Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Slovenský syr NIVA ORIGINÁL sa sťahuje

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 03.02.2014

Výroba sa presúva do areálu firmy v Leviciach.
Slovenský syr NIVA ORIGINÁL sa sťahuje
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Štrnásteho januára sa nadobro zavrela výrobná prevádzka Levických mliekární, a.s. v Hlohovci, ktorá vyrábala slovenský modro-plesňový syr NIVA originál. Neznamená to však, že sa Slovensko dočkalo ďalšej straty. Výroba sa presúva do areálu firmy v Leviciach. Problémy, ktoré sa už dlhšie prejavovali ako závažné, nakoniec vyústili až k tomu, že spoločnosť Levické mliekárne, a.s. bola nútená dlhoročnú prevádzku v Hlohovci ukončiť.

„K uvedenému kroku, ktorý je súčasťou nášho optimalizačného programu, sme pristúpili po dôkladnej analýze. Nedostatočná kapacita zrecích pivníc, neoptimálne dispozičné riešenie výrobných priestorov, ako aj lokalizácia závodu priamo v centre mesta Hlohovec boli hlavnými argumentmi pre realizáciu tohto projektu,“ pomenoval hlavné dôvody Ing. František Podhányi, generálny riaditeľ Levických mliekární.

Do Levíc putovalo celé vybavenie z Hlohovca. Cieľom tohto obsiahleho projektu je tak okrem odstránenia spomenutých problémov aj zvýšenie výrobnej kapacity. „Vzhľadom na to, že sa naše kapacity zvýšili, je pre Levické mliekárne dôležité, aby umiestnili na trh väčšie množstvo exkluzívneho syru NIVA originál, ktorý by mal ešte vyššiu kvalitu ako doteraz,“ vyjadril sa k plánovanému zvýšeniu produkcie Podhányi.

Súčasťou projektu bol aj postupný presun tridsiatich pracovných miest z Hlohovca do Levíc, ktoré boli zaplnené levickými zamestnancami. „Osobne vnímam a chápem citové rozpoloženie pracovníkov v Hlohovci, ako aj komplikácie, ktoré im toto rozhodnutie prinesie v ich súkromnom živote v najbližšom období. Rád by som touto cestou vyslovil želanie, aby si v čo najkratšom čase našli prácu, ktorá ich bude napĺňať ďalšie dlhé roky,“ povedal Podhányi.

Napriek tomu je nutnosť tohto kroku očividná. Výrobňa Levických mliekární v Leviciach je známa svojimi skúsenosťami, osobným prístupom a z toho vyplývajúcimi kvalitnými výrobkami.

Originálna slovenská NIVA tak prichádza do Levíc, kde mala už pred príchodom vybudované kvalitné zázemie.

Zdroj: Trumpeter
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Film o tom, ako to môže dopadnúť, keď našou najväčšou slobodnou vôľou je výber zubnej pasty a o všetko ostatné sa (s mimoriadne šľachetným zámerom) stará niekto iný.
pred 8 rokmi
Nová kniha Čierna žena, biela krajina rozpráva o živote Waris Dirieovej v jej novej, bielej vlasti – o jej túžbe po Afrike a hlbokom želaní pomôcť svojmu rodnému kontinentu oslobodiť sa od biedy, zdedených tradícií a závislosti.
pred 7 rokmi
Angličana začali vyšetrovať po zistení, že nemecký bankár Gerhard Gribkowskij prebral od neho ilegálnu čiastku v hodnote 44 miliónov dolárov v súvislosti s predajom podielu v F1.
pred 5 rokmi
Kamil Peteraj oslavuje okrúhlych 70 rokov a pri tejto príležitosti mu vychádza kniha S tebou a bez teba.
pred 9 rokmi
Najnovšie pokračovanie kultovej série, ktorá v 90. rokoch vniesla do sveta hororu novú vlnu režíroval majster napätia a režisér predchádzajúcej trilógie Wes Craven.
pred 8 rokmi
Bratislava má nový hudobný festival! 20. a 21. júna 2013 sa na Tyršovom nábreží uskutoční prvý ročník Bratislava City Beats a známe sú už aj mená prvých dvoch účinkujúcich.
pred 8 rokmi
Odhaduje sa, že v druhom štvrťroku Samsung predal 50 mil. smartfónov, pričom firma Apple podľa prognózy ich predala iba 30,5 milióna.
pred 9 rokmi
Ako podať prvú pomoc pri poškodení znamienka? Kedy ísť so znamienkom k lekárovi? Na čo si dávať pozor? Prečítajte si...