Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Schválili zákon o ochrane ozónovej vrstvy

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 06.07.2012

Vláda schválila aj novelu zákona o ovzduší.
Schválili zákon o ochrane ozónovej vrstvy
Zdroj obrázku: Internet
 

Vláda dnes schválila dve normy z oblasti životného prostredia, ktorých cieľom je do našej legislatívy prebrať európske smernice. Kabinet schválil návrh zákona o ochrane ozónovej vrstvy Zeme.

Na Slovensku sa nevyrábajú žiadne kontrolované látky, používajú sa len recyklované a regenerované látky na údržbu a servis chladiacich a klimatizačných zariadení a tepelných čerpadiel a v malom množstve látky na analytické a laboratórne účely v súlade s výnimkami povolenými v zmysle nariadenia Európskeho spoločenstva. Návrh zákona upravuje povinnosti podnikov, ktoré nakladajú s látkami poškodzujúcimi ozónovú vrstvu, výrobkami a zariadeniami, pôsobnosť orgánov štátnej správy, zodpovednosť a sankcie za porušenie ustanovení tohto zákona.
 
Vláda schválila aj novelu zákona o ovzduší pre povinnosť transpozície smernice Európskeho parlamentu a Rady o národných emisných stropoch pre určité znečisťujúce látky a smernice o priemyselných emisiách do nášho právneho systému. Smernica o národných emisných stropoch pre určité znečisťujúce látky je doteraz čiastočne transponovaná v zákone o ovzduší a vo vyhláške, ktorou sa ustanovujú národné emisné stropy a celkové množstvo kvót znečisťujúcich látok, čím sme zabezpečili základnú požiadavku smernice tým, že sme znížili emisie oxidu siričitého, oxidov dusíka, amoniaku a prchavých organických zlúčenín a v referenčnom roku 2010 sme neprekročili ustanovené národné emisné stropy pre uvedené znečisťujúce látky. Smernica o priemyselných emisiách, ktorá rieši na princípoch prevencie a kontroly znižovanie priemyselných emisií, zlučuje sedem doterajších smerníc, upravujúcich ochranu ovzdušia a životného prostredia v niektorých priemyselných odvetviach.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Zameriavame sa na inovatívne produkty a neustál...
Služby profesionálnej stylistky, zmena vizáže -...Sú tu pre Vás ľahko dostupné pôžičky od 400 Eur...


11 500.00 €
Na predaj poľnohospodársky pozemok, rozloha 1 0...
2 500.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 4 a viac izieb, rozloha 160 m2
155 900.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 70 m2, balkón, l...

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
GALAXY Nexus je prvý smartphone na svete, ktorý je vybavený Androidom 4.0 Ice Cream Sandwich a HD Super AMOLED displejom.
pred 8 rokmi
Významnú úlohu v doplnkovej liečbe pacientov zohráva používanie minerálnych vôd.
pred 5 rokmi
Aj keď sú ženy vo svete technológií zastúpené skromne, na pohovoroch o svojich predpokladoch zvyknú presvedčiť. Ich devízou je logicko-technické myslenie, ale aj typicky ženské vlastnosti.
pred 11 rokmi
Rýchlosť môžeme sledovať nielen pri jednorázovom, ale i opakovanom vykonaní, predovšetkým v cyklických pohyboch.
pred 3 rokmi
Nový typ náhrady kosti sa dá predĺžiť jednoducho priložením generátora signálu, a tak pacient nemusí absolvovať ďalšie operačné zákroky.
pred 7 rokmi
Landove Československo Tour je veľmi vydarenou spomienkou nielen pre tých 60 tisíc divákov, ktorí na koncertoch boli osobne.
pred rokom a pol
NOVÝ ALBUM
pred 5 rokmi
Sedemdesiatdeväťročná pacientka, ktorá pre zápal rohoviek prišla o zrak, deň po zákroku vidí na operované oko.