Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

SIS zverejní časť správy na internete

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 23.10.2012

Správa o činnosti SIS bola podľa podpredsedu branno-bezpečnostného parlamentného výboru Alojza Hlinu nedostatočná.
SIS zverejní časť správy na internete
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Slovenská informačná služba (SIS) zverejní časti správy o činnosti za rok 2011 na internete. „Riaditeľ SIS Ján Valko čiastkovú správu zverejní na internete, ako bolo dobrým zvykom za Ladislava Pittnera predchádzajúcich vlád, čo Smer nerobil,“ povedal po prerokovaní správy v NR SR predseda parlamentného výboru na kontrolu Vojenského spravodajstva Martin Fedor.

Zároveň v rozhovore pre agentúru SITA upozornil, že k správam spravodajských služieb vždy bola rozprava, dnes ju predseda NR SR Pavol Paška neumožnil s tým, že išlo o neverejné rokovanie a obsahujú utajované skutočnosti.

Správa o činnosti SIS bola podľa podpredsedu branno-bezpečnostného parlamentného výboru Alojza Hlinu nedostatočná. „Správa vôbec nehovorila o tom, že si tu niekto vytvára súkromnú armádu,“ povedal dnes pre agentúru SITA. Podľa neho si niekto zo sociálne odkázaných robí súkromnú armádu odhodlanú na všetko, čo je jedna z činností, ktoré by SIS mala sledovať a o čom nebola v správe ani zmienka.

Hlina zároveň kritizoval SIS za to, že neanalyzovala záujem cudzích spravodajských služieb dopracovať sa k zvukovým záznamom z Gorily. „Je otázne, či toto riziko niekto vyhodnocoval. Kto získa tieto záznamy, tak osoby, ktoré v nej vystupujú, sú vydierateľné, čo je obrovské riziko,“ konštatoval.

Predseda výboru na kontrolu SIS Pavol Abrhan považuje správu za štandardnú. „Boli v nej niektoré zaujímavé veci, ktoré hodnotili počet informácií. Do budúcna by stálo za úvahu vylepšovať správu tým, že by sa nehovorilo len o kvantite, ale aj kvalite informácií, aby sme mali spätnú väzbu, ako s tými informáciami bolo naložené,“ povedal pre agentúru SITA. Podľa neho SIS v roku 2011 dávala väčšie kvantum informácií prijímateľom, teda ministerstvám a predsedovi vlády.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Pri Hugovi a jeho veľkom objave divákov čaká jeden z najsilnejších filmových zážitkov za posledných pár rokov.
pred 14 rokmi
Nasledujúci tréningový program je zostavený tak, aby pomocou nenáročných cvičení bol dosiahnutý čo možno najväčší efekt...
pred 6 rokmi
V rámci prvého (otváracieho) víkendu film dosiahol film Rezistencia na Slovensku návštevnosť 18 014 platiacich divákov.
pred 6 rokmi
Všeobecne môže poistenie zaniknúť rôznymi spôsobmi. Či už je to zmenou majiteľa, zánikom veci, úmrtím majiteľa. Poistenie viete aj vypovedať, najneskôr však do 6 týždňov od konca poistného obdobia.
pred 9 rokmi
Mein Kampf je príbeh o mladom chlapcovi, ktorý chcel byť pôvodne umelcom...
pred 8 rokmi
Pre 23-ročné dievča boli zásadné dve operácie, pri ktorých jej rozšírili bradu a čeľusť. Taktiež dostala špeciálne dentálne strojčeky.
pred 6 rokmi
Podujatie sa uskutoční od 6. do 10. augusta v Banskej Štiavnici a Štiavnických Baniach.
pred 8 rokmi
V roku 2003 ho časopis Muzik označil za najväčší objav spomedzi dídžejov, o tri roky neskôr ho rešpektovaný magazín Mixmag vyhlásil za DJ roka.