Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rezort kultúry opäť spustil nahrávanie kultúrnych poukazov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 02.08.2012

Ministerstvo kultúry dnes spustilo opätovné nahrávanie kultúrnych poukazov do systému.
Rezort kultúry opäť spustil nahrávanie kultúrnych poukazov
Zdroj obrázku: Internet
 

Ministerstvo kultúry včera spustilo opätovné nahrávanie kultúrnych poukazov do systému. K dočasnému pozastaveniu koncom júna ministerstvo pristúpilo, pretože podľa Referátu styku s médiami na MK SR predchádzajúce vedenie zazmluvnilo kultúrne poukazy v sume o 1,6 milióna eur vyššej, ako bol na tento účel schválený disponibilný rozpočet rezortu na tento rok.
 
"Ministerstvo muselo k riešeniu tejto nepríjemnej situácie pristúpiť rýchlo a zodpovedne a preto okamžite prijalo nevyhnutné opatrenia, ktoré kultúrnym inštitúciám eliminujú riziko nepreplatenia veľkého množstva vyzbieraných kultúrnych poukazov na konci roka. Prvým z opatrení bolo zavedenie limitov na kultúrne poukazy pre ich prijímateľov zo strany kultúrnych inštitúcií, vo výške priemeru prijatých kultúrnych poukazov u každého prijímateľa za posledné tri roky," uvádza ministerstvo v stanovisku. Pri novom prijímateľovi bol limit nastavený na 500 preplatených kultúrnych poukazov ročne.

Druhým opatrením bolo predčasné skrátenie možnosti pre kultúrne inštitúcie registrovať sa ako prijímateľ poukazov o dva mesiace, namiesto do konca augusta do konca júna. Keďže však možnosť registrácie trvala od februára a ku koncu júna sa oproti číslam z minulého roka zaregistrovalo viac ako 95 % prijímateľov, toto opatrenie zasiahlo iba minimum možných prijímateľov kultúrnych poukazov. Počas mesačnej pauzy, keď nebolo možné kultúrne poukazy nahrávať, ministerstvo porovnávalo aktuálne počty nahlásených poukazov s limitmi pre jednotlivých prijímateľov. Opätovné spustenie nahrávania kultúrnych poukazov sa týka len tých prijímateľov, ktorí zatiaľ neprekročili stanovený limit preplatených kultúrnych poukazov stanovených na rok 2012. Prijímatelia, ktorí limit prekročili, už do systému nebudú môcť nahrať viac kultúrnych poukazov. Všetky kultúrne poukazy, ktoré boli k 30. júnu 2012 do systému nahraté bez ohľadu na stanovený limit, budú uznané a preplatené.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Ak vás už obyčajné cvičenie nudí a chcete vyskúšať niečo nové – možno práve Bosu je to pravé pre vás.
pred 5 rokmi
V súťažnej časti sa budú prezentovať divadelné súbory z Čadce, Prešova a Rimavskej Soboty, Hlohovca, Humenného, Ilavy a zo Sniny.
pred 7 rokmi
Americký boxer Mike Tyson potvrdil účasť v pripravovanej komédii Vo štvorici po opici 3.
pred 3 rokmi
Marka Rakovického zo skupiny Lavagance vyhľadáva čoraz viac interpretov predovšetkým vďaka jeho producentským kvalitám, no tentoraz sa karta obrátila.
pred 7 rokmi
Debutový sólový album Stanislava Hložka po rozpade dua HložekKotvald priniesol dvanásť popových songov.
pred 6 rokmi
Legendárny hudobník PETER GABRIEL prichystal rozšírenú verziu slávneho albumu So. 25. výročie vydania pôvodnej nahrávky pripomenie reedíciou 22.10.2012.
pred 7 rokmi
Thomas Beatie, ktorého zo ženy na muža oficiálne zmenili v roku 1998, porodil v rokoch 2008 až 2010 tri deti.
pred 6 rokmi
Koľkokrát denne myslíte na peniaze? Ak si myslíte, že málo, tak sa zamyslite.