Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. júna 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

S deťmi a mládežou by mali pracovať len bezúhonné osoby

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 08.11.2013

Prezident podpísal aj novelu zákona o výkone väzby.
S deťmi a mládežou by mali pracovať len bezúhonné osoby
Zdroj obrázku: Internet
 

Osoby právoplatne odsúdené za úmyselné trestné činy sa nemajú dostať k aktivitám, pri ktorých by boli v priamom a pravidelnom kontakte s deťmi a mládežou. Vyplýva to z novely zákona o uznávaní odborných kvalifikácií, ktorú dnes podpísal prezident Ivan Gašparovič. Právna norma reaguje na smernice Európskeho parlamentu.

V záujme posilnenia prevencie trestnej činnosti súvisiacej so sexuálnym zneužívaním a sexuálnym vykorisťovaním detí sa ako jedna z podmienok výkonu špecializovanej činnosti v športe predpokladá bezúhonnosť. Novelou preto dochádza k úprave zákona o telesnej kultúre. Dopĺňa sa aj zákon o podpore práce s mládežou a podmienku bezúhonnosti budú musieť splniť aj mladí vedúci, mládežnícki vedúci a pracovníci s mládežou. Zmeny súvisia s transpozíciou smernice EP o boji proti sexuálnemu zneužívaniu a vykorisťovaniu

Novela zákona o uznávaní odborných kvalifikácií okrem toho transponuje aj smernicu EÚ, podľa ktorej má členský štát vyvinúť maximálne úsilie, aby osoby s medzinárodnou ochranou, ktoré nemôžu poskytnúť listinné dôkazy o svojom vzdelaní, mali prístup k vhodným programom na zhodnotenie ich predchádzajúceho vzdelania. Ide o ľudí, ktorí dostali azyl alebo doplnkovú ochranu. Ak takéto osoby opustili svoju krajinu bez možnosti vziať si svoje doklady, dostanú možnosť požiadať o posúdenie a overenie dosiahnutého vzdelania. Takýto žiadateľ predloží ministerstvu školstva písomnú žiadosť, v ktorej okrem identifikačných údajov uvedie všetky dôležité informácie týkajúce sa jeho dosiahnutého vzdelania. Uvedie názov a miesto vzdelávacej ustanovizne, úroveň dosiahnutého vzdelania. Ministerstvo potom určí školu, ktorá overenie vykoná. Samotný proces overenia a zhodnotenia predchádzajúceho vzdelávania žiadateľa sa robí vo forme skúšky, pozostávajúcej z ústnej a písomnej časti a v prípade potreby aj praktickej časti. Prezident podpísal aj novelu zákona o výkone väzby, ktorá zavádza modernejšie pravidlá pre výkon väzby.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Klasický mytologický príbeh o Herkulovi dostáva celkom nový rozmer. Začína v momente, keď Herkules splnil povestných dvanásť úloh, aby sa vykúpil zo svojich minulých hriechov.
pred 5 rokmi
Na veľké plátna sa rúti filmová adaptácia ultimátnej hernej legendy Need For Speed. Prináša vysoko-oktánový adrenalín, jazdu bez akýchkoľvek limitov a predovšetkým opojný pocit voľnosti z rýchlych áut, ktoré sa rútia otvorenou krajinou.
pred 5 rokmi
Tretí zimný filmový seminár 4 živly sa bude konať v Banskej Štiavnici od 28. februára do 2. marca.
pred 7 rokmi
Americká hviezda odohrá v júli koncerty v neďalekej Viedni a Grazi. V rámci turné Planet Pit World Tour 2012 vystúpi aj spolu so Seanom Paulom.
pred 6 rokmi
Dvojica spolu v máji a júni odohrá celkovo dvadsať koncertov v USA a Kanade.
pred 5 rokmi
Medzi fyzickou aktivitou matiek a detí existuje priame spojenie. Čím viac sa matka hýbe, tým aktívnejšie je aj jej dieťa.
pred 8 rokmi
Filmová adaptácia režiséra Delberta Manna, ktorá sa komplexne inšpirovala jedným z najznámejších románov nemeckého spisovateľa Ericha Maria Remarqua s rovnomenným názvom.
pred 6 rokmi
Dej nového klipu Moniky Bagárovej je plný kontrastov, ktoré so sebou dvojitý život celebrity prináša.