Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. februára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rezort každý rok určí, koľko percent pôjde školám

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 17.04.2013

Vláda má dnes na stole aj návrh ministerstva obrany na uzavretie dohody medzi Slovenskom a Švédskom o spolupráci v oblasti obrany.
Rezort každý rok určí, koľko percent pôjde školám
Zdroj obrázku: Internet
 

Rezort školstva by mal každý rok v decembri určovať a na webe zverejniť, koľko percent z peňazí určených na platy a koľko percent z financií na prevádzku škôl musia dať nasledujúci rok zriaďovatelia každej škole.

Novelu nariadenia, ktorá takto reaguje na nedávno schválené zmeny v zákone o financovaní škôl, by dnes na 55. schôdzi mala schváliť vláda. Parlament v marci na návrh predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára novelizoval zákon o financovaní škôl a školských zariadení. Od 1. mája tak budú zriaďovatelia môcť presúvať päť percent z peňazí na mzdy učiteľov medzi jednotlivými školami v ich pôsobnosti. Vo výnimočných prípadoch môže riaditeľ školy požiadať aj o použitie piatich percent zo mzdového balíka na prevádzku. Musí mu to však odobriť zriaďovateľ. Podľa zmeny tak musí ísť tento rok na každú školu 95 percent peňazí určených na mzdy a 80 percent prevádzkového normatívu. Na rok 2014 percentá rezort určí a zverejní v decembri tohto roku.

Kabinet má na stole aj návrh ministerstva obrany na uzavretie Dohody medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Švédskeho kráľovstva o spolupráci v oblasti obrany. Švédsko a Slovensko sa zamerajú najmä na vojensko–technickú spoluprácu, spoluprácu vo výskume a vývoji v oblasti obrany, vo vojenskom vzdelávaní a odbornom výcviku, v logistike a údržbe, plánujú spoločné operácie v teréne a spolupracovať chcú aj v oblasti vojenského zdravotníctva.

Predsedom slovenskej časti zmiešanej slovensko-maďarskej komisie pre otázky ochrany prírody a životného prostredia bude štátny tajomník ministerstva životného prostredia Vojtech Ferencz. Na návrh šéfa envirorezortu Petra Žigu by ho dnes do funkcie mala vymenovať vláda, ktorá zároveň odvolá doterajšieho predsedu Jána Ilavského. Ten slovenskú časť zmiešanej komisie viedol od mája minulého roka.

Vláda sa tiež bude zaoberať Správou o plnení úloh vyplývajúcich z Koncepcie väzenstva Slovenskej republiky na roky 2011 až 2020, ktorú predkladá minister spravodlivosti. Zo správy okrem iného vyplýva, že väzenstvo dosiahlo v minulom roku rekordné príjmy, do práce bolo zaradených najviac obvinených a odsúdených v celej novodobej histórii Slovenska. Príjmy väzenstva dosiahli 15,3 milióna eur, čo predstavuje 117,39 percenta plánovaného stavu. Na tomto výsledku sa rozhodujúcou mierou podieľali príjmy zo zamestnávania odsúdených v ústavoch, ale aj príjmy z úhrad pohľadávok. Výdavky Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) boli 147,1 milióna eur. Na bežné výdavky išlo 143,1 milióna eur (z toho mzdy, platy a služobné príjmy 69,7 mil. eur).
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Na ďalších priečkach rebríčka sa umiestnili osobnosti ako Elvis Presley, Charles Schulz, Elizabeth Taylor či Bob Marley.
pred 5 rokmi
Kolumbijský spevák Juanes sa po viac než troch rokoch vracia s novým štúdiovým albumom. Už 11.marca sa na trhu objaví jeho nový album nazvaný “Loco De Amor“.
pred 5 rokmi
Nový tablet prináša bohaté multimediálne zážitky, efektívne služby pre zdieľanie obsahu a dokumentov a pritom sa hravo zmestí do vrecka.
pred 9 rokmi
V zimnom, či prechodnom období, pri prudkých zmenách počasia, alebo pri extrémnych výkyvoch teploty vzduchu vonku a ...
pred 3 rokmi
Zuzana Mináčová patrí dodnes k najväčším osobnostiam slovenskej i českej fotografie.
pred 6 rokmi
Najaktuálnejšie vydanie duetov Tony Bennetta má prívlastok latino-americké, teda vo veľkej miere...
pred 5 rokmi
BMW Japan pripravilo 60 vozidiel v špeciálnej limitovanej edícii modelu BMW Z4 v športovom prevedení, BMW Z4 sDrive 20i GT Spirit.
pred 3 rokmi
Do slovenských kín príde tento týždeň 5 filmových noviniek.