Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 02. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

ŠKOLSTVO: Na UK organizujú letnú školu slovenčiny pre cudzincov

Zdroj: SITA, redaktor: Sandy, pridané: 31.07.2015

V letnej škole slovenského jazyka a kultúry bude 167 účastníkov z 37 krajín sveta
ŠKOLSTVO: Na UK organizujú letnú školu slovenčiny pre cudzincov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Centrum pre slovenčinu ako cudzí jazyk - Studia Academica Slovaca na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave organizuje 51. ročník letnej školy slovenského jazyka a kultúry. V letnej škole bude 167 účastníkov z 37 krajín sveta. Na dnešnej tlačovej besede to povedala riaditeľka Studia Academica Slovaca Jana Pekarovičová.

Najviac zahraničných študentov sa na letnú školu prihlásilo z Talianska, odkiaľ príde študovať 16 ľudí. Z Maďarska príde 15 účastníkov a z Nemecka a Poľska 14 študentov letnej školy. Záujemcovia o kurz však prídu napríklad aj z Austrálie, Bieloruska, Japonska, Izraela či USA. Najstarší prihlásený účastník kurzu má 68 rokov, najmladší 18 rokov. Na letnú školu sa hlásia predovšetkým študenti slovakistiky a iných filológií, ale aj študenti z rôznych iných odborov, tiež doktorandi, učitelia slovanských filológií a lingvisti. Pekarovičová zdôraznila, že letná škola bude zameraná nielen na slovenský jazyk, ale tiež na spoznávanie slovenskej kultúry. Pre študentov preto pripravili aj návštevu kultúrnych pamiatok či exkurziu po Slovensku. Účastníci prostredníctvom rôznych workshopov a návštev spoznajú tiež slovenské piesne, film či divadlo.

Letná škola Studia Academica Slovaca sa uskutoční na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave od 2. do 22. augusta pod záštitou dekana fakulty Jaroslava Šušola. Slávnostne ju otvoria v pondelok 3. augusta o 16:00.

Studia Academica Slovaca si tento rok pripomína 50 rokov existencie (1965 – 2015), doteraz ju absolvovalo 6 350 účastníkov zo 76 krajín sveta. Je to najstaršia letná univerzita slovenčiny ako cudzieho jazyka na Slovensku, ktorá otvára brány zahraničným slovakistom a slavistom, študentom na zahraničných univerzitách, kultúrnym pracovníkom, manažérom, prekladateľom a všetkým záujemcom o štúdium slovenského jazyka a kultúry a poznávanie slovenských reálií.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Zbav nás zlého je napínavý krimihoror, v ktorom autor skĺbil klasické vymietanie diabla s akčným policajným pozadím.
pred 10 rokmi
Dvojičky Andrew a Brian Chaplinovci sa narodili v New Yorku, ale vyrastali v Juhoafrickej republike (kde taktiež vyhrali Pop Idol a stali sa ihneď hviezdami), čo značne ovplyvnilo ich hudobný vývoj.
pred 6 rokmi
Firma Volkswagen už totiž smeruje k dosiahnutiu dlhodobého cieľa v oblasti predaja svojich automobilov.
pred 16 rokmi
Double Feature nie je tradičné DVD zachytávajúce jeden koncert a niekoľko bonusov. Ide tu skôr o denníkové zápisky skupiny z obdobia 1993 - 1998. Na dvoch diskoch sa nachádza veľké množstvo materiálu z rôznych príležitostí.
pred 8 rokmi
Boh masakru (Carnage) prináša dokonale vykreslenie charakterov štyroch hlavných postáv, medzi ktorými jednoznačne dominujú ženské polovice manželských párov.
pred 12 rokmi
Dva dni sme dumali nad tým, či speváci, ako prvé lastovičky k aktuálnym albumom naozaj vypúšťajú pesničky, pri ktorých ani pravdepodobne...
pred 7 rokmi
Jedineční humoristi Milan Lasica a Jan Kraus majú veľký úspech! Organizátor sa preto 28.4. v Bratislave rozhodol pridať ďalšie predstavenie o 16:00!
pred 9 rokmi
Originálne vstúpil do nového pracovného roku 2011 Robo Opatovský – fanúšikom ponúkol celkom nový singel s názvom 2012.