Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. novembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Slovensko má najproeurópskejšiu vládu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 06.03.2014

Podľa Ivana Gašparoviča pád železnej opony bol pre Slovákov akousi paralelou pádu Berlínskeho múra.
Slovensko má najproeurópskejšiu vládu
Zdroj obrázku: Internet
 

Slovensko má podľa prezidenta SR Ivana Gašparoviča "najproeurópakejšiu vládu." Ako povedal na stretnutí s predsedníčkou rakúskeho parlamentu Barbarou Prammerovou vo Viedni, ani po prezidentských voľbách sa zahraničná politika SR nezmení.

S predsedníčkou parlamentu sa Ivan Gašparovič rozprával o situácii na Ukrajine. "Jediná možná cesta riešenia krízy na Ukrajine je v rokovaniach a hľadaní kompromisu," povedala hlava štátu. Podľa neho je náš východný sused naozaj vo veľmi ťažkej situácii "dá sa povedať, že tesne pred krachom". Podľa Prammerovej je pozícia Slovenska k Ukrajine zaujímavá, pretože ide o susednú krajinu. Ako dodala, Rakúsko sa takisto prikláňa k riešeniu krízy dialógom.

Prezident Gašparovič s delegáciou potom navštívil radnicu mesta Viedeň, kde ho privítal primátor Michael Häupl. Prvý muž Viedne poukázal na blízkosť Rakúska a Slovenska, ktoré spája rieka Dunaj. "Dlhé roky nás delila železná opona, no po jej páde sa naše národy začali opäť spájať. Dôkazom toho je aj Twin City Liner - lodné prepojenie osobnej dopravy medzi Viedňou a Bratislavou," povedal primátor. Ako ďalej zdôraznil, naše spoločné členstvo v EÚ a eurozóne odstránilo všetky bariéry medzi Rakúšanmi a Slovákmi a prehĺbilo ďalšie priateľstvo. "Práve v našom regióne strednej Európy je výborný predpoklad na ďalší hospodársky rozvoj, o čom svedčí aj Dunajská stratégia," uviedol Michael Häupl.

Podľa Ivana Gašparoviča "pád železnej opony bol pre nás Slovákov akousi paralelou pádu Berlínskeho múru, a Viedeň bola pre nás ako pre Nemcov západný Berlín". Blízkosť našich hlavných miest je skvelým predpokladom ich synergie, zlepšujeme ich infraštruktúrne prepojenie, najmä pokiaľ ide diaľničné a železničné trasy, zdôraznil Gašparovič.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred rokmi
Marec priniesol na slovenskú hudobnú scénu medzinárodný projekt La Farándula – spoločný počin kubánskeho speváka Eusebia Nicolása Mena a slovenského producenta Petra Panna.
pred 8 rokmi
Video na dnešné popoludnie, najnovší Pitbull.
pred 6 rokmi
Hudobník považuje nahrávku The Diving Board za svoj "najzaujímavejší album za posledné obdobie".
pred 8 rokmi
Jednoduchá zásada je: jedzme všetko na čo máme chuť, ale s mierou.
pred 7 rokmi
Hovorí sa, že každý človek po určitom veku by mal piť čaje z prasličky poľnej. Na čo všetko nám môže byť praslička nápomocná? Prečítajte si...
pred 3 rokmi
Voda nemá iba pamäť. Voda má i hlas.
pred rokom a pol
NOVINKA!
pred 5 rokmi
Animák Vtáčí úlet je príbehom dvoch odvážnych, hoci celkom obyčajných moriakov, ktorí vytvoria ambiciózny plán. Ich misiou je vrátiť čas a zachrániť seba a ďalších svojho druhu od istého konca na sviatočných stoloch.