Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

SDKÚ-DS chce presadzovať víziu spravodlivého štátu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 11.09.2012

SDKÚ-DS iniciovala dohodu na podpore viacerých opozičných návrhov, chce byť lídrom spolupráce nesocialistických subjektov.
SDKÚ-DS chce presadzovať víziu spravodlivého štátu
Zdroj obrázku: Internet
 

Nastolenie základnej spravodlivosti je leitmotívom návrhov zákonov, ktoré na 7. schôdzi parlamentu presadzuje SDKÚ-DS.

Novelou zákona o čiernych stavbách chce opozičná strana Pavla Freša ochrániť slušných ľudí pred neprispôsobivými občanmi alebo zbohatlíkmi bez ohľadu na rasu, náboženstvo alebo čokoľvek iné. "To znamená, že ak niekto začne stavať na cudzom pozemku, štát musí mať nástroj na to, aby mu v tom zabránil," povedal predseda strany Frešo. Zákon nerieši problém s už existujúcimi čiernymi stavbami, ale môže zastaviť jeho šírenie do budúcna.

Novela zákona o službách v zamestnanosti a o pomoci v hmotnej núdzi zavádza pre získanie aktivačného príspevku povinnosť vykonávať aktivačnú činnosť v rozsahu najmenej 20 hodín týždenne. SDKÚ-DS tak napráva súčasný stav, kedy je možné získať aktivačný príspevok aj za jednu odpracovanú hodinu týždenne. "Ten, kto neprejaví snahu pracovať aspoň 20 hodín týždenne, by podľa nás nemal dostávať aktivačný príspevok," vysvetlil predseda poslaneckého klubu strany Ľudovít Kaník.

Právnou normou zároveň rušia dávku na dieťa, ktoré plní povinnú školskú dochádzku s cieľom vrátiť sa k stavu, kedy sa tento príspevok viazal na dobrý prospech a slušné správanie v škole. "Snažíme sa odstrániť veľkú nespravodlivosť a diskrimináciu, keď jedni rodičia dostávajú príspevok za to, že občas pošlú svoje deti do školy a ďalší tento príspevok nedostávajú," doplnil Kaník.

Frešo zdôraznil, že aj keď sa návrhy SDKÚ-DS stretli u časti verejnosti s nepochopením, trvajú na svojom - nejde o žiadnu diskrimináciu, ide o nastolenie základnej spravodlivosti. "Slušní ľudia musia mať navrch," poznamenal Frešo.

SDKÚ-DS chce byť podľa jeho slov lídrom spolupráce nesocialistických subjektov a preto iniciovala dohodu na podpore viacerých opozičných návrhov. "Sme presvedčení, že ak sa bude stredopravá scéna naďalej štiepiť a hľadať iba to, čo nás rozdeľuje, nikdy socialistov neporazíme. SDKÚ-DS preto chce hľadať zhodu práve na spoločných hodnotách a postupne tak vytvárať alternatívu pre pravicového voliča," uzavrel Frešo.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Česká speváčka Hana Hegerová vydá 20. októbra, v deň svojich 80. narodenín, DVD s názvom Pasiáns (Písně a dokumenty 1962 - 1994).
pred 8 rokmi
Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd., uvádza na trh Samsung GALAXY Tab 7.0 Plus.
pred 7 rokmi
Helena Vondráčková sa vrátila na pulty predajní s trojalbumom, ktorý mapuje jej najväčšie úspechy a na poslednom disku prináša súbor rarít a dvoch noviniek.
pred 10 rokmi
Možno povedať, že úspech a predaj prvého DVD s názvom „Laci Strike – Cesta tanečníka“ predstihol očakávania
pred 8 rokmi
Na BMW Vision EfficientDynamics bude jazdiť Tom Curise v ďalšom pokračovaní Mission Impossible - Ghost Porotok.
pred 8 rokmi
Najlepšia päťka hororov zo západnej produkcie, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.
pred 10 rokmi
Tím, ktorý stojí za svetovým fenoménom „Da Vinciho kód“ sa vracia, aby uviedol netrpezlivo očakávaný film Anjeli a démoni založený na románovom...
pred 6 rokmi
V seriáli sa objavia napríklad David Švehlík, Daniela Kolářová a Jiří Bartoška.