Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Školy môžu súťažiť v projektoch bezpečnosti na internete

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 05.09.2012

Nezisková organizácia Indícia v spolupráci s Nadáciou Orange organizuje pre všetky základné a stredné školy súťaž v projektovom vyučovaní s názvom Týždeň projektov o bezpečnosti na internete.
Školy môžu súťažiť v projektoch bezpečnosti na internete
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Nezisková organizácia Indícia v spolupráci s Nadáciou Orange organizuje pre všetky základné a stredné školy súťaž v projektovom vyučovaní s názvom Týždeň projektov o bezpečnosti na internete.

Ako agentúru SITA informovala Dana Palacková zo združenia Indícia, podmienkou účasti je obsahové zameranie projektov na bezpečnosť na internete a prepojenie na miestnu komunitu. Prihlásiť sa možno do 14. septembra.

"Zámerom projektu je poskytnúť školám príležitosť zahrnúť získavanie zručností pre 21. storočie do vyučovacieho procesu. Prostredníctvom rôznych aktivít zameraných na digitálnu gramotnosť a bezpečnosť na internete chce projekt priblížiť učiteľom i žiakom možnosti projektového vyučovania," ozrejmila Palacková. Súčasťou projektu je aj školenie pre učiteľov, ktorí sa so svojimi žiakmi do súťaže zapoja. Počas školenia dostanú účastníci metodické inštrukcie a materiály využiteľné nielen v rámci Týždňa projektov o bezpečnosti na internete, ale aj pri ďalších projektových vyučovaniach v budúcnosti.

Školy sa do súťaže prihlasujú prostredníctvom on-line formuláru, a to do 14. septembra. V prihláške stačí opísať projektový zámer približne 100 slovami tak, aby bolo jasné, čo sa bude v rámci projektu robiť, čo a ako sa žiaci naučia a akým spôsobom sa táto ich aktivita dotkne okolia a miestnej komunity. Porota následne vyberie do súťaže najviac 50 tímov. Vybrané tímy uskutočnia na svojej škole zamýšľaný projektový týždeň, zdokumentujú ho a do stanoveného termínu zašlú výstupy, ktoré budú zverejnené na webovej stránke projektu.

Viac informácií a praktických rád možno nájsť na http://www.indicia.sk/tyzden-projektov-o-bezpecnosti-na-internete/ alebo získať na adrese projektyorange@indicia.sk. Ako základ projektového týždňa môžu školy využiť návrhy projektov uvedené na webstránke, prípadne ich doplniť, či pozmeniť. Môžu si tiež pripraviť vlastný, úplne nový návrh projektu. Projektové týždne sa v školách uskutočnia v priebehu októbra a prvej polovice novembra 2012. Zverejnenie výsledkov a ocenenie víťazov je plánované na začiatok decembra 2012.

Indícia je nezisková organizácia, ktorá sa venuje vzdelávaniu a inšpirovaniu učiteľov a manažérov v slovenských školách. Jej cieľom je poskytnúť im priestor na zdieľanie skúseností a sieťovanie, ukázať im príklady dobrej praxe, vzdelávať ich a poskytovať im motiváciu a inšpiráciu.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Sedemročná Libby Day prežila ako jediná brutálne vyvraždenie svojej rodiny. Matka a sestry boli zmasakrované počas rituálneho satanského obradu priamo pred jej očami.
pred 6 rokmi
Speváčka sa rozhodla fanúšikom poďakovať za ich obrovskú podporu. Preto im dnes prináša špeciálny hudobný darček - nový singel a videoklip Goodbye Boy.
pred 8 rokmi
Exkluzívny producent športových automobilov Aston Martin predstavil nástupcu modelu DBS, ktorý dostal označenie Vanquish.
pred 8 rokmi
V týchto dňoch nie je vhodné sa dlhšie zdržiavať na priamom slnku. Ak sa teplota vzduchu blíži teplote tela, športovci by si počas dňa mali odpustiť korčuľovanie či bicyklovanie.
pred 10 rokmi
Legendárny americký seriál Priatelia sa konečne dostáva na náš trh.
pred 5 rokmi
Od milostných vyznaní až po tvrdé výkriky dezilúzie či hnevu. Taký je nový album „Sociální síť“, ktorý je spoločným počinom troch hudobných legiend.
pred 7 rokmi
Celkový počet potratov však podľa Národného centra zdravotníckych informácií medziročne klesol.
pred 8 rokmi
Paulette je zatrpknuta stará babka žijúca sama v paneláku na predmestí Paríža.Jedného večera sa stane náhodným svedkom pochybného obchodu. Vidí v tom znamenie osudu a rozhodne sa, že začne predávať hašiš. A prečo by nie?