Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Školy môžu súťažiť v projektoch bezpečnosti na internete

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 05.09.2012

Nezisková organizácia Indícia v spolupráci s Nadáciou Orange organizuje pre všetky základné a stredné školy súťaž v projektovom vyučovaní s názvom Týždeň projektov o bezpečnosti na internete.
Školy môžu súťažiť v projektoch bezpečnosti na internete
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Nezisková organizácia Indícia v spolupráci s Nadáciou Orange organizuje pre všetky základné a stredné školy súťaž v projektovom vyučovaní s názvom Týždeň projektov o bezpečnosti na internete.

Ako agentúru SITA informovala Dana Palacková zo združenia Indícia, podmienkou účasti je obsahové zameranie projektov na bezpečnosť na internete a prepojenie na miestnu komunitu. Prihlásiť sa možno do 14. septembra.

"Zámerom projektu je poskytnúť školám príležitosť zahrnúť získavanie zručností pre 21. storočie do vyučovacieho procesu. Prostredníctvom rôznych aktivít zameraných na digitálnu gramotnosť a bezpečnosť na internete chce projekt priblížiť učiteľom i žiakom možnosti projektového vyučovania," ozrejmila Palacková. Súčasťou projektu je aj školenie pre učiteľov, ktorí sa so svojimi žiakmi do súťaže zapoja. Počas školenia dostanú účastníci metodické inštrukcie a materiály využiteľné nielen v rámci Týždňa projektov o bezpečnosti na internete, ale aj pri ďalších projektových vyučovaniach v budúcnosti.

Školy sa do súťaže prihlasujú prostredníctvom on-line formuláru, a to do 14. septembra. V prihláške stačí opísať projektový zámer približne 100 slovami tak, aby bolo jasné, čo sa bude v rámci projektu robiť, čo a ako sa žiaci naučia a akým spôsobom sa táto ich aktivita dotkne okolia a miestnej komunity. Porota následne vyberie do súťaže najviac 50 tímov. Vybrané tímy uskutočnia na svojej škole zamýšľaný projektový týždeň, zdokumentujú ho a do stanoveného termínu zašlú výstupy, ktoré budú zverejnené na webovej stránke projektu.

Viac informácií a praktických rád možno nájsť na http://www.indicia.sk/tyzden-projektov-o-bezpecnosti-na-internete/ alebo získať na adrese projektyorange@indicia.sk. Ako základ projektového týždňa môžu školy využiť návrhy projektov uvedené na webstránke, prípadne ich doplniť, či pozmeniť. Môžu si tiež pripraviť vlastný, úplne nový návrh projektu. Projektové týždne sa v školách uskutočnia v priebehu októbra a prvej polovice novembra 2012. Zverejnenie výsledkov a ocenenie víťazov je plánované na začiatok decembra 2012.

Indícia je nezisková organizácia, ktorá sa venuje vzdelávaniu a inšpirovaniu učiteľov a manažérov v slovenských školách. Jej cieľom je poskytnúť im priestor na zdieľanie skúseností a sieťovanie, ukázať im príklady dobrej praxe, vzdelávať ich a poskytovať im motiváciu a inšpiráciu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Volkswagen predstavil štúdiu jednomiestneho elektromobilu Nils, ktorá ponúka pohľad na nové formy minimalistickej mobility
pred 3 rokmi
Talentovaná skladateľka a speváčka Sima Martausová chystá nový album.
pred 7 rokmi
Starosta Bloomberg v piatok povedal, že v prevádzke je už viac než 85 percent čerpacích staníc v meste.
pred 6 rokmi
SMS výstrahy o počasí ocenia obzvlášť vodiči, ktorí sú často na cestách.
pred 8 rokmi
Honda CR-Z Mugen je hybridné kupé upravené dcérinou spoločnosťou Mugen automobilky z krajiny vychádzajúceho slnka na vyšší výkon.
pred 8 rokmi
Tak ako sa staráme o naše telo aj vlasy potrebujú patričnú starostlivosť a pozornosť. Vzhľad a kvalita vlasov sú určované viacerými faktormi, medzi ktoré môžeme zaradiť dedičnosť, celkový zdravotný stav a výživu.
pred 6 rokmi
Priekopnícka práca MINI pri vývoji sieťových služieb aj priamo vo vozidle nemá obdobu. MINI predstavuje štyri nové aplikácie, ktoré potvrdzujú jej vedúce postavenie v tejto oblasti.
pred 7 rokmi
Basgitarista Steve Harris vydáva sólový album. Zakladajúci člen heavy metalovej legendy Iron Maiden album nazval British Lion a vychádza 24.9.2012.