Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rezort kultúry opäť spustil nahrávanie kultúrnych poukazov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.08.2012

Ministerstvo kultúry dnes spustilo opätovné nahrávanie kultúrnych poukazov do systému.
Rezort kultúry opäť spustil nahrávanie kultúrnych poukazov
Zdroj obrázku: Internet
 

Ministerstvo kultúry včera spustilo opätovné nahrávanie kultúrnych poukazov do systému. K dočasnému pozastaveniu koncom júna ministerstvo pristúpilo, pretože podľa Referátu styku s médiami na MK SR predchádzajúce vedenie zazmluvnilo kultúrne poukazy v sume o 1,6 milióna eur vyššej, ako bol na tento účel schválený disponibilný rozpočet rezortu na tento rok.
 
"Ministerstvo muselo k riešeniu tejto nepríjemnej situácie pristúpiť rýchlo a zodpovedne a preto okamžite prijalo nevyhnutné opatrenia, ktoré kultúrnym inštitúciám eliminujú riziko nepreplatenia veľkého množstva vyzbieraných kultúrnych poukazov na konci roka. Prvým z opatrení bolo zavedenie limitov na kultúrne poukazy pre ich prijímateľov zo strany kultúrnych inštitúcií, vo výške priemeru prijatých kultúrnych poukazov u každého prijímateľa za posledné tri roky," uvádza ministerstvo v stanovisku. Pri novom prijímateľovi bol limit nastavený na 500 preplatených kultúrnych poukazov ročne.

Druhým opatrením bolo predčasné skrátenie možnosti pre kultúrne inštitúcie registrovať sa ako prijímateľ poukazov o dva mesiace, namiesto do konca augusta do konca júna. Keďže však možnosť registrácie trvala od februára a ku koncu júna sa oproti číslam z minulého roka zaregistrovalo viac ako 95 % prijímateľov, toto opatrenie zasiahlo iba minimum možných prijímateľov kultúrnych poukazov. Počas mesačnej pauzy, keď nebolo možné kultúrne poukazy nahrávať, ministerstvo porovnávalo aktuálne počty nahlásených poukazov s limitmi pre jednotlivých prijímateľov. Opätovné spustenie nahrávania kultúrnych poukazov sa týka len tých prijímateľov, ktorí zatiaľ neprekročili stanovený limit preplatených kultúrnych poukazov stanovených na rok 2012. Prijímatelia, ktorí limit prekročili, už do systému nebudú môcť nahrať viac kultúrnych poukazov. Všetky kultúrne poukazy, ktoré boli k 30. júnu 2012 do systému nahraté bez ohľadu na stanovený limit, budú uznané a preplatené.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Na Slovensko sa blíži nový filmový fenomén – Divergencia. Kto sa líši, znamená hrozbu. A hrozbu treba zlikvidovať.
pred 6 rokmi
Podľa matiek majú pôrodnice veľké medzery v podpore včasného kontaktu medzi mamičkou a bábätkom tesne po pôrode.
pred 5 rokmi
Bruce Willis sa v skvelej forme vracia vo svojej najslávnejšej filmovej úlohe - ako nezničiteľný policajný detektív John McClane.
pred 4 rokmi
Pesničkár Voxel vydáva v máji debutový album, ktorý sa volá All Boom a už dnes si ho môžte predobjednať na iTunes.
pred 8 rokmi
Urológ síce nie je veľmi obľúbený lekár, ale ak sa vyskytnú problémy, návštevu u neho by sme nemali odkladať. Aj tu platí pravidlo, že...
pred 7 rokmi
Rinspeed predstaví v Ženeve premyslený mobilný systém Nimm' 3!
pred 5 rokmi
Pri tejto príležitosti sa 13. apríla v Soule predstaví na veľkom koncerte, ktorý v priamom prenose prinesie YouTube.
pred 4 rokmi
Po romanci Neskromná nádej napísala mladá spisovateľka Veronika Savarijová nový príbeh mladej ženy, ktorá v rozvojovej krajine nájde nielen biedu a utrpenie, ale aj vlastné šťastie...