Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 12. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Školáci majú na výber krúžkov dva týždne

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 12.09.2012

Do 25. septembra by sa rodičia spolu so svojimi deťmi mali rozhodnúť, na akú záujmovú činnosť využijú vzdelávacie poukazy.
Školáci majú na výber krúžkov dva týždne
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Školákom zostávajú ešte dva týždne na výber krúžkov. Do 25. septembra by sa rodičia spolu so svojimi deťmi mali rozhodnúť, na akú záujmovú činnosť využijú vzdelávacie poukazy.

Žiaci odovzdajú poukazy škole alebo školskému zariadeniu, ktoré poskytuje vybranú záujmovú činnosť či krúžok. Ak tak neurobia do stanoveného termínu, vzdelávací poukaz na tento školský rok im prepadne. Príspevok od štátu dostávajú žiaci na záujmové vzdelávanie raz ročne, tento rok má poukaz hodnotu 29 eur. Predstavuje to príspevok 2,9 eura na mesiac. "Vlani využilo vzdelávacie poukazy 610 702 školákov, čo je približne 85 percent žiakov," uviedol hovorca rezortu školstva Michal Kaliňák.

Prijímateľmi poukazov môžu byť základné, stredné alebo špeciálne školy, ale aj základné umelecké školy, jazykové školy, materské školy alebo školské zariadenia - školské kluby detí, centrá voľného času, školské strediská záujmovej činnosti a tiež internáty či školské jedálne, ak poskytujú záujmové vzdelávanie pre žiakov základných, stredných alebo špeciálnych škôl. Škola nemôže brániť svojim žiakom, aby poukaz použili v inej škole alebo školskom zariadení. To znamená, že školské poukazy predpokladajú slobodnú voľbu žiakov a garantujú ľubovoľný výber medzi rôznymi poskytovateľmi mimoškolských aktivít.

Poskytovateľ záujmového vzdelávania financovaného prostredníctvom vzdelávacích poukazov môže organizovať pre žiakov v čase mimo vyučovania aktivity, ktorých obsah je zameraný na záujmovú, rekreačnú, telovýchovnú a spoločenskú činnosť žiakov. Obsah činností je odlišný od učebných osnov povinných vyučovacích predmetov, voliteľných predmetov a nepovinných predmetov. Záujmové vzdelávanie musí tvoriť minimálne 60 hodín v školskom roku.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Pomáham ľuďom ušetriť peniaze aby neplatili za ...
Filtre na vodu, úprava vody a doplnky zdravej v...

171 900.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 80 m2, balkón, l...
62 700.00 €
Na predaj byt, garsónka, rozloha 33 m2
114 990.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 70 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Čistokrvný športiak Toyota GT86 sa honosí dynamickým dizajnom, dokonalou aerodynamikou a vynikajúcim ovládaním. Športové kupé sa v modelovom ročníku 2014 dočkalo početných vylepšení.
pred 6 rokmi
Agnieszka Holland totiž napokon upustila od svojich zbytočných zvrátených momentov, sexuálny akt má v celom filme iba jeden (a je rovnako zbytočný), za to však rozohrala tak emotívny príbeh, že je to na zbláznenie.
pred 8 rokmi
Dvadsať rokov tvorby legendárnej americkej punk-rockovej kapely Green Day sa zmestilo do unikátneho boxu s ôsmimi CD, ktorý vyjde už 28. augusta.
pred 9 rokmi
Výrazne tvarovaný show truck naznačuje budúcu generáciu stredne veľkých pickupov
pred 5 rokmi
Úspech zaznamenali aj LP z dielne Sufjana Stevensa, Arctic Monkeys či Sama Smitha
pred 9 rokmi
Americký režisér Steven Spielberg naplánoval premiéru pripravovaného filmu o americkom prezidentovi Abrahamovi Lincolnovi tak, aby sa do kín dostala až po budúcoročných voľbách.
pred 10 rokmi
Móda nás obklopuje každý deň, týka sa žien, mužov detí, ale tak isto aj našich domácich miláčikov.
pred 5 rokmi
...a keď už, tak poriadne. A veľmi radi sa s Vami o naše malé hriechy podelíme: Recept: KURACIA TLAČENKA SO ŠALÁTOM Z ČIERNEJ ŠOŠOVICE (BELUGA)