Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

SDKÚ-DS chce presadzovať víziu spravodlivého štátu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 11.09.2012

SDKÚ-DS iniciovala dohodu na podpore viacerých opozičných návrhov, chce byť lídrom spolupráce nesocialistických subjektov.
SDKÚ-DS chce presadzovať víziu spravodlivého štátu
Zdroj obrázku: Internet
 

Nastolenie základnej spravodlivosti je leitmotívom návrhov zákonov, ktoré na 7. schôdzi parlamentu presadzuje SDKÚ-DS.

Novelou zákona o čiernych stavbách chce opozičná strana Pavla Freša ochrániť slušných ľudí pred neprispôsobivými občanmi alebo zbohatlíkmi bez ohľadu na rasu, náboženstvo alebo čokoľvek iné. "To znamená, že ak niekto začne stavať na cudzom pozemku, štát musí mať nástroj na to, aby mu v tom zabránil," povedal predseda strany Frešo. Zákon nerieši problém s už existujúcimi čiernymi stavbami, ale môže zastaviť jeho šírenie do budúcna.

Novela zákona o službách v zamestnanosti a o pomoci v hmotnej núdzi zavádza pre získanie aktivačného príspevku povinnosť vykonávať aktivačnú činnosť v rozsahu najmenej 20 hodín týždenne. SDKÚ-DS tak napráva súčasný stav, kedy je možné získať aktivačný príspevok aj za jednu odpracovanú hodinu týždenne. "Ten, kto neprejaví snahu pracovať aspoň 20 hodín týždenne, by podľa nás nemal dostávať aktivačný príspevok," vysvetlil predseda poslaneckého klubu strany Ľudovít Kaník.

Právnou normou zároveň rušia dávku na dieťa, ktoré plní povinnú školskú dochádzku s cieľom vrátiť sa k stavu, kedy sa tento príspevok viazal na dobrý prospech a slušné správanie v škole. "Snažíme sa odstrániť veľkú nespravodlivosť a diskrimináciu, keď jedni rodičia dostávajú príspevok za to, že občas pošlú svoje deti do školy a ďalší tento príspevok nedostávajú," doplnil Kaník.

Frešo zdôraznil, že aj keď sa návrhy SDKÚ-DS stretli u časti verejnosti s nepochopením, trvajú na svojom - nejde o žiadnu diskrimináciu, ide o nastolenie základnej spravodlivosti. "Slušní ľudia musia mať navrch," poznamenal Frešo.

SDKÚ-DS chce byť podľa jeho slov lídrom spolupráce nesocialistických subjektov a preto iniciovala dohodu na podpore viacerých opozičných návrhov. "Sme presvedčení, že ak sa bude stredopravá scéna naďalej štiepiť a hľadať iba to, čo nás rozdeľuje, nikdy socialistov neporazíme. SDKÚ-DS preto chce hľadať zhodu práve na spoločných hodnotách a postupne tak vytvárať alternatívu pre pravicového voliča," uzavrel Frešo.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Príbeh sa odohráva rok pred vypuknutím druhej svetovej vojny, bezprostredne po podpísaní Mníchovskej dohody v roku 1938. Na pozadí historických udalostí sleduje osud židovskej rodiny, ktorá sa po svojom vyrovnáva s prichádzajúcimi udalosťami.
pred 7 rokmi
Lekári dúfajú, že zákroky pacientkam umožnia mať vlastné deti.
pred 9 rokmi
Česká speváčka Monika Bagárová, ktorá sa stala známou zásluhou finálovej účasti v šou Česko Slovenská SuperStar, by chcela nahrať a vydať džezový album.
pred 7 rokmi
Aj po viac, ako desiatich rokoch posadí táto politická akcia diváka do kresla a dve hodiny ho nepustí.
pred 8 rokmi
Jedno z najgeniálnejších hudobných vystúpení vôbec konečne vyšlo na Blu ray diskoch s remastrovaným obrazom i zvukom a je to neskutočný zážitok po každej stránke.
pred 8 rokmi
Podľa European Hydration Institute deti pri dodržiavaní pitného režimu rýchlejšie rastú, podávajú lepšie výkony, ľahšie sa sústredia, učia a viac si pamätajú.
pred 9 rokmi
Píše sa rok 1973 a britská tajná služba MI6 sa pokúša vo svojom vnútri nájsť sovietskeho špióna a udržať Spojené kráľovstvo v bezpečí.
pred 4 rokmi
Brat proti bratovi. Otrok proti cisárovi.