Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 09. decembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Slovenský syr NIVA ORIGINÁL sa sťahuje

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 03.02.2014

Výroba sa presúva do areálu firmy v Leviciach.
Slovenský syr NIVA ORIGINÁL sa sťahuje
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Štrnásteho januára sa nadobro zavrela výrobná prevádzka Levických mliekární, a.s. v Hlohovci, ktorá vyrábala slovenský modro-plesňový syr NIVA originál. Neznamená to však, že sa Slovensko dočkalo ďalšej straty. Výroba sa presúva do areálu firmy v Leviciach. Problémy, ktoré sa už dlhšie prejavovali ako závažné, nakoniec vyústili až k tomu, že spoločnosť Levické mliekárne, a.s. bola nútená dlhoročnú prevádzku v Hlohovci ukončiť.

„K uvedenému kroku, ktorý je súčasťou nášho optimalizačného programu, sme pristúpili po dôkladnej analýze. Nedostatočná kapacita zrecích pivníc, neoptimálne dispozičné riešenie výrobných priestorov, ako aj lokalizácia závodu priamo v centre mesta Hlohovec boli hlavnými argumentmi pre realizáciu tohto projektu,“ pomenoval hlavné dôvody Ing. František Podhányi, generálny riaditeľ Levických mliekární.

Do Levíc putovalo celé vybavenie z Hlohovca. Cieľom tohto obsiahleho projektu je tak okrem odstránenia spomenutých problémov aj zvýšenie výrobnej kapacity. „Vzhľadom na to, že sa naše kapacity zvýšili, je pre Levické mliekárne dôležité, aby umiestnili na trh väčšie množstvo exkluzívneho syru NIVA originál, ktorý by mal ešte vyššiu kvalitu ako doteraz,“ vyjadril sa k plánovanému zvýšeniu produkcie Podhányi.

Súčasťou projektu bol aj postupný presun tridsiatich pracovných miest z Hlohovca do Levíc, ktoré boli zaplnené levickými zamestnancami. „Osobne vnímam a chápem citové rozpoloženie pracovníkov v Hlohovci, ako aj komplikácie, ktoré im toto rozhodnutie prinesie v ich súkromnom živote v najbližšom období. Rád by som touto cestou vyslovil želanie, aby si v čo najkratšom čase našli prácu, ktorá ich bude napĺňať ďalšie dlhé roky,“ povedal Podhányi.

Napriek tomu je nutnosť tohto kroku očividná. Výrobňa Levických mliekární v Leviciach je známa svojimi skúsenosťami, osobným prístupom a z toho vyplývajúcimi kvalitnými výrobkami.

Originálna slovenská NIVA tak prichádza do Levíc, kde mala už pred príchodom vybudované kvalitné zázemie.

Zdroj: Trumpeter
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Kórejská automobilka predstavila automobil SsangYong Actyon Sports, ktorý prichádza konečne s obstojným dizajnom.
pred 3 rokmi
Album sa nezadržateľne blíži a uzrie svetlo sveta ešte tento rok.
pred 6 rokmi
Film známeho nemeckého režiséra Volkera Schlöndorffa vznikol na základe skutočných udalostí podľa spisov Pierra-Louisa Basseho, Ernsta Jünger a Heinricha Bölla.
pred 9 rokmi
Punkoví klasici Visací zámek prichádzajú s novým albumom. Dokončili ho presne päť rokov po znamenitom a dnes už legendárnom albume Punk! a sľubujú, že teraz svoju slávu ešte znásobia. Drastický videoklip k titulnej piesni Padesát nakrútil jedným šmah
pred 6 rokmi
Tretia z českých kníh spisovateľky Jany Benkovej s názvom Haló, tady tvoje láska! sa dostáva do predaja cez slovenské internetové kníhkupectvo aj u nás. Román vychádza už v najbližších dňoch.
pred 15 rokmi
Grécke hry a slávnosti mali predovšetkým náboženský charakter.
pred 7 rokmi
Dominika Mirgová si na prázdninovú nudu rozhodne nesťažuje. Počas horúcich letných dní si na pár hodín odskočila do štúdia, kde nahrala vokály ku skladbe Kto je on, ktorá je najnovším singlom Roberta Buriana.
pred 10 rokmi
Bocanegra znie dobre. Ak by som to mal prirovnať k rozprávkam, pod menom Bocanegra by som si predstavil asi Zorra, na čiernom rýchlom koni,.