Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rezort kultúry opäť spustil nahrávanie kultúrnych poukazov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.08.2012

Ministerstvo kultúry dnes spustilo opätovné nahrávanie kultúrnych poukazov do systému.
Rezort kultúry opäť spustil nahrávanie kultúrnych poukazov
Zdroj obrázku: Internet
 

Ministerstvo kultúry včera spustilo opätovné nahrávanie kultúrnych poukazov do systému. K dočasnému pozastaveniu koncom júna ministerstvo pristúpilo, pretože podľa Referátu styku s médiami na MK SR predchádzajúce vedenie zazmluvnilo kultúrne poukazy v sume o 1,6 milióna eur vyššej, ako bol na tento účel schválený disponibilný rozpočet rezortu na tento rok.
 
"Ministerstvo muselo k riešeniu tejto nepríjemnej situácie pristúpiť rýchlo a zodpovedne a preto okamžite prijalo nevyhnutné opatrenia, ktoré kultúrnym inštitúciám eliminujú riziko nepreplatenia veľkého množstva vyzbieraných kultúrnych poukazov na konci roka. Prvým z opatrení bolo zavedenie limitov na kultúrne poukazy pre ich prijímateľov zo strany kultúrnych inštitúcií, vo výške priemeru prijatých kultúrnych poukazov u každého prijímateľa za posledné tri roky," uvádza ministerstvo v stanovisku. Pri novom prijímateľovi bol limit nastavený na 500 preplatených kultúrnych poukazov ročne.

Druhým opatrením bolo predčasné skrátenie možnosti pre kultúrne inštitúcie registrovať sa ako prijímateľ poukazov o dva mesiace, namiesto do konca augusta do konca júna. Keďže však možnosť registrácie trvala od februára a ku koncu júna sa oproti číslam z minulého roka zaregistrovalo viac ako 95 % prijímateľov, toto opatrenie zasiahlo iba minimum možných prijímateľov kultúrnych poukazov. Počas mesačnej pauzy, keď nebolo možné kultúrne poukazy nahrávať, ministerstvo porovnávalo aktuálne počty nahlásených poukazov s limitmi pre jednotlivých prijímateľov. Opätovné spustenie nahrávania kultúrnych poukazov sa týka len tých prijímateľov, ktorí zatiaľ neprekročili stanovený limit preplatených kultúrnych poukazov stanovených na rok 2012. Prijímatelia, ktorí limit prekročili, už do systému nebudú môcť nahrať viac kultúrnych poukazov. Všetky kultúrne poukazy, ktoré boli k 30. júnu 2012 do systému nahraté bez ohľadu na stanovený limit, budú uznané a preplatené.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Veľmi citlivý, veľmi emotívny zážitok, ktorý zanecháva trvalý dojem. Bittovej zvon bije o dušu, čisto, zdravo, bez akýkoľvek šelestov. Vo svojom žánri absolútne dokonalá nahrávka.
pred 7 rokmi
Francúzska automobilka predstavila typ 208, ktorý uvedie na trh na jar 2012. Peugeot 208 bude k dispozícii s trojdverovou a päťdverovou karosériou.
pred 5 rokmi
Základom roadsteru VÜHL 05 mimoriadne ľahká konštrukcia, ktorej základ tvorí hliníková "škrupina" vážiaca len 78 kilogramov.
pred 4 rokmi
Rhonda Byrneová, sleduje v novej knihe cesty dvanástich ľudí, v súčasnosti najúspešnejších na planéte. Cez ich osudy, odkazy a myšlienky nás naučí, ako využiť svoje vnútorné sily na prekonanie prekážok a na splnenie aj tých najneuveriteľnejších snov.
pred 8 rokmi
Hyundai predvedie o týždeň na marcovom ženevskom autosalóne novinku – i40.
pred 7 rokmi
Na tento album pesničky vyberali samotní členovia kapely. Sú tam ich najväčšie hity z rokov 1977-2011. Nechýbajú hity ako Rossana, Africa, alebo Stop Loving You.
pred 4 rokmi
Skupina Coldplay zverejnila celý album Ghost Stories. Album si môžte vypočuť zadarmo na službe iTunes.
pred 6 rokmi
Dvojdisková kompilácia s jednoduchých názvom Love Songs obsahuje celkovo 32 skladieb.