Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 02. marca 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rómovia by sa mali podieľať na rekonštrukcii škôlok

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 09.05.2014

Úrad vlády pre rómske komunity chce pilotne overiť sociálny aspekt vo verejnom obstarávaní, pričom kľúčovým kritériom je vytvorenie pracovných miest pre obyvateľov rómskych komunít.
Rómovia by sa mali podieľať na rekonštrukcii škôlok
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Rómovia z marginalizovaných rómskych komunít by sa mali podieľať na rekonštrukcii a modernizácii materských škôlok v lokalitách, kde je vyššia koncentrácia rómskych detí. Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity chce pilotne overiť sociálny aspekt vo verejnom obstarávaní, agentúru SITA o tom informovala Marta Fabianová z Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra SR. Zámerom úradu splnomocnenca a Riadiaceho orgánu Regionálneho operačného programu je overenie uplatnenia sociálneho aspektu v obstarávaní, a to v rámci Opatrenia 1.1. Infraštruktúra vzdelávania pre obce so schválenou Lokálnou stratégiou komplexného prístupu. Peniaze z eurofondov predstavujú v tomto prípade približne 40 miliónov eur, pričom výzva by mala byť zverejnená pravdepodobne tento mesiac. Kľúčovým kritériom tejto výzvy je vytvorenie pracovných miest počas trvania zákazky pre obyvateľov marginalizovaných rómskych komunít, ktorí majú trvalý pobyt v danej rómskej komunite.

Úrad splnomocnenca v spolupráci s Regionálnym operačným programom a mimovládnou organizáciou EPIC organizoval v apríli informačné stretnutia pre obce, ktoré už mali schválené tzv. Lokálne stratégie komplexného prístupu. Cieľom bolo bližšie ich informovať o sociálnom aspekte vo verejnom obstarávaní, ktorý je špecifickým kritériom. Súčasťou výzvy bude pre potenciálnych žiadateľov komplexný balík vzorových príloh, tie majú znížiť počet chýb v procese verejných obstarávaní. "Tento návrh, ktorý spracovala partnerská mimovládna organizácia EPIC, predloží úrad splnomocnenca v najbližšom čase na tzv. ex ante kontrolu na Úrad pre verejné obstarávanie," poznamenala Fabianová.

Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity je iniciátorom odskúšania tohto pilotného programu, ktorý je v súlade s platnou legislatívou SR. Úrad si od neho podľa jej slov sľubuje, že bude môcť ovplyvňovať zníženie nezamestnanosti dlhodobo nezamestnaných osôb a dvojnásobne efektívne využiť zdroje z eurofondov, vďaka ktorým sa napríklad nielen obnoví infraštruktúra, ale zamestnajú sa tiež dlhodobo nezamestnaní. "Zámerom je, aby sociálny aspekt vo verejnom obstarávaní bol uplatňovaný ako nástroj riešenia zamestnanosti dlhodobo nezamestnaných v programovom období 2014 až 2020 vo všetkých relevantných operačných programoch," vysvetlila pre agentúru SITA. Ako na záver dodala, pilotným overením získajú všetci zainteresovaní potrebné reálne skúsenosti, ktoré sa využijú pri nastavovaní ďalších výziev.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Lamborghini Urus spája jedinečný dizajn, očarujúci interiér a prekvapujúce nadpriemerné výkony so všestrannosťou a každodennou využiteľnosťou.
pred 9 rokmi
Lord Of The Dance - je späť s úplne novou, úchvatnou show, ktorá bola natočená naživo v Dubline a Londýne počas vypredaného európskeho turné 2011
pred 11 rokmi
Nemecký reštaurátor Herbert Strehlow, uplatňujúci si na Slovensku reštitučné nároky,...
pred 9 rokmi
Zosnulá Houston si priamo vo videoklipe nestihla zahrať, objavuje sa v ňom len niekoľkokrát prostredníctvom scén z filmu Sparkle.
pred 9 rokmi
Umelci najzvučnejších mien z Čiech a Slovenska spolupracovali s pánmi Petrom Hapkom a Michalom Horáčkom na ich novom albume Tante cose da veder.
pred 9 rokmi
Podľa prognózy spoločnosti Intel sa v roku 2015 počet mobilných zariadení dokonca zdvojnásobí na 15 mld.
pred 9 rokmi
V Bratislave sa v stredu 22. februára uskutoční spomienkový koncert, ktorým si hudobní fanúšikovia pripomenú zosnulú americkú speváčku Whitney Houston.
pred 9 rokmi
Pokračovanie akčného sci-fi Avengers: Pomstitelia sa pokúsi nadviazať na úspech jednotky, ktorá je tretím finančne najúspešnejším filmom v histórii.