Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. februára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Skupina Penta vstupuje na český mediálny trh

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia, pridané: 12.08.2015

Transakciu medzi spoločnosťami Penta Investments a Verlagsgruppe Passau musí ešte odobriť český protimonopolný úrad.
Skupina Penta vstupuje na český mediálny trh
Zdroj obrázku: Internet
 

Investičná skupina Penta podpísala v stredu kúpno-predajnú zmluvu s nemeckým koncernom Verlagsgruppe Passau, vďaka ktorej získava 100 % akcií emitovaných firmou Vltava-Labe-Press, a.s. Tá vydáva Deníky VLP a prevádzkuje tlačiarne Novotisk. Informovala o tom skupina.

Ako ďalej priblížila Penta, súčasťou akvizície je aj 51-percentný podiel vo firme Astrosat Média, s.r.o., ktorú reprezentujú časopisy Květy, Vlasta, Story, TV magazín a National Geographic Česko, ďalej 70-percentný podiel v spoločnosti Česká distribuční, a.s., minoritný podiel 35 % v PNS, a.s. a tiež 30-percentný podiel v spoločnosti AdActive, s.r.o.

"Deníky a ostatné aktíva VLP sú pre nás zaujímavou a dlhodobou investičnou príležitosťou, obzvlášť pre obchodné synergie s našimi firmami, ktoré sú orientované na koncového zákazníka. Samotnému vydavateľstvu chceme zaistiť finančnú stabilitu a rozvoj, ktorý bude v súlade so súčasnými modernými trendmi. Jasnou prioritou je tiež ďalšie posilňovanie významu Deníkov VLP v regiónoch," uviedol investičný riaditeľ Penta Investments Zdeněk Kubát.

"Verlagsgruppe Passau vybudovala v Českej republike v posledných dvoch dekádach jednu z najvýznamnejších mediálnych spoločností. Rozhodnutie predať ju sme prijali zo strategických dôvodov," vysvetlila Simone Tucci-Diekmann, generálna riaditeľka a akcionárka Verlagsgruppe Passau, zodpovedná za aktivity spoločnosti v Nemecku a v ČR. Podľa jej slov transakcia umožní viac sa sústrediť na nemecký trh, kde chce pokračovať v ďalšom raste.

Transakcia medzi spoločnosťami Penta Investments a Verlagsgruppe Passau nadobudne účinnosť po súhlase českého protimonopolného úradu, Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Spravuje jediný fond svojich partnerov, akcionárov spoločnosti. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako tridsaťpäť tisíc ľudí a v roku 2014 dosiahla hodnota aktív skupiny 6,7 miliardy eur. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave, Varšave a Mníchove.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Autorka slávnych príbehov o Harrym Potterovi už má v laptope niekoľko nápadov na ďalšie knihy.
pred 7 rokmi
Prehliadka, ktorá sa uskutoční od 23. do 29. septembra, ponúkne divákom každý deň o 20:00 jedno premietanie.
pred 9 rokmi
Modelky v Izreali sa musia pred fotením preukázať lekárskym potvrdením, že nie sú podvyživené
pred 9 rokmi
Príbeh o prežití v extrémnych podmienkach, o hĺbke romantickej lásky, nebezpečenstve charizmatických vodcov kultov...a o smrti obľúbenej hrdinky.
pred 8 rokmi
Pre umocnenie atmosféry bude scéna pre úsek s orchestrom navrhnutá v štýle amerických barov tridsiatych rokov minulého storočia.
pred 9 rokmi
S náchylnosťou k závislosti od drog sa už človek narodí a dokonca môže byť dedičná.
pred 11 rokmi
Zdravotné problémy, ktoré sú ťahavé a opakujúce sa, spôsobuje chorá duša. Ak má človek pokojný, vyrovnaný život...
pred 9 rokmi
Filmárom sa podarilo nakrútiť jedinečný dokument z pobrežia Južnej Afriky a zachytiť tak jedinečný podmorský svet, v ktorom prebieha boj o potravu a to tak pod vodou, ako aj na brehu.