Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Schválili zákon o ochrane ozónovej vrstvy

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 06.07.2012

Vláda schválila aj novelu zákona o ovzduší.
Schválili zákon o ochrane ozónovej vrstvy
Zdroj obrázku: Internet
 

Vláda dnes schválila dve normy z oblasti životného prostredia, ktorých cieľom je do našej legislatívy prebrať európske smernice. Kabinet schválil návrh zákona o ochrane ozónovej vrstvy Zeme.

Na Slovensku sa nevyrábajú žiadne kontrolované látky, používajú sa len recyklované a regenerované látky na údržbu a servis chladiacich a klimatizačných zariadení a tepelných čerpadiel a v malom množstve látky na analytické a laboratórne účely v súlade s výnimkami povolenými v zmysle nariadenia Európskeho spoločenstva. Návrh zákona upravuje povinnosti podnikov, ktoré nakladajú s látkami poškodzujúcimi ozónovú vrstvu, výrobkami a zariadeniami, pôsobnosť orgánov štátnej správy, zodpovednosť a sankcie za porušenie ustanovení tohto zákona.
 
Vláda schválila aj novelu zákona o ovzduší pre povinnosť transpozície smernice Európskeho parlamentu a Rady o národných emisných stropoch pre určité znečisťujúce látky a smernice o priemyselných emisiách do nášho právneho systému. Smernica o národných emisných stropoch pre určité znečisťujúce látky je doteraz čiastočne transponovaná v zákone o ovzduší a vo vyhláške, ktorou sa ustanovujú národné emisné stropy a celkové množstvo kvót znečisťujúcich látok, čím sme zabezpečili základnú požiadavku smernice tým, že sme znížili emisie oxidu siričitého, oxidov dusíka, amoniaku a prchavých organických zlúčenín a v referenčnom roku 2010 sme neprekročili ustanovené národné emisné stropy pre uvedené znečisťujúce látky. Smernica o priemyselných emisiách, ktorá rieši na princípoch prevencie a kontroly znižovanie priemyselných emisií, zlučuje sedem doterajších smerníc, upravujúcich ochranu ovzdušia a životného prostredia v niektorých priemyselných odvetviach.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
10 rozdielov je album, za ktorý by sa nemusela hanbiť žiadna „stará vretenica,“ mysliac tým ostrieľané speváčky.
pred 7 rokmi
Podľa hovorcu losangeleského okresného koronera bolo úmrtie speváčky dôsledkom užívania kokaínu a ochorenia srdca.
pred 7 rokmi
Skupina Anonymous ohlásila ďalší útok. Tentoraz sa bude týkať internetových stránok Národnej rady SR a ministerstva financií.
pred 5 rokmi
Pokračovanie snímky Ja, zloduch (2010) si počas prvých štyroch dní od vstupu do slovenských kín pozrelo 24 404 ľudí.
pred 3 rokmi
Portugalčana za 12,24 milióna libier vtedy získal Manchester United
pred 7 rokmi
Alois Nebel spisovateľa a scenáristu Jaroslava Rudiša a speváka, textára a výtvarníka Jaromíra 99 bol uvedený ako prvý komiksový román v modernej slovenskej histórii.
pred 7 rokmi
Skupina NO NAME opäť obhájila prvenstvo v kategórii „Slávik bez hraníc“ o najpopulárnejšieho slovenského interpreta v Českej republike
pred 4 rokmi
Pôvodne potvrdená skupina Marsyas napokon nevystúpi.