Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 15. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Slovenský antiplagiátorský systém ocenila aj Európa

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 17.06.2013

Slovenský antiplagiátorský systém kontroluje originalitu vysokoškolských záverečných prác.
Slovenský antiplagiátorský systém ocenila aj Európa
Zdroj obrázku: Internet
 

Slovenský projekt ANTIPLAG sa stal jedným z víťazných projektov súťaže Európska cena za inováciu vo verejnej správe, ktorú vyhlásila Európska komisia. Ide o antiplagiátorský systém, ktorý kontroluje originalitu vysokoškolských záverečných prác, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Projekt zabezpečuje sústreďovanie piatich druhov prác - bakalárskych, diplomových, dizertačných, rigoróznych a habilitačných v Centrálnom registri záverečných prác. Originalitu každej z týchto prác porovnáva s prácami uloženými v centrálnom registri, ako aj ďalšími dokumentmi, predovšetkým z vybraných internetových zdrojov. Výstupom je protokol o kontrole originality.

Európska komisia na projekte ocenila najmä jeho prínos pre detekciu plagiátorstva a celoplošný spôsob jeho implementácie. Práve jedinečný spôsob implementácie je unikátnym v celoeurópskom priestore, keďže ho povinne využívajú všetky vysoké školy pôsobiace podľa slovenského právneho poriadku.

Na slávnostnom oceňovaní, ktoré bolo 6. júna v írskom Corku, si zástupcovia Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) prevzali cenu z rúk eurokomisárky pre výskum, inovácie a vedu Máire Geoghegan-Quinn. Súčasťou bola aj finančná odmena vo výške 100-tisíc eur, ktorú CVTI SR využije najmä na financovanie ďalšieho rozvoja projektu.

Antiplagiátorský systém je na Slovensku v prevádzke od apríla 2010. V súčasnosti sa v centrálnom registri nachádza 287-tisíc záverečných prác a v porovnávacom korpuse je uložených viac ako päť miliónov dokumentov. „Toto ocenenie je úspechom, ktorý uľahčí prácu našich univerzít a zároveň dokazuje, že spojenie teórie s praxou v sebe prináša konkrétnu pridanú hodnotu. A tá je napokon spečatená medzinárodným úspechom,“ hovorí minister školstva Dušan Čaplovič.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Slovenský antiplagiátorský systém kontroluje originalitu vysokoškolských záverečných prác. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/slovensky-antiplagiatorsky-system-ocenila-aj-europ/

To čo odhalili - myslím kopírovnie Mgr. Bc. a doktorských prác a udeľovania titulov doc a profesor to je len špička ľadovca. Na univerzitách udeľovanie titulov PhD a doc a profesor prebieha za úplatky už dávno...

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Robo Burian je na domácej tanečnej scéne mágom a vôbec sa nemožno čudovať, že spolupráca s ním je žiadaná. Tento album je ostatne dôkazom toho, že ak to chytí do rúk Burian, úspech je zaručený.
pred 6 rokmi
Už v máji bude mať v Čechách premiéru film debutujúcej režisérskej dvojice Lukáš Melník a Marcel Škrkoň. Nadchli aj Katku Knechtovú, ktorá do ich snímky zložila novú pieseň.
pred 6 rokmi
Podľa Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS) je nové opatrenie Európskej komisie nedomyslené a nehospodárne.
pred 6 rokmi
Žltý melón je plný vitamínov (betakarotén, vitamín C), minerálnych látok (fosfor, železo, vápnik, zinok, meď) či antioxidantov.
pred 8 rokmi
Pri príležitosti sedemdesiateho výročia vzniku tohto výnimočného filmu o odvážnych dobrodružstvách
pred 11 rokmi
Základné zásady a princípy pre výživu zostávajú vo všetkých športových odvetviach v podstate rovnaké.
pred 8 rokmi
Od roku 2005, kedy vo Švédsku vyšla prvá kniha, sa celá trilógia stala veľkým medzinárodným bestsellerom s 21 miliónmi predaných kníh vo viac než 40 krajinách.
pred 8 rokmi
Píše sa rok 2054. Washington D.C. je zbavený kriminality.