Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

S deťmi a mládežou by mali pracovať len bezúhonné osoby

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 08.11.2013

Prezident podpísal aj novelu zákona o výkone väzby.
S deťmi a mládežou by mali pracovať len bezúhonné osoby
Zdroj obrázku: Internet
 

Osoby právoplatne odsúdené za úmyselné trestné činy sa nemajú dostať k aktivitám, pri ktorých by boli v priamom a pravidelnom kontakte s deťmi a mládežou. Vyplýva to z novely zákona o uznávaní odborných kvalifikácií, ktorú dnes podpísal prezident Ivan Gašparovič. Právna norma reaguje na smernice Európskeho parlamentu.

V záujme posilnenia prevencie trestnej činnosti súvisiacej so sexuálnym zneužívaním a sexuálnym vykorisťovaním detí sa ako jedna z podmienok výkonu špecializovanej činnosti v športe predpokladá bezúhonnosť. Novelou preto dochádza k úprave zákona o telesnej kultúre. Dopĺňa sa aj zákon o podpore práce s mládežou a podmienku bezúhonnosti budú musieť splniť aj mladí vedúci, mládežnícki vedúci a pracovníci s mládežou. Zmeny súvisia s transpozíciou smernice EP o boji proti sexuálnemu zneužívaniu a vykorisťovaniu

Novela zákona o uznávaní odborných kvalifikácií okrem toho transponuje aj smernicu EÚ, podľa ktorej má členský štát vyvinúť maximálne úsilie, aby osoby s medzinárodnou ochranou, ktoré nemôžu poskytnúť listinné dôkazy o svojom vzdelaní, mali prístup k vhodným programom na zhodnotenie ich predchádzajúceho vzdelania. Ide o ľudí, ktorí dostali azyl alebo doplnkovú ochranu. Ak takéto osoby opustili svoju krajinu bez možnosti vziať si svoje doklady, dostanú možnosť požiadať o posúdenie a overenie dosiahnutého vzdelania. Takýto žiadateľ predloží ministerstvu školstva písomnú žiadosť, v ktorej okrem identifikačných údajov uvedie všetky dôležité informácie týkajúce sa jeho dosiahnutého vzdelania. Uvedie názov a miesto vzdelávacej ustanovizne, úroveň dosiahnutého vzdelania. Ministerstvo potom určí školu, ktorá overenie vykoná. Samotný proces overenia a zhodnotenia predchádzajúceho vzdelávania žiadateľa sa robí vo forme skúšky, pozostávajúcej z ústnej a písomnej časti a v prípade potreby aj praktickej časti. Prezident podpísal aj novelu zákona o výkone väzby, ktorá zavádza modernejšie pravidlá pre výkon väzby.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 11 rokmi
So značkou Radical sme sa osobne zoznámili iba nedávno.
pred 5 rokmi
Cvičte vo fitness centre HYPOXI bezpečne aj počas horúčav
pred 5 rokmi
V rádiu hrá Jefferson Airplane, píše sa rok 1967 a Larry Gopnik (Michael Stuhlbarg), profesor fyziky na pokojnej univerzite, sa práve dozvedel, že ho opúšťa jeho milovaná žena Judith (Sari Lennick).
pred 6 rokmi
Vďaka Bessonovmu peru má tento film európsky šarm, vďaka skvelej naháňačke a mimoriadne charizmatickému a presvedčivému Kevinovi Costnerovi má zas nádych americkej akcie.
pred 8 rokmi
Režisér Zdeněk Troška nakrúca novú komédiu z dedinského prostredia: BABOVŘESKY… aneb z dopisu venovské drbny
pred 6 rokmi
Predstaviteľ Luthera Stickella sa spolu s Tomom Cruisom ukázal vo všetkých častiach akčnej série.
pred 9 rokmi
Už túto sobotu oslávi muzikant, ktorý tvoril slovenskú hudobnú históriu neuveriteľných 64 rokov.
pred 9 rokmi
V záverečnej časti rozhovoru s Vladimírom Kočandrlem čítajte, či majú naši interpreti šancu preraziť „vonku“ a hlavne, ako je na tom v súčasnosti hudobný biznis...