Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 23. marca 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Schválili zákon o ochrane ozónovej vrstvy

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 06.07.2012

Vláda schválila aj novelu zákona o ovzduší.
Schválili zákon o ochrane ozónovej vrstvy
Zdroj obrázku: Internet
 

Vláda dnes schválila dve normy z oblasti životného prostredia, ktorých cieľom je do našej legislatívy prebrať európske smernice. Kabinet schválil návrh zákona o ochrane ozónovej vrstvy Zeme.

Na Slovensku sa nevyrábajú žiadne kontrolované látky, používajú sa len recyklované a regenerované látky na údržbu a servis chladiacich a klimatizačných zariadení a tepelných čerpadiel a v malom množstve látky na analytické a laboratórne účely v súlade s výnimkami povolenými v zmysle nariadenia Európskeho spoločenstva. Návrh zákona upravuje povinnosti podnikov, ktoré nakladajú s látkami poškodzujúcimi ozónovú vrstvu, výrobkami a zariadeniami, pôsobnosť orgánov štátnej správy, zodpovednosť a sankcie za porušenie ustanovení tohto zákona.
 
Vláda schválila aj novelu zákona o ovzduší pre povinnosť transpozície smernice Európskeho parlamentu a Rady o národných emisných stropoch pre určité znečisťujúce látky a smernice o priemyselných emisiách do nášho právneho systému. Smernica o národných emisných stropoch pre určité znečisťujúce látky je doteraz čiastočne transponovaná v zákone o ovzduší a vo vyhláške, ktorou sa ustanovujú národné emisné stropy a celkové množstvo kvót znečisťujúcich látok, čím sme zabezpečili základnú požiadavku smernice tým, že sme znížili emisie oxidu siričitého, oxidov dusíka, amoniaku a prchavých organických zlúčenín a v referenčnom roku 2010 sme neprekročili ustanovené národné emisné stropy pre uvedené znečisťujúce látky. Smernica o priemyselných emisiách, ktorá rieši na princípoch prevencie a kontroly znižovanie priemyselných emisií, zlučuje sedem doterajších smerníc, upravujúcich ochranu ovzdušia a životného prostredia v niektorých priemyselných odvetviach.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Písmená XV sa u Subaru po prvý krát objavili u oplastovanej verzii Imprezy, no pred časom sa osamostatnili a pomenúvajú úplne nové auto.
pred 5 rokmi
Dve obľúbené a vysoko cenené poľské speváčky – Kayah a Renata Przemyk dostali ponuku na spoločný projekt, ktorým by pripomenuli legendárne piesne z repertoáru Kabaretu starších pánov (Kabaret Starszych Panów).
pred 3 rokmi
Slovenská kapela Tristana opäť pripravuje medzinárodnú metalovú bombu.
pred 4 rokmi
Rebríček najvplyvnejších hudobných interpretov zostavil britský týždenník New Musical Express.
pred 5 rokmi
Svoj herecký talent naplno uplatnil v divadle, ale aj v dramatickej rozhlasovej tvorbe a presadil sa tiež vo filme a televízii.
pred 5 rokmi
Vedenia okruhu Suzuka a F1 uzavreli dohodu o pokračovaní spolupráce
pred 6 rokmi
V bratislavskej mestskej časti Rusovce nakrúcali videoklip k skladbe Klid, mír a pokora, ktorý má režisérsky pod palcom Martin Hudák.
pred 7 rokmi
Dodge Charger SRT8 - takto má vyzerať skutočný Muscle Car!