Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. apríla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Slovenský antiplagiátorský systém ocenila aj Európa

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 17.06.2013

Slovenský antiplagiátorský systém kontroluje originalitu vysokoškolských záverečných prác.
Slovenský antiplagiátorský systém ocenila aj Európa
Zdroj obrázku: Internet
 

Slovenský projekt ANTIPLAG sa stal jedným z víťazných projektov súťaže Európska cena za inováciu vo verejnej správe, ktorú vyhlásila Európska komisia. Ide o antiplagiátorský systém, ktorý kontroluje originalitu vysokoškolských záverečných prác, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

Projekt zabezpečuje sústreďovanie piatich druhov prác - bakalárskych, diplomových, dizertačných, rigoróznych a habilitačných v Centrálnom registri záverečných prác. Originalitu každej z týchto prác porovnáva s prácami uloženými v centrálnom registri, ako aj ďalšími dokumentmi, predovšetkým z vybraných internetových zdrojov. Výstupom je protokol o kontrole originality.

Európska komisia na projekte ocenila najmä jeho prínos pre detekciu plagiátorstva a celoplošný spôsob jeho implementácie. Práve jedinečný spôsob implementácie je unikátnym v celoeurópskom priestore, keďže ho povinne využívajú všetky vysoké školy pôsobiace podľa slovenského právneho poriadku.

Na slávnostnom oceňovaní, ktoré bolo 6. júna v írskom Corku, si zástupcovia Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) prevzali cenu z rúk eurokomisárky pre výskum, inovácie a vedu Máire Geoghegan-Quinn. Súčasťou bola aj finančná odmena vo výške 100-tisíc eur, ktorú CVTI SR využije najmä na financovanie ďalšieho rozvoja projektu.

Antiplagiátorský systém je na Slovensku v prevádzke od apríla 2010. V súčasnosti sa v centrálnom registri nachádza 287-tisíc záverečných prác a v porovnávacom korpuse je uložených viac ako päť miliónov dokumentov. „Toto ocenenie je úspechom, ktorý uľahčí prácu našich univerzít a zároveň dokazuje, že spojenie teórie s praxou v sebe prináša konkrétnu pridanú hodnotu. A tá je napokon spečatená medzinárodným úspechom,“ hovorí minister školstva Dušan Čaplovič.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Slovenský antiplagiátorský systém kontroluje originalitu vysokoškolských záverečných prác. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/slovensky-antiplagiatorsky-system-ocenila-aj-europ/

To čo odhalili - myslím kopírovnie Mgr. Bc. a doktorských prác a udeľovania titulov doc a profesor to je len špička ľadovca. Na univerzitách udeľovanie titulov PhD a doc a profesor prebieha za úplatky už dávno...

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
V rámci Letných návratov si zmapujeme album svetoznámej speváčky, ktorá sa preslávila hlavne svojim dokonalým kabaretným a muzikálovým umením - Liza Minnelli
pred 5 rokmi
Akciový trh reagoval po zverejnení tejto informácie prudkým vzostupom ceny akcií spoločnosti, ich hodnota sa zvýšila o 7 % na 561,51 USD.
pred 8 rokmi
Nemecká spoločnosť Endora-Cars z Karlshuldu oznámila, že pripravuje výrobu nového superšportového kupé s typovým označením SC-1.
pred 9 rokmi
Jej vznik sa odhaduje na obdobie pred 5000 rokmi v Indii.
pred 3 rokmi
Fúzy Múzy vyhrali česko-slovenský súboj.
pred 5 rokmi
Starší ľudia mávajú dodržiavanie správneho pitného režimu z rôznych dôvodov sťažené. Reflex smädu je totiž u seniorov, podobne ako u detí, znížený.
pred 6 rokmi
Najzaujímavejším a najdiskutovanejším príbehom súčasnej kinematografie je venovaná sekcia Príbehy.
pred 7 rokmi
Sting, okrem toho, že sa naplno venuje hudbe, je aj významným aktivistom a bojovníkom za ochranu životného prostredia.