Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. mája 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Slovensko bude v roku 2013 predsedať projektu Centrope

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 26.10.2012

Zástupcovia Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska sa dnes zišli na summite v rakúskom Pamhagene.
Slovensko bude v roku 2013 predsedať projektu Centrope
Zdroj obrázku: Internet
 

Slovensko bude v roku 2013 predsedať projektu Centrope. Predsedovia a primátori regiónov a miest stredoeurópskeho regiónu Centrope sa dnes na 4. Summite v rakúskom Pamhagene zaviazali pokračovať v komplexnej mnohostrannej spolupráci v regióne štyroch krajín – Česka, Maďarska, Rakúska a Slovenska. Bratislavský samosprávny kraj zastupoval jeho podpredseda Ivo Nesrovnal.

Pamhagenský summit je zavŕšením projektu Centrope capacity, ktorý sa od roku 2009 zameriava na etablovanie nových postupov cezhraničnej koordinácie a v priebehu svojho trvania priniesol obyvateľom regiónu mnohé konkrétne pozitívne výsledky. Patrí tam napríklad prijatie spoločnej stratégie pre infraštruktúru a dopravu, komplexné monitorovanie hospodárskeho rozvoja regiónu, či cezhraničný portál cestovného ruchu www.tourcentrope.com.

V roku 2013 bude Centrope predsedať Slovenská republika. „Projekt Centrope umožňuje spoločný lobing, spoločné formulovanie a hájenie záujmov regiónov napríklad voči Európskej komisii. Slovensko bude tomuto projektu predsedať vroku 2013. Budeme naďalej prehlbovať strategické dopravné a infraštruktúrne projekty, rozvíjať kultúrne projekty či turizmus a tiež spoluprácu škôl medzi jednotlivými regiónmi,“ priblížil podpredseda BSK Ivo Nesrovnal.

Politická rada Centrope je fórum najvyššej úrovne združujúce primátorov a predsedov partnerských miest a regiónov. Stretnutia tohto orgánu, ktoré sa konajú každý polrok, si kladú za cieľ prehlbovať program spolupráce na politickej úrovni a snažia sa dospieť ku konkrétnym záverom o ďalších krokoch a iniciatívach.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
42 hitov, pri ktorých zaplesá srdce asi každej matky nášho čitateľa, ale verím tomu, že ak sa povie Sbohem, lásko, já jedu dál, či La Bamba v českej verzii, sú to dva songy, ktoré má vo svojom repertoári práve Josef Laufer, stali sa nesmrteľnými a pr
pred 8 rokmi
Nová verzia ponúka vylepšené pracovné postupy pri spracovaní digitálnych fotografií
pred 6 rokmi
Inštitút zdravého života WELKO ponúka možnosť získať a rozšíriť si vedomosti v problematike zdravia a životosprávy v podobe rekvalifikačných kurzov.
pred 7 rokmi
Ženský román Čistá láska, nová kniha úspešnej slovenskej autorky Jany Benkovej sa zaradil po dvoch týždňoch predaja medzi najúspešnejšie tituly.
pred 4 rokmi
Už po 16-ty krát sa v Trenčianskych Bohuslaviciach chystá obľúbený Žákovic Open.
pred 15 rokmi
Grécka telesná kultúra bola ovplyvnená telesnou kultúrou Kréťanov.
pred 4 rokmi
Rockový kvartet Imodium prináša neobvyklé množstvo video materiálu.
pred 7 rokmi
Čo všetko sa vám môže stať, keď vám niekto ukradne totožnosť? A čo musíte podstúpiť, aby ste ju získali späť, zvlášť keď proti vám stojí úplne nevyspytateľná a bezohľadná kreatúra.