Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. novembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rezortu vnútra vyčlenili z eurofondov 24,5 milióna eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 25.06.2013

V období od januára 2007 do 31. mája tohto roku ukončili 81 projektov, pričom 24 ešte beží.
Rezortu vnútra vyčlenili z eurofondov 24,5 milióna eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Európska únia vyčlenila na projekty pod gesciou rezortu vnútra od roku 2007 do roku 2013 spolu viac ako 24,5 milióna eur.

Peniaze únia alokovala pre štyri fondy programu Solidarita a riadenie migračných tokov. V období od januára 2007 do 31. mája tohto roku ukončili spolu 81 projektov, pričom ďalších 24 ešte beží. Najviac ukončených projektov bolo podporených z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín. Vyplýva to z Návrhu na určenie kompetentných orgánov systému riadenia a kontroly fondov pre oblasť vnútorných záležitostí na roky 2014 – 2020, ktorý rezort vnútra predložil do pripomienkového konania.

Pre financovanie oblasti vnútorných záležitostí chce Európska komisia pre ďalšie programovacie obdobie 2014 – 2020 zmeny. Má sa napríklad znížiť počet fondov na dva, ďalej zaviesť viacročné programovanie na celé obdobie siedmich rokov oproti súčasnému systému ročných programov a klesnúť má aj počet orgánov riadenia a kontroly z troch na dva. Únia chce takto efektívnejšie čerpanie fondov a zníženie administratívneho zaťaženia ich riadenia a kontroly.

Novými fondmi pre oblasť vnútorných záležitostí by mal byť Fond pre vnútornú bezpečnosť, ktorý sa má týkať podpory vonkajších hraníc, víz, policajnej spolupráce, predchádzania trestnej činnosti, boja proti trestnej činnosti a krízového riadenia. Spolu s druhým fondom, Fondom pre azyl, migráciu a integráciu, majú byť pokračovaním existujúceho všeobecného programu Solidarita a riadenie migračných tokov a programu Bezpečnosť a ochrana slobôd.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Súťaže sa mohol zúčastniť každý, kto na jednu z piesní z nového albumu Low Profile Scream podľa vlastného výberu poslal video, ktoré sám nakrútil.
pred 8 rokmi
Universal Pictures začali s prípravou Rýchlo a zbesilo 6. Dátum premiéry stanovili na 24. máj 2013, hlavné obsadenie, producentský tím aj režisér by sa meniť nemali.
pred 6 rokmi
Sociálna sieť Facebook za ňu zaplatí 19 mld. USD. Týmto spôsobom chce osloviť najmä mladých používateľov.
pred 8 rokmi
Šokujúca vojnová dráma
pred 4 rokmi
Vianoce klopú na dvere a aj tento rok sa na trhu objavilo niekoľko vianočných albumov. Urobíme si špeciálne adventné dni uprostred týždňa a až do Vianoc si každý týždeň predstavíme jednu z najzaujímavejších tohtoročných vianočných nahrávok.
pred 8 rokmi
Prvé kusy stredne veľkého pick-upu začali opúšťať tento mesiac výrobne linky v Thajsku
pred 10 rokmi
Vysoký krvný tlak (hypertenzia) postihuje približne 25 - 30% ľudí.