Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 12. decembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

ŠKOLSTVO: Na UK organizujú letnú školu slovenčiny pre cudzincov

Zdroj: SITA, redaktor: Sandy, pridané: 31.07.2015

V letnej škole slovenského jazyka a kultúry bude 167 účastníkov z 37 krajín sveta
ŠKOLSTVO: Na UK organizujú letnú školu slovenčiny pre cudzincov
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Centrum pre slovenčinu ako cudzí jazyk - Studia Academica Slovaca na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave organizuje 51. ročník letnej školy slovenského jazyka a kultúry. V letnej škole bude 167 účastníkov z 37 krajín sveta. Na dnešnej tlačovej besede to povedala riaditeľka Studia Academica Slovaca Jana Pekarovičová.

Najviac zahraničných študentov sa na letnú školu prihlásilo z Talianska, odkiaľ príde študovať 16 ľudí. Z Maďarska príde 15 účastníkov a z Nemecka a Poľska 14 študentov letnej školy. Záujemcovia o kurz však prídu napríklad aj z Austrálie, Bieloruska, Japonska, Izraela či USA. Najstarší prihlásený účastník kurzu má 68 rokov, najmladší 18 rokov. Na letnú školu sa hlásia predovšetkým študenti slovakistiky a iných filológií, ale aj študenti z rôznych iných odborov, tiež doktorandi, učitelia slovanských filológií a lingvisti. Pekarovičová zdôraznila, že letná škola bude zameraná nielen na slovenský jazyk, ale tiež na spoznávanie slovenskej kultúry. Pre študentov preto pripravili aj návštevu kultúrnych pamiatok či exkurziu po Slovensku. Účastníci prostredníctvom rôznych workshopov a návštev spoznajú tiež slovenské piesne, film či divadlo.

Letná škola Studia Academica Slovaca sa uskutoční na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave od 2. do 22. augusta pod záštitou dekana fakulty Jaroslava Šušola. Slávnostne ju otvoria v pondelok 3. augusta o 16:00.

Studia Academica Slovaca si tento rok pripomína 50 rokov existencie (1965 – 2015), doteraz ju absolvovalo 6 350 účastníkov zo 76 krajín sveta. Je to najstaršia letná univerzita slovenčiny ako cudzieho jazyka na Slovensku, ktorá otvára brány zahraničným slovakistom a slavistom, študentom na zahraničných univerzitách, kultúrnym pracovníkom, manažérom, prekladateľom a všetkým záujemcom o štúdium slovenského jazyka a kultúry a poznávanie slovenských reálií.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Široká ponuka bytov, domov, pozemkov a komerčný...
Profesionálne prekladateľské a tlmočnícke služb...

44 000.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 400 m2
65 000.00 €
Na predaj záhrada, rozloha 397 m2
220.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 20 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Slovenská rocková skupina EDITOR naozaj nezaháľa...
pred 12 rokmi
Vitajte v zasnenej krajine kapely, ktorá je zdá sa nesmrteľná.
pred 7 rokmi
Jeremy Greenspan a Matt Didemus by v KC Dunaj nemali vynechať skladby ako Like A Child, In The Morning či Banana Ripple.
pred 9 rokmi
Ani jeden človek nie je taký hlupák, aby nedospel k úspechu aspoň v jednej veci, ak je vytrvalý.
pred 6 rokmi
Pavel Šporcl patrí k tým, ktorí urobili veľa práce pre propagáciu takzvanej vážnej hudby medzi mladými poslucháčmi. A bola to práca úspešná.
pred 14 rokmi
>Ako odpoveď na kolínske trojičky povolal Volkswagen do Európy zálohu z Brazílie - model Fox. S týmto automobilom sa vracia k ľudovosti vo svojom názve.
pred 6 rokmi
Tuningová spoločnosť z nemeckého Unetrumbachu v okolí Mníchova, Loder1899 podrobila nový Jaguar FX kozmetickým a výkonovým úpravám,
pred 7 rokmi
Aj dnes sa stále vraciame k prírode a snažíme sa žiť v súlade s ňou. Bylinky nie sú nebezpečné avšak treba mať aspoň základné znalosti o ich účinkoch a pôsobnosti.