Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Slovenský syr NIVA ORIGINÁL sa sťahuje

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 03.02.2014

Výroba sa presúva do areálu firmy v Leviciach.
Slovenský syr NIVA ORIGINÁL sa sťahuje
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Štrnásteho januára sa nadobro zavrela výrobná prevádzka Levických mliekární, a.s. v Hlohovci, ktorá vyrábala slovenský modro-plesňový syr NIVA originál. Neznamená to však, že sa Slovensko dočkalo ďalšej straty. Výroba sa presúva do areálu firmy v Leviciach. Problémy, ktoré sa už dlhšie prejavovali ako závažné, nakoniec vyústili až k tomu, že spoločnosť Levické mliekárne, a.s. bola nútená dlhoročnú prevádzku v Hlohovci ukončiť.

„K uvedenému kroku, ktorý je súčasťou nášho optimalizačného programu, sme pristúpili po dôkladnej analýze. Nedostatočná kapacita zrecích pivníc, neoptimálne dispozičné riešenie výrobných priestorov, ako aj lokalizácia závodu priamo v centre mesta Hlohovec boli hlavnými argumentmi pre realizáciu tohto projektu,“ pomenoval hlavné dôvody Ing. František Podhányi, generálny riaditeľ Levických mliekární.

Do Levíc putovalo celé vybavenie z Hlohovca. Cieľom tohto obsiahleho projektu je tak okrem odstránenia spomenutých problémov aj zvýšenie výrobnej kapacity. „Vzhľadom na to, že sa naše kapacity zvýšili, je pre Levické mliekárne dôležité, aby umiestnili na trh väčšie množstvo exkluzívneho syru NIVA originál, ktorý by mal ešte vyššiu kvalitu ako doteraz,“ vyjadril sa k plánovanému zvýšeniu produkcie Podhányi.

Súčasťou projektu bol aj postupný presun tridsiatich pracovných miest z Hlohovca do Levíc, ktoré boli zaplnené levickými zamestnancami. „Osobne vnímam a chápem citové rozpoloženie pracovníkov v Hlohovci, ako aj komplikácie, ktoré im toto rozhodnutie prinesie v ich súkromnom živote v najbližšom období. Rád by som touto cestou vyslovil želanie, aby si v čo najkratšom čase našli prácu, ktorá ich bude napĺňať ďalšie dlhé roky,“ povedal Podhányi.

Napriek tomu je nutnosť tohto kroku očividná. Výrobňa Levických mliekární v Leviciach je známa svojimi skúsenosťami, osobným prístupom a z toho vyplývajúcimi kvalitnými výrobkami.

Originálna slovenská NIVA tak prichádza do Levíc, kde mala už pred príchodom vybudované kvalitné zázemie.

Zdroj: Trumpeter
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Speváčka Dominika Mirgová nedávno čelila útokom na svoj profil na portále YouTube, ktorý jej na základe viacnásobného nahlásenia zablokovali.
pred 8 rokmi
Žena v čiernom je mystický horor, ktorý je ukážkou toho, že napínavý príbeh nemusí písať iba Stephen King.
pred 8 rokmi
Andy a Lana Wachowskí, tvorcovia legendárnej trilógie Matrix, sa po dlhšej odmlke spojili s režisérom Tomom Tykwerom a natočili epický veľkofilm Atlas mrakov.
pred 6 rokmi
Na Slovensko sa rúti pekelné turné! Obľúbená česká kapela Divokej Bill vyráža po dlhej koncertnej pauze na 3-mesačnú šnúru „Možná přijde i pekelník“.
pred 8 rokmi
Japonský Lexus predstaví na SEMA (Speciality Equipment Market Association) v Las Vegas dizajnovú a športovú verziu typu GS – GS F Sport.
pred 12 rokmi
Finalistka relácie Môj najmilší hit má prvý singel Michaela Mrúzová, jedna z desiatich finalistov ...
pred 8 rokmi
Abnormálny výtok, zápach, nepríjemné pocity „tam dole“, to sú príznaky bakteriálnej vaginózy, ktorá postihuje až 1 z 3 žien v určitej dobe ich života.
pred 7 rokmi
Nový príbeh od štúdií Disney a Pixar začína, keď sa odvážna Merida (hlas Lucia Molnárová) postaví tradícii a vyzve osud na zmenu jej údelu.