Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

SaS vyzýva premiéra, aby zastavil nákup masiek na MO

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 01.08.2013

Strana SaS chce, aby sa Robert Fico zasadil za vypísanie nového tendra s reálnou špecifikáciou plynovej masky.
SaS vyzýva premiéra, aby zastavil nákup masiek na MO
Zdroj obrázku: Internet
 

Strana SaS vyzýva predsedu vlády Roberta Fica, aby sa zasadil za zastavenie nákupu plynových masiek v rezorte obrany a za vypísanie nového tendra s reálnou špecifikáciou plynovej masky.

Tá by mala podľa SaS obsahovať podmienku 70-percentného zorného poľa masky tak, ako to pôvodne požadovali odborníci z generálneho štábu, aby sa do súťaže mohli prihlásiť viacerí záujemcovia, a nie jeden. "Martin Glváč už dávno stratil morálnu spôsobilosť zastávať post ministra obrany. Každý deň jeho účinkovania vo funkcii je len vŕšením škôd a blamáží na účet občanov Slovenska, za ktoré v konečnom dôsledku nesie zodpovednosť premiér Robert Fico," vyhlásil poslanec NR SR a podpredseda SaS Ľubomír Galko. Obnovenie nákupu plynových masiek podľa starej zmluvy z roku 2009 považuje SaS za drzosť a absolútne ignorovanie zlej finančnej situácie, v akej sa nachádzajú silové rezorty, ako napokon aj celý verejný sektor na Slovensku.

Glváč vníma Galkove vyhlásenia ako pokus skompromitovaného politika získať v čase tzv. uhorkovej sezóny aspoň stotinu percenta preferencií pre seba a svoju stranu. "Ministerstvo obrany nemalo vedomosť, že by rámcová dohoda, resp. súťaž ministerstva vnútra na nákup masiek z roku 2009, bola spochybniteľná. K rámcovej dohode o nákupe masiek sa pristúpilo na základe požiadaviek a špecifikácií Ozbrojených síl, pretože ide o spotrebný materiál, ktorý má svoju životnosť," povedala hovorkyňa rezortu obrany Martina Balleková. Rámcovú dohodu podľa nej nespochybnil Úrad verejného obstarávania a nezrušilo ju predchádzajúce vedenie ministerstva vnútra. "Napriek tomu sme sa rozhodli prehodnotiť pristúpenie k tejto dohode, aby to nebolo dôvodom lacných politických atakov na ministerstvo obrany," dodala Balleková. Ak Galko o rámcovej dohode pochyboval, mohol podľa nej požiadať vedenie rezortu vnútra o jej zrušenie. "Neurobil tak. Aj dôsledkom jeho nekonania dnes masky Ozbrojeným silám SR chýbajú a vojaci upozorňujú na urgentnosť tejto požiadavky," ukončila hovorkyňa.

Denník Sme v utorok informoval, že ministerstvo obrany oprášilo rámcovú zmluvu z čias prvej Ficovej vlády a ide vojakom kúpiť plynové masky, ktoré sú podľa denníka zbytočne drahé. "Súťaž ministerstva vnútra z roku 2008 na nákup plynových masiek pripomínala tender šitý na mieru jednému uchádzačovi". Komisia vyradila ponuky za 156 a 207 eur za kus a vybrala si masku za 390 eur. Lacnejšie ponuky vyradila aj pre podmienku 90-percentného zorného poľa. Denník Sme vtedy nechal víťaznú masku premerať v nezávislej skúšobni v Prahe. Ten vymeral priezor 74,6 percenta – podobný, aké mali vyradené masky. Minister Martin Glváč chce masky a filtre kúpiť za 862-tisíc eur. Tvrdí, že „nemá vedomosť o tom, že by táto zmluva, respektíve súťaž bola spochybniteľná“.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 15 rokmi
Legendárna skupina Pink Floyd vydá na DVD svoj koncertný film Live at Pompei, ktorý natočila v roku 1971 na historickom mieste v talianskych Pompejach.
pred 7 rokmi
ohn Dalli, európsky komisár pre zdravie a spotrebiteľskú politiku, predstavil 15. septembra 2011 v Bruseli druhú časť novej protifajčiarskej kampane Európskej komisie.
pred 4 rokmi
To je album, pri ktorom sa nebude nikto nudiť. Aj napriek tomu, že sa hovorí, že nahrávky doplnené na nové vydania bývajú vatou, tu to neplatí. Toto je excelentné.
pred 7 rokmi
Film s veľmi zaujímavou témou, ktorý je na výsosť aktuálny dodnes. Rieši problém korupcie v radoch polície, čo sa môže javiť ako únavná téma no nudiť sa určite nebudete.
pred 5 rokmi
Bývalému internetovému gigantovi by akvizícia mohla priniesť omladenie imidžu a lepšiu ziskovosť.
pred 6 rokmi
Výnimočnosť tých piesní však napokon nestojí len na ich výbere, či špecifickej jedinečnosti, ktorú so sebou Vianoce prinášajú, ale v dosť v podstatnej miere aj v interpretácii, teda ich podaní.
pred 5 rokmi
Od 30. marca do 13. apríla sa predstaví v Košiciach, Bratislave, Žiline, Nitre a napokon v Brne.
pred 5 rokmi
Celkom čerstvá skladba Katky Knechtovej Záchranná sieť sa stala hymnou Nadácie Dobré zo Slovenska.