzinárodných zmlúv.

Len vlani Slovensko podpísalo 36 dvojstranných a šesť mnohostranných zmlúv, vyplýva to z Informácie o vykonávaní medzinárodných zmlúv za rok 2012, ktorú zverejnil rezort diplomacie.

"Absolútna väčšina medzinárodných zmluvných dokumentov, ktorými je Slovenská republika viazaná, sa vykonáva riadne a bezproblémovo," konštatuje v správe ministerstvo zahraničných vecí. Určité komplikácie sa však predsa len vyskytujú. Pretrvávajú napríklad problémy s výkonom zmlúv o právnej pomoci v Rusku. "Priama komunikácia s Ministerstvom spravodlivosti Ruskej federácie nevedie k žiadnej reakcii vo veci vybavovania dožiadaní slovenských súdov," informuje rezort zahraničia.

Komunikácia nie je dobrá ani s niektorými arabskými krajinami, s ktorými máme uzavreté dvojstranné zmluvy (najmä Tunisko a Alžírsko). "Úspešnosť vybavenia dožiadania je minimálna a získanie reakcie druhého zmluvného štátu je veľmi zdĺhavé," hovorí ministerstvo. Určité ťažkosti v nedostatočnej komunikácii sa naďalej prejavujú aj v spolupráci s niektorými štátmi bývalej Juhoslávie (Bosna a Hercegovina, Kosovo), Talianskom a Francúzskom, najmä pri inštitúte odovzdania trestného konania. Vo vzťahu k USA zasa vznikajú problémy pri uskutočňovaní extradícií, dodáva ministerstvo zahraničných vecí.

Aj na týchto problémoch však podľa rezortu diplomacie gestori jednotlivých zmlúv pracujú a pripravujú sa riešenia. "Nie je preto potrebné na úrovni vlády Slovenskej republiky prijímať osobitné opatrenia," uzatvára správa.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Trojica švédskych DJ-ov vystupujúcich pod názvom Swedish House Mafia sa v nasledujúcich týždňoch ešte raz pripomenie, a to vo veľkom štýle! Fanúšikovia si budú môcť zakúpiť film mapujúci ich kariéru aj so soundtrackom.
pred 3 rokmi
Jedinečné koncertné spojenie dvoch hudobných ikon, No Name a Chinaski, zažije 27. augusta publikum v Pezinku! Dve najobľúbenejšie kapely na Slovensku a v Čechách odpália najväčšie hity na jednom pódiu v pezinskom amfiteátri. Nenechajte si to ujsť.
pred 5 rokmi
Gitarista, skladateľ a aranžér Luboš Andršt ponúka kompiláciu svojich najlepších bluesových nahrávok. Sám zostavil výber trackov z rokov 1994 až 2007.
pred 7 rokmi
Hviezda prezradila dôvod, pre ktorý od roku 2005 nevydala nový štúdiový album. Už sa však cíti lepšie a novinka s názvom Block Party sa dostane na trh ešte tento rok.
pred 7 rokmi
Malé vozidlo s veľkou budúcnosťou, mikro mobilita na každý deň
pred 4 rokmi
Spevák Robert Plant vydá nový album, bude sa volať lullaby and... The Ceaseless Roar a vyjde 8. septembra 2014. Už teraz ho predznamenáva singel Rainbow...
pred 7 rokmi
Úžitková verzia Fiesty, ktorá sa predáva na vybraných trhoch, sa odlišuje od rodinného prevedenia absentujúcimi zadnými sedadlami a zadnými bočnými oknami.
pred 5 rokmi
Dlhé desaťročia nútia nátski muži svoje manželky, dcéry a sestry, aby sa zúčastňovali obchodu s bielym mäsom a ktokoľvek sa odváži prelomiť túto tradíciu, riskuje, že ho vlastná rodina zavrhne.