Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Skupina Penta vstupuje na český mediálny trh

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia, pridané: 12.08.2015

Transakciu medzi spoločnosťami Penta Investments a Verlagsgruppe Passau musí ešte odobriť český protimonopolný úrad.
Skupina Penta vstupuje na český mediálny trh
Zdroj obrázku: Internet
 

Investičná skupina Penta podpísala v stredu kúpno-predajnú zmluvu s nemeckým koncernom Verlagsgruppe Passau, vďaka ktorej získava 100 % akcií emitovaných firmou Vltava-Labe-Press, a.s. Tá vydáva Deníky VLP a prevádzkuje tlačiarne Novotisk. Informovala o tom skupina.

Ako ďalej priblížila Penta, súčasťou akvizície je aj 51-percentný podiel vo firme Astrosat Média, s.r.o., ktorú reprezentujú časopisy Květy, Vlasta, Story, TV magazín a National Geographic Česko, ďalej 70-percentný podiel v spoločnosti Česká distribuční, a.s., minoritný podiel 35 % v PNS, a.s. a tiež 30-percentný podiel v spoločnosti AdActive, s.r.o.

"Deníky a ostatné aktíva VLP sú pre nás zaujímavou a dlhodobou investičnou príležitosťou, obzvlášť pre obchodné synergie s našimi firmami, ktoré sú orientované na koncového zákazníka. Samotnému vydavateľstvu chceme zaistiť finančnú stabilitu a rozvoj, ktorý bude v súlade so súčasnými modernými trendmi. Jasnou prioritou je tiež ďalšie posilňovanie významu Deníkov VLP v regiónoch," uviedol investičný riaditeľ Penta Investments Zdeněk Kubát.

"Verlagsgruppe Passau vybudovala v Českej republike v posledných dvoch dekádach jednu z najvýznamnejších mediálnych spoločností. Rozhodnutie predať ju sme prijali zo strategických dôvodov," vysvetlila Simone Tucci-Diekmann, generálna riaditeľka a akcionárka Verlagsgruppe Passau, zodpovedná za aktivity spoločnosti v Nemecku a v ČR. Podľa jej slov transakcia umožní viac sa sústrediť na nemecký trh, kde chce pokračovať v ďalšom raste.

Transakcia medzi spoločnosťami Penta Investments a Verlagsgruppe Passau nadobudne účinnosť po súhlase českého protimonopolného úradu, Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Penta je stredoeurópska investičná skupina, ktorá bola založená v roku 1994. Pôsobí hlavne v zdravotníctve, finančných službách, výrobe, maloobchode a v realitnom developmente. Spravuje jediný fond svojich partnerov, akcionárov spoločnosti. Jej portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac ako tridsaťpäť tisíc ľudí a v roku 2014 dosiahla hodnota aktív skupiny 6,7 miliardy eur. Penta pôsobí vo viac ako desiatich krajinách Európy a má svoje zastúpenie v Prahe, Bratislave, Varšave a Mníchove.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
V jeden studený večer uprostred marca sa Barbu rúti ulicami a prekračuje povolenú rýchlosť. Vzápätí zrazí malé dieťa a chlapec krátko po nehode umiera.
pred 6 rokmi
Arden Aerodynamik-Programm je prispôsobený moderným, jasne definovaným líniám karosérie nového Range Roveru.
pred 5 rokmi
V doplnkoch sa nachádza zvýšené množstvo ortuti, olova, arzénu a kadmia.
pred 7 rokmi
Shinedown v Lucerna Music Bare vystúpia 14.októbra o 20:00.
pred 5 rokmi
Hudobné prekvapenie od susedov z Česka, pre ktoré by pomyselná hranica nemala ostať zatvorená. Kapela Jelen je zjav, z ktorého môže nastať poriadna fanúšikovská ruja aj u nás.
pred 6 rokmi
Mafia Corner a Rytmaus posielajú odkaz všetkým česko-slovenským raperom. Zlúčili nezlučiteľné! Nahrali spolu singel Neslop a už prvé reakcie potvrdzujú, že tento featuring prevalcuje všetky party.
pred 6 rokmi
Šesťdesiatjedenročný muž mal diabetickú gangrénu ľavej nohy. Lekári sa však namiesto amputácie rozhodli pre autotransplantáciu kmeňových buniek.
pred 6 rokmi
Bratislavská skupina Hex si pre fanúšikov pripravila letné prekvapenie v podobe nového singla. Presne dnes mala v najpočúvanejšom slovenskom Rádiu Expres premiéru novinka s názvom Keď sme sami.