Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. mája 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

SDKÚ-DS navrhuje ako štátny sviatok 28. október

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.10.2013

Cieľom novely je podľa Kaníka aj vyjadrenie pocty Štefánikovi, ako významnému politikovi a osobnosti, ktorá mala nezastupiteľný podiel na vzniku Československej republiky.
SDKÚ-DS navrhuje ako štátny sviatok 28. október
Zdroj obrázku: Internet
 

Vznik samostatného československého štátu, 28. októbra, by mal byť podľa SDKÚ-DS štátnym sviatkom. Jeho názov by mal byť Deň úcty k dielu Milana Rastislava Štefánika – vznik samostatného československého štátu.

SDKÚ-DS navrhuje, aby sa ako štátny sviatok zrušil Deň ústavy SR, ktorý by sa stal pamätným dňom. Takýto návrh novely zákona o štátnych sviatkoch dnes predložili do NR SR poslanci za SDKÚ-DS Pavol Frešo a Ľudovít Kaník. Ako povedal Kaník dnes na tlačovej besede, 28. október 1918 je kľúčovým dátumom v dejinách slovenského národa. „Bez vzniku spoločného štátu by nebol možný neskorší vznik samostatnej SR,“ vyhlásil Kaník.

Cieľom novely je podľa Kaníka aj vyjadrenie pocty Štefánikovi, ako významnému politikovi a osobnosti, ktorá mala nezastupiteľný podiel na vzniku Československej republiky. „Povýšenie tohto výročia na štátny sviatok doplní a vytvorí štvorlístok štátotvorných výročí, ktoré zásadne predurčili smerovanie štátotvornej cesty Slovenska,“ povedal. Kaník okrem vzniku Československa do tohto štvorlístka zaraďuje Slovenské národné povstanie, 17. november a vznik

Vznik Československa bol štátnym sviatkom počas trvania československého štátu. Po vzniku SR sa nedostal ani medzi pamätné dni. Pamätným dňom sa stal až v roku 1999.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Cieľom novely je podľa Kaníka aj vyjadrenie pocty Štefánikovi, ako významnému politikovi a osobnosti, ktorá mala nezastupiteľný podiel na vzniku Československej republiky. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/sdku-ds-navrhuje-ako-statny-sviatok-28-oktober/

pre všetkých politikov - odstúpiť: http://www.youtube.com/watch?v=nyXqKt-fMXQ

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Ostáva tak otázne, kto sa vo filme Batman vs. Superman predstaví po boku Bena Afflecka, ktorý stvárni Batmana.
pred 5 rokmi
Hoci by sme v prípade Ilony Csákovej očakávali po relatívne dlhej materskej dovolenke skôr nový materiál, musím uznať, že návrat k jej najväčším hitom je mimoriadne príjemným obzretím sa za minulosťou českej populárnej hudby.
pred 6 rokmi
Oproti tomu má do konca novembra darčeky pre všetkých blízkych pripravené 55 percent mužov.
pred 6 rokmi
Máte poslednú možnosť zapojiť sa do žrebovania o lístky na túto veľkolepú udalosť! Stačí odpovedať na jednoduchú otázku. Dnes žrebujeme!!!
pred 5 rokmi
Rozvoj franchisingových maloobchodných prevádzok je dnes v európskych krajinách osvedčeným podnikateľským trendom. V oblasti zdravej výživy sa na Slovensku úspešne presadil franchisingový koncept Norbi Update.
pred 7 rokmi
Spojením outdoorovej značky Lumberjack a turínskej automobilky vznikol špeciálny pick-up Fiat Strada Lumberjack.
pred 6 rokmi
Album, ktorý vznikol pod producentským dohľadom Jaya Joycea prináša jedenásť nových skladieb a veľmi jednoducho možno skonštatovať, že ide o veľmi poctivú robotu.
pred 6 rokmi
V novom videu si okrem členov skupiny zahrali aj Winona Ryder a Craig Roberts.