Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

SAV pripravuje konferenciu k vzniku SR

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 07.01.2013

Historický ústav pristúpil k zorganizovaniu konferencie, pretože 1. január 1993 je významným medzníkom v novodobom vývoji Slovenska.
SAV pripravuje konferenciu k vzniku SR
Zdroj obrázku: Internet
 

Historický ústav SAV v spolupráci s Paneurópskou vysokou školou pristúpili k organizácii medzinárodnej konferencie pri príležitosti 20. výročia vzniku SR. Konferencia, na ktorej vystúpia vedeckí pracovníci nielen z viacerých inštitúcií zo Slovenska, no i odborníci z Českej republiky, Maďarskej republiky, Poľskej republiky i Ruskej federácie, bude 16. a 17. januára v Historickej budove NR SR.

Hlavnými témami konferencie nebudú len rozpad Československa a medzinárodnoprávne a ústavnoprávne aspekty vzniku Českej republiky a Slovenskej republiky, no aj ich etablovanie sa do medzinárodných štruktúr a politický, ekonomický a sociálny vývoj na Slovensku v uplynulom dvadsaťročí.

Historický ústav pristúpil k zorganizovaniu konferencie, pretože 1. január 1993 je významným medzníkom v novodobom vývoji Slovenska. Je spätý s udalosťami roka 1989, ako aj s celým procesom rozpadu východného bloku. Dvadsať rokov je v súčasnom spoločensko-politickom živote dostatočne dlhým obdobím na to, aby sa prikročilo k prvým analýzam tohto historického obdobia.

Foto:christ-net.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Kvalitné upratovanie, čistenie, tepovanie za sk...
HULMAN design studio - našim oborom je najmä tv...

149 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 65 m2, balkón, l...
114 400.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 10 40...
1 539.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 171 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Chalani z United5 si sami vymysleli a nakrútili klip k letnej skladbe Name in the sand.
pred 8 rokmi
Nízke emisie a praktickosť bez kompromisov
pred 7 rokmi
Ministerstvo dopravy pripravuje so samosprávnymi krajmi návrh na zákaz využívania ďalších úsekov ciest druhej a tretej triedy ťažkými nákladnými automobilmi.
pred 6 rokmi
V tohtoročnej nádielke nechýbajú dobrôtky z limitovaných edícií od už tradične zastúpených značiek Milka, Brumík či Fidorka.
pred 8 rokmi
Jedinečná rarita – výber hitov niekdajšieho najpredávanejšieho dua československej populárnej hudby, dvoje Stanislav Hložek a Petr Kotvald.
pred 7 rokmi
Rokovania Václava Miku s generálnym riaditeľom Českej televízie Petrom Dvořákom pokračujú, do konca roka by chceli podpísať dlhodobú zmluvu o spolupráci.
pred 2 rokmi
Ahojte, chrobáčikovia!
pred 7 rokmi
Súťažná festivalová prehliadka v Poprade ponúkne multimediálne prezentácie spojené s besedami s čestnými hosťami festivalu Petrom Hámorom, Hervé Barmassem, Kurtom Diembergerom a Adamom Bieleckim.