Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. augusta 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rezortu vnútra vyčlenili z eurofondov 24,5 milióna eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 25.06.2013

V období od januára 2007 do 31. mája tohto roku ukončili 81 projektov, pričom 24 ešte beží.
Rezortu vnútra vyčlenili z eurofondov 24,5 milióna eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Európska únia vyčlenila na projekty pod gesciou rezortu vnútra od roku 2007 do roku 2013 spolu viac ako 24,5 milióna eur.

Peniaze únia alokovala pre štyri fondy programu Solidarita a riadenie migračných tokov. V období od januára 2007 do 31. mája tohto roku ukončili spolu 81 projektov, pričom ďalších 24 ešte beží. Najviac ukončených projektov bolo podporených z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín. Vyplýva to z Návrhu na určenie kompetentných orgánov systému riadenia a kontroly fondov pre oblasť vnútorných záležitostí na roky 2014 – 2020, ktorý rezort vnútra predložil do pripomienkového konania.

Pre financovanie oblasti vnútorných záležitostí chce Európska komisia pre ďalšie programovacie obdobie 2014 – 2020 zmeny. Má sa napríklad znížiť počet fondov na dva, ďalej zaviesť viacročné programovanie na celé obdobie siedmich rokov oproti súčasnému systému ročných programov a klesnúť má aj počet orgánov riadenia a kontroly z troch na dva. Únia chce takto efektívnejšie čerpanie fondov a zníženie administratívneho zaťaženia ich riadenia a kontroly.

Novými fondmi pre oblasť vnútorných záležitostí by mal byť Fond pre vnútornú bezpečnosť, ktorý sa má týkať podpory vonkajších hraníc, víz, policajnej spolupráce, predchádzania trestnej činnosti, boja proti trestnej činnosti a krízového riadenia. Spolu s druhým fondom, Fondom pre azyl, migráciu a integráciu, majú byť pokračovaním existujúceho všeobecného programu Solidarita a riadenie migračných tokov a programu Bezpečnosť a ochrana slobôd.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
NOVINKA
pred 7 rokmi
Základom Fuori Serie je Abarth 696 s výkonom motora 134 kW / 180 k.
pred 7 rokmi
Pred Vianocami Slováci využívajú online nákupy čoraz častejšie. Nie všetci sú však dostatočne opatrní.
pred 7 rokmi
Lorax je živelná smršť bláznivých akčných gagov a muzikálových čísiel, ktoré budú vaše deti milovať.
pred 10 rokmi
Medzi polysacharidy patrí celulóza, hemicelulóza, pektín, želírovacie látky, rôsoly, škroby, lignin a ďalšie.
pred 4 rokmi
Nový nezávislý výzkum preukázal, že laserová projekcia je nákladovo výhodnejšia ako projektory s tradičným svetelným zdrojom.
pred 8 rokmi
Vedci zistili, že konzumácia nízkotučných jogurtov v tehotenstve môže zvýšiť riziko astmy a sennej nádchy u detí.
pred 8 rokmi
Festival Uprising má tento týždeň rovno dve prekvapenia. Hlavným je jeho veľká zimná edícia, ktorá sa koná už túto sobotu v Bratislave a ako bonus teraz po roku prináša aj Uprising Mixtape.