Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. septembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Slovensko má najproeurópskejšiu vládu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 06.03.2014

Podľa Ivana Gašparoviča pád železnej opony bol pre Slovákov akousi paralelou pádu Berlínskeho múra.
Slovensko má najproeurópskejšiu vládu
Zdroj obrázku: Internet
 

Slovensko má podľa prezidenta SR Ivana Gašparoviča "najproeurópakejšiu vládu." Ako povedal na stretnutí s predsedníčkou rakúskeho parlamentu Barbarou Prammerovou vo Viedni, ani po prezidentských voľbách sa zahraničná politika SR nezmení.

S predsedníčkou parlamentu sa Ivan Gašparovič rozprával o situácii na Ukrajine. "Jediná možná cesta riešenia krízy na Ukrajine je v rokovaniach a hľadaní kompromisu," povedala hlava štátu. Podľa neho je náš východný sused naozaj vo veľmi ťažkej situácii "dá sa povedať, že tesne pred krachom". Podľa Prammerovej je pozícia Slovenska k Ukrajine zaujímavá, pretože ide o susednú krajinu. Ako dodala, Rakúsko sa takisto prikláňa k riešeniu krízy dialógom.

Prezident Gašparovič s delegáciou potom navštívil radnicu mesta Viedeň, kde ho privítal primátor Michael Häupl. Prvý muž Viedne poukázal na blízkosť Rakúska a Slovenska, ktoré spája rieka Dunaj. "Dlhé roky nás delila železná opona, no po jej páde sa naše národy začali opäť spájať. Dôkazom toho je aj Twin City Liner - lodné prepojenie osobnej dopravy medzi Viedňou a Bratislavou," povedal primátor. Ako ďalej zdôraznil, naše spoločné členstvo v EÚ a eurozóne odstránilo všetky bariéry medzi Rakúšanmi a Slovákmi a prehĺbilo ďalšie priateľstvo. "Práve v našom regióne strednej Európy je výborný predpoklad na ďalší hospodársky rozvoj, o čom svedčí aj Dunajská stratégia," uviedol Michael Häupl.

Podľa Ivana Gašparoviča "pád železnej opony bol pre nás Slovákov akousi paralelou pádu Berlínskeho múru, a Viedeň bola pre nás ako pre Nemcov západný Berlín". Blízkosť našich hlavných miest je skvelým predpokladom ich synergie, zlepšujeme ich infraštruktúrne prepojenie, najmä pokiaľ ide diaľničné a železničné trasy, zdôraznil Gašparovič.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 14 rokmi
V druhej časti si povieme o telesnej výchove a športe v období otrokárskej spoločnosti národov Mezopotámie a Strednej Ázie.
pred 5 rokmi
61-ročný írsky herec sa predstaví vo filme Silence, ktorý by mali začať nakrúcať tento rok.
pred 4 rokmi
Najlepšie sa cítila, keď bola bosá. Aj tých trinásť piesní možno nahrala s bosými nohami. Ale to už môžeme iba predpokladať. Nikdy nám to nepotvrdí.
pred 4 rokmi
Niekoľkonásobní držitelia cien Grammy pripravili ešte na predvianočný trh album Racharged. Ide o kolekciu re-interpretácií piesní z doteraz posledného radového albumu Living Things.
pred 5 rokmi
Lore je rafinovanou ilustráciou toho, ako osudovo môže byť jedna generácia ovplyvnená činnosťou alebo nečinnosťou tej predchádzajúcej.
pred 6 rokmi
Na mestské podujatie zavíta 90 domácich i zahraničných interpretov.
pred 8 rokmi
Mnohí z nás chcú schudnúť, keď sa im zdá, že už prekročili hranicu únosnosti.
pred 10 rokmi
Dôležité pokyny