Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 24. marca 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Radu RTVS vedie ďalšie dva roky Igor Gallo

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 20.02.2015

Staronovým predsedom Rady Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sa stal Igor Gallo.
Radu RTVS vedie ďalšie dva roky Igor Gallo
Zdroj obrázku: Internet
 

Staronovým predsedom Rady Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) sa stal Igor Gallo. Rozhodli o tom členovia Rady RTVS v úvode dnešného rokovania. Gallo bol jediným kandidátom.

Z 9-člennej rady sa na hlasovaní zúčastnili ôsmi vrátane Galla, ten však hlasovací lístok neodovzdal. V tajnom hlasovaní bolo za Galla všetkých sedem prítomných členov rady.

Igorovi Gallovi sa skončí funkčné obdobie predsedu Rady RTVS v piatok 20. februára a nové dvojročné obdobie sa začne následne 21. februára. Gallo po opätovnom zvolení pripomenul svoje vyjadrenia spred dvoch rokov, kedy garantoval, že urobí všetko pre to, aby sa rada vyhla politickým vplyvom. Toto vyjadrenie v súčasnosti považuje za bezpredmetné, čím naznačil, že oproti minulosti, počas jeho pôsobenia v Rozhlasovej rade, politické tlaky na radu necíti.

Na dnešnom rokovaní sa po prvý raz zúčastnili traja členovia rady, ktorých parlament zvolil 4. februára. Za oblasť rozhlasového vysielania sú to Ildikó Nagy, ktorá bola členkou rady aj pred tým a Ľubomír Guman, ktorý zas pred zlúčením STV a SRo pôsobil v Rozhlasovej rade. Nováčikom v rade je David Soukeník zvolený pre oblasť práva. Funkčné obdobie členov Rady RTVS je šesť rokov a na tri voľné miesta v rade kandidovalo sedem uchádzačov. V Rade RTVS, ktorá dohliada na dodržiavanie zákona a plnenie úloh zo strany vedenia verejnoprávnej rádiotelevízie, sedia traja odborníci z oblasti televízneho vysielania, traja z oblasti rozhlasového vysielania, dvaja z oblasti ekonómie a jeden odborník na právo. Tretina členov rady sa obmieňa každé dva roky.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
Počas horúcich letných dní sa reprezentatívna hudobná edícia Opus 100 rozrástla o nové tituly.
pred 3 rokmi
Poetický film, nakrútený na 35mm filmový materiál prináša jednoduchý príbeh – metaforickú filmovú báseň.
pred 5 rokmi
eŠteBák je trpká komédia, ktorá sa odohráva v časoch najťažšej normalizácie v období po okupácii ČSSR vojskami Varšavskej zmluvy.
pred 6 rokmi
Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“, v piatok, 22.6., do Bratislavy bluesovú lahôdku v podobe Škótskeho gitaristu Stana The Mana.
pred 5 rokmi
Tí, ktorí sa na slávnostnom večeri podieľali a prispeli, dopomohli k zakúpeniu genetického analyzátora pre potreby transplantačnej jednotky kostnej drene.
pred 7 rokmi
V dnešnej dobe sú sociálne site veľmi obľúbené, ale mali by sme si uvedomiť, že odtiaľ-potiaľ.
pred 3 rokmi
Už o mesiac oslávi rodinný festival Žákovic Open 15-te narodeniny! Prečo na ňom nemôžete chýbať? Pre jeho rodinnú a priateľskú atmosféru, vynikajúcich slovenských a českých hudobníkov a krásne prostredie Bošáckej doliny!
pred rokom a pol
Už je to napořád 2000-2012 - Pokřtí jej 21. 12. ve Foru Karlín