Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

SDKÚ-DS chce zastaviť budovanie čiernych stavieb

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 25.09.2012

Parlament posúdi dva zákony z SDKÚ-DS, ktoré sa dotýkajú rómskej problematiky.
SDKÚ-DS chce zastaviť budovanie čiernych stavieb
Zdroj obrázku: Internet
 

Parlament bude na 7. schôdzi pokračovať rokovaním o viacerých poslaneckých návrhoch zákonov. Medzi prvými dnes posúdi dva zákony z SDKÚ-DS, ktoré sa dotýkajú rómskej problematiky.

SDKÚ-DS chce napríklad zaviesť rýchly mechanizmus, aby sa zastavilo budovanie nových čiernych stavieb. Návrh sa netýka stavieb, ktoré existujú desiatky rokov. Prvý krok je zastavenie nových čiernych stavieb, aby po 1. októbri už ani jedna čierna stavba nevznikla alebo bola zlikvidovaná v zárodku.

SDKÚ-DS tiež chce odstrániť podľa nej úplne nezmyselný stav, keď časť obyvateľstva, poberatelia sociálnych dávok, sú štátom platení za to, že sa správajú podľa ústavy. Ústava ukladá všetkým deťom povinnú školskú dochádzku, ale časť občanov za to, že ich dieťa chodí do školy, dostáva peniaze. V tom istom zákone SDKÚ-DS rieši aj otázku aktivačných prác, keď súčasné znenie zákona umožňuje, aby aj pri odpracovaní jednej hodiny aktivačných prác získal poberateľ sociálnych dávok plnú výšku. Modrí navrhujú vrátiť sa k pôvodnému stavu, to znamená, že poberateľ musí odpracovať minimálne 20 hodín týždenne, aby mu vznikol nárok na túto dávku.

Hlasovať dnes bude NR SR o viacerých návrhoch, ktoré poslanci stihli prerokovať v piatok. Ide napríklad o sprísnenie kontroly odpočúvaní políciou a tajnými službami, čo navrhli v novele zákona o ochrane súkromia pred neoprávneným použitím informačno-technických prostriedkov (ITP) poslanci Národnej rady SR za SDKÚ-DS Martin Fedor a Lucia Žitňanská. Opoziční zákonodarcovia presadzujú posilnenie kontrolných kompetencií parlamentného výboru pre obranu a bezpečnosť tak, aby sa zaistila lepšia priebežná i stála parlamentná kontrola odpočúvania.

Poslanci posúdia aj návrh poslankyne za KDH Moniky Gibalovej, aby sociálne štipendiá mohli dostávať vysokoškoláci zo sociálne slabších rodín aj na štúdium v zahraničí, nielen na Slovensku. Gibalová to navrhuje v novele zákona o vysokých školách.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Máte pocit, že vám to občas nepáli, zabúdate alebo si nedokážete zapamätať toľko, čo kedysi? Dosť bolo obáv! Stavte na pamäťovú jednotku – tiamín.
pred 18 rokmi
Priekopník triedy mikrovanov a najmenší model francúzskej automobilky sa už 7 rokov vynikajúco predáva.
pred 4 rokmi
Pekne vyformovaná postava znamená pre každého niečo iné.
pred 7 rokmi
Slováci skončili na podpriemernej 12. priečke. Najmenej ovocia a zeleniny skonzumujú obyvatelia Islandu
pred 4 rokmi
Nočné odovzdávanie filmových a televíznych cien Zlatý glóbus Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov ovládla dráma Chlapčenstvo
pred 8 rokmi
Do ponukového katalógu farieb karosérie Citroën DS3 bol najnovšie zaradený farebný odtieň Fuchsia.
pred 7 rokmi
Americkí rockeri sa v stredu po sedemnástich rokoch opäť predstavili v českej metropole.
pred 7 rokmi
Štúdia Hyundai i-onig s celkovou dĺžkou 4 400 mm má atraktívnu karosériu typu hatchback.