Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 06. augusta 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rezort rozdá úspešným školám takmer pol milióna eur

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 06.11.2012

Najviac peňazí pôjde do Košického samosprávneho kraja, najúspešnejšou školou je Gymnázium Pavla Horova v Michalovciach.
Rezort rozdá úspešným školám takmer pol milióna eur
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Školy dostanú tento rok od ministerstva školstva takmer pol milióna eur za dobré výsledky svojich žiakov v súťažiach, predmetových olympiádach a za účasť v medzinárodných projektoch alebo programoch.

„Na tento účel sme v tomto roku vyčlenili 464 860 eur, ktoré boli rozdelené jednotlivým školám podľa získaných bodov od organizátorov súťaží podľa ich umiestnenia,“ vysvetlil procedúru rozdeľovania minister Dušan Čaplovič. Za mimoriadne výsledky žiakov bolo v roku 2012 pridelených 2 324,30 bodu, pričom rezort určil hodnotu jedného bodu 200 eur. Minister školstva považuje finančnú podporu za mimoriadne úspechy ako jeden zo spôsobov finančného i morálneho ocenenia šikovnosti, nadania a kvalitnej práce so žiakmi a študentmi.

V rámci finančnej podpory bolo vyhodnotených 621 škôl, z ktorých bolo 198 škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti obcí, 278 patrí vyšším územným celkom, 67 krajským školským úradom a pri 78 školách išlo o neštátnych zriaďovateľov.

Košický samosprávny kraj získal spomedzi všetkých zriaďovateľov najviac - 369 bodov, čo predstavuje 47 800 eur. Zo škôl získalo najviac 36 bodov Gymnázium Pavla Horova v Michalovciach. Na účet školy tak pribudne 7 200 eur.

Zoznam škôl, ktorým rezort pridelil finančné prostriedky za mimoriadne výsledky žiakov, zverejnia na webovej stránke ministerstva. Zoznam súťaží, predmetových olympiád, medzinárodných projektov a programov na nový školský rok ministerstvo zverejňuje na svojom webe do 15. júna príslušného kalendárneho roka.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Vznikne tak IBM Watson Group, ktorej cieľom bude rozvoj a preniknutie kognitívnych inovácií spojených so superpočítačom Watson.
pred 8 rokmi
Od čias Kristíninho Horehronia a jej predchádzajúceho albumu ubehlo už dosť vody na to, aby sa urodilo ďalšie Jabĺčko na tej našej malej šoubiznisovej jablonke.
pred 8 rokmi
Napínavý príbeh o sexe, ambíciách, lojalite, zrade a pomste, ktorý sa odohráva na pozadí okázalého divadla modernej politiky.
pred 9 rokmi
Päťdesiatpäťročný Zucchero Fornaciari je taliansky rocker, ktorý si vydobyl čestné miesto v žánri gospelu...
pred 4 rokmi
V recitáli sa predstaví nielen ako špičkový muzikant, ale aj ako skvelý zabávač.
pred 9 rokmi
Svätý Mikuláš sa stal patrónom námorníkov a rybárov, ale aj vôd a mostov, obchodníkov, majiteľov záložní, lekárnikov, voňavkárov a šťastného manželstva
pred 8 rokmi
Päť Tibeťanov preložili do takmer tridsiatky jazykov a desaťročia boli svetovým bestsellerom. Teraz vychádzajú v novom vydaní, keďže tie predchádzajúce sa vypredali a záujem ľudí sa neznižoval.
pred 9 rokmi
Odkedy média prvý krát priniesli ohromujúcu správu o šíriacej sa baktérii E. coli, ktorá môže spôsobiť zlyhanie organizmu, svet zachvátila panika a obavy.