Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Slovenský syr NIVA ORIGINÁL sa sťahuje

Zdroj: TS Server.sk, redaktor: red, pridané: 03.02.2014

Výroba sa presúva do areálu firmy v Leviciach.
Slovenský syr NIVA ORIGINÁL sa sťahuje
Zdroj obrázku: TS Server.sk
 

Štrnásteho januára sa nadobro zavrela výrobná prevádzka Levických mliekární, a.s. v Hlohovci, ktorá vyrábala slovenský modro-plesňový syr NIVA originál. Neznamená to však, že sa Slovensko dočkalo ďalšej straty. Výroba sa presúva do areálu firmy v Leviciach. Problémy, ktoré sa už dlhšie prejavovali ako závažné, nakoniec vyústili až k tomu, že spoločnosť Levické mliekárne, a.s. bola nútená dlhoročnú prevádzku v Hlohovci ukončiť.

„K uvedenému kroku, ktorý je súčasťou nášho optimalizačného programu, sme pristúpili po dôkladnej analýze. Nedostatočná kapacita zrecích pivníc, neoptimálne dispozičné riešenie výrobných priestorov, ako aj lokalizácia závodu priamo v centre mesta Hlohovec boli hlavnými argumentmi pre realizáciu tohto projektu,“ pomenoval hlavné dôvody Ing. František Podhányi, generálny riaditeľ Levických mliekární.

Do Levíc putovalo celé vybavenie z Hlohovca. Cieľom tohto obsiahleho projektu je tak okrem odstránenia spomenutých problémov aj zvýšenie výrobnej kapacity. „Vzhľadom na to, že sa naše kapacity zvýšili, je pre Levické mliekárne dôležité, aby umiestnili na trh väčšie množstvo exkluzívneho syru NIVA originál, ktorý by mal ešte vyššiu kvalitu ako doteraz,“ vyjadril sa k plánovanému zvýšeniu produkcie Podhányi.

Súčasťou projektu bol aj postupný presun tridsiatich pracovných miest z Hlohovca do Levíc, ktoré boli zaplnené levickými zamestnancami. „Osobne vnímam a chápem citové rozpoloženie pracovníkov v Hlohovci, ako aj komplikácie, ktoré im toto rozhodnutie prinesie v ich súkromnom živote v najbližšom období. Rád by som touto cestou vyslovil želanie, aby si v čo najkratšom čase našli prácu, ktorá ich bude napĺňať ďalšie dlhé roky,“ povedal Podhányi.

Napriek tomu je nutnosť tohto kroku očividná. Výrobňa Levických mliekární v Leviciach je známa svojimi skúsenosťami, osobným prístupom a z toho vyplývajúcimi kvalitnými výrobkami.

Originálna slovenská NIVA tak prichádza do Levíc, kde mala už pred príchodom vybudované kvalitné zázemie.

Zdroj: Trumpeter
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
V medziročnom porovnaní tak vzrástla o takmer 5,2 percentuálneho bodu. Orange ku koncu júna evidoval 2,880 milióna, Telekom 2,202 milióna a O2 1,250 milióna aktívnych SIM kariet.
pred 4 rokmi
Jeden šváb nič neznamená, dva šváby sú náhoda, ale tri šváby pri sebe neveštia nič dobré. Očakávajte čiernu mágiu.
pred 7 rokmi
Novú snímku totiž bude režírovať Rupert Sanders, s ktorým mala herečka škandalózny románik.
pred 6 rokmi
Naplní sa proroctvo o Temných hrdinkách? Má ich byť deväť vyvolených a ak sa nájdu a začnú vzájomne spolupracovať, výsledkom môže byť trvalý mier medzi upírmi a ľuďmi.
pred 5 rokmi
Inšpektor Harry Hole vyšetruje lúpež a vraždu, ktoré sa udiali pri bankovom prepade. Zároveň mu osud nadelí i osobné problémy. Stáva sa podozrivý z vraždy svojej expriateľky Anny, ktorú nájdu mŕtvu v jej apartmáne.
pred 8 rokmi
Rubriku Letné návraty som sa rozhodol poňať klasicky letne – málo čítania, veľa hudby a návraty k albumom, ktoré stoja za pozornosť aj napriek tomu, že ich kúpite za pár eur.
pred 7 rokmi
Legendárny waleský tiger Tom Jones sa zhruba po dvoch rokoch vrátil s ďalším štúdiovým albumom. Rovnako ako v prípade predošlej nahrávky i tentoraz ide o kolekciu prevzatých piesní.
pred 5 rokmi
en film je v podstate o tom, aké sú ľudia mrchy. Stačí jedna malá príležitosť na rýchle zbohatnutie a bezstarostný život a mnohí dokážu kvôli tomu doslova kaličiť.