Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

SAS: O ústavných zmenách hlasujme oddelene

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 27.02.2014

Liberáli podporujú zmeny v justícii. Naopak, vážne výhrady majú k tomu, aby sa do Ústavy SR zakotvila ochrana manželstva ako zväzku muža a ženy.
SAS: O ústavných zmenách hlasujme oddelene
Zdroj obrázku: Internet
 

Opozičná Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva strany Smer-SD a KDH, aby svoje návrhy ústavných zmien o justícii a ochrane manželstva predkladali do parlamentu oddelene a hľadali pre ne podporu samostatne.

"Spájanie ústavného ukotvenia manželstva ako zväzku muža a ženy so zásadnými zmenami v justícii, teda dvoch nesúrodých tém, je podľa nás nebezpečným kupčením medzi KDH a stranou Smer a prípravou na budúcu vládnu koalíciu. Preto dávame do pozornosti strane Smer, že poslanci za SaS sú pripravení podporiť očistu justície a v rámci tohto ušľachtilého cieľa aj každý rozumný návrh na zmenu ústavy alebo zákona, ktorý k nemu vedie," uviedol líder liberálov Richard Sulík. Šéf SaS verí, že sa v parlamente nájde minimálne ešte jeden poslanec k získaniu ústavnej väčšiny, ktorý sa k tejto iniciatíve pridá bez kupčenia, len v záujme presadenia právneho štátu. "Občania naň dlhé roky márne čakajú," dodáva Sulík.

SaS je podľa jeho slov presvedčená o potrebe zásadných reforiem v justícii a uznáva, že tieto zmeny vyžadujú aj zmenu Ústavy SR. Liberáli zároveň vítajú iniciatívu Smeru-SD za očistu justície bez ohľadu na to, že je výsledkom predvolebných kalkulácií prezidentského kandidáta Roberta Fica. "Naopak, máme vážne výhrady k tomu, aby sa do Ústavy SR zakotvila ochrana manželstva ako zväzku muža a ženy. Neexistuje žiadna právna ani spoločensky naliehavá potreba, ktorá by takúto zmenu vyžadovala. Navyše, skúsenosti z iných krajín dokazujú, že takáto deklarácia nemá na každodenný život rodín žiaden dosah. Okrem toho je diskriminačná, keďže na rovnakú ochranu majú nárok napríklad aj všetci nezosobášení partneri, ktorí spolu žijú, vdovy, rozvedení muži a ženy, slobodné matky," argumentuje Sulík. Manželstvo v jeho tradičnej podobe podľa jeho slov chráni zákon o rodine a podľa ústavného článku 41 "manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona". Súčasnú právnu úpravu preto liberáli pokladajú za dostatočnú. O ústavných zmenách v justícii a ochrane manželstva v ostatných dňoch rokuje Smer-SD a KDH. Poslanci návrhy v prvom čítaní prerokujú na marcovej schôdzi. Premiér Robert Fico podmienil podporu ochrany manželstva, ktorú navrhuje KDH, podporou ním predložených zmien v justícii. Fico chce rovnako spojiť oba ústavné návrhy do jednej právnej
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
S nezvyčajným nápadom prišla tuningová nemecká spoločnosť Mansory, ktorá golfovému vozíku Garia dopriala športový imidž.
pred 6 rokmi
Rockové superstars Nickelback oznámili, že sa vrátia do Európy vďaka turné s názvom The Hits Tour, na ktoré vycestujú v jeseni 2013.
pred 6 rokmi
Katolícke médiá to označili za podobne prelomový moment, ako keď sa Pius XI. veriacim prvýkrát prihovoril prostredníctvom rozhlasu
pred 3 rokmi
Výber toho najlepšieho z tvorby najslávnejšieho a najkontroverznejšieho slovenského rappera tak, ako si ho sám zostavil.
pred 6 rokmi
Muzikant zároveň na svojej oficiálnej webstránke davidbowie.com oznámil, že 11. marca vydá v Európe nový štúdiový album s názvom The Next Day.
pred 6 rokmi
Najnovší film žijúcej legendy svetového filmu, výnimočného rakúskeho tvorcu M. Hanekeho je jedným z divácky najúspešnejších európskych filmov minulého roka.
pred 6 rokmi
Imunita dieťaťa sa jednoznačne vyvíja aj po ukončenom prvom roku života. Je to dlhodobý proces, ktorý pokračuje minimálne do predškolského veku.
pred 8 rokmi
Ak sa rozprávame na drogovú tematiku, málokto si ako prvú predstaví cigaretu. Avšak fajčenie nás spútava, prepadne mu nielen naše telo ale aj duša.