Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. mája 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Rektora policajnej akadémie budú vyberať z troch kandidátov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 04.10.2012

Nového rektora Akadémie Policajného zboru v Bratislave budú voliť 9. októbra.
Rektora policajnej akadémie budú vyberať z troch kandidátov
Zdroj obrázku: Internet
 

Na funkciu rektora Akadémie Policajného zboru v Bratislave kandidujú traja ľudia. Ako agentúru SITA informoval predseda Akademického senátu školy Jozef Haládik, členovia akademickej obce po predchádzajúcom písomnom súhlase kandidátov navrhli na funkciu rektora docenta katedry verejnoprávnych vied akadémie Jozefa Balgu, ďalej docenta katedry verejnoprávnych vied akadémie Dušana Korga a vedúceho katedry kriminálnej polície akadémie Miroslava Lisoňa. Dnes je v škole na programe verejná prezentácia programov kandidátov. Senát bude rektora voliť 9. októbra.

Policajnú akadémiu zatiaľ vedie vŠtefan Kočan, ktorý je poverený vykonávaním funkcie rektora do vymenovania nového rektora akadémie. Bývalého rektora policajnej akadémie Václava Krajníka odvolal senát 12. júla. Za jeho odvolanie hlasovalo v tajnej voľbe všetkých 17 prítomných členov senátu. Dôvodom na odvolanie bolo poškodenie mena školy a tiež porušená policajná prísaha zo strany rektora. Do dvoch týždňov od hlasovania senátu ho na návrh ministra vnútra Roberta Kaliňáka definitívne odvolal z funkcie prezident Ivan Gašparovič.

Rektora obvinila polícia po razii v policajnej akadémii z 29. júna. Obvinený je z prečinu zneužívania právomocí verejného činiteľa, keď sa údajne podieľal na manipulácii prijímacieho konania, z prijatia úplatku a tiež z prečinu porušovania cudzích práv, ktorého sa podľa obvinenia dopustil pri nezákonnom udelení doktorského titulu. Z falšovania pri prijímačkách sú obvinení aj kvestor akadémie a ešte jeden pracovník školy.

Policajti pri akcii zaistili 29 testov a hárkov s odpoveďami, s ktorými sa vraj manipulovalo. "Môžeme konštatovať, že pri 24 percentách vyhodnotených uchádzačov došlo k manipulácii," uviedol 2. júla minister Kaliňák. Okrem toho zistili, že "minimálne v prípade dvoch uchádzačov došlo k prijatiu úplatku vo výške päťtisíc eur," dodal. Trojica obvinených podľa ministrových slov od marca pripravila viacero opatrení, aby pri prijímacom konaní bolo možné zameniť prijímacie formuláre za ich ekvivalenty so správnymi odpoveďami.

Minister Kaliňák verí, že nové vedenie školy sa zbaví spomínaných problémov "razantne, aby škola opäť nadobudla dobré meno," povedal agentúre SITA. Podľa neho senát určite pripraví nové pravidlá, ktoré by mali manipuláciám a podvodom zamedziť.

Foto: joj.sk
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Francúzska automobilka predstavila na Auto Expo v indickom Neu-Delhi (05. - 11.02.2014) lifestylovú štúdiu Kwid Concept. Renault Kwid Concept, ktorý je navrhnutý pre rozvojové krajiny, je kombináciou tzv. Beach Buggy so vzhľadom vozidiel off-road.
pred 9 rokmi
Rapper Ja Rule vydá 11. októbra album Pain Is Love 2
pred 6 rokmi
Producenti Craig Zadan a Neil Meron tiež divákom prisľúbili, že s Ellen DeGeneres v úlohe moderátorky nebude galavečeru chýbať humor.
pred 8 rokmi
Gáfor ako liek má svoju dlhú históriu. Nielen na Ďalekom východe, ale aj v Európe. V Ajurvédskej medicíne sa používa na zvýšenie obranyschopnosti, otvorenie zmyslov a nastolenie jasnej mysle.
pred 6 rokmi
Vedľa kapra sa na slovenských stoloch udomácňujú i lososy či krevety.
pred 7 rokmi
Všetko, čo ste počuli o netvoroch, o nočných besneniach, legendy, ktoré sa šepkajú pri letných ohňoch... všetky tie historky sú pravdivé.
pred 8 rokmi
Lovec Eštébákov zbaví planétu červenej invázie.
pred 7 rokmi
Nečakajte od toho príliš, budete sa baviť.