Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. decembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Radičová dostala Cenu slobody AIPES

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 06.08.2013

Bývala premiérka Iveta Radičová dostala na záverečnom ceremoniáli letnej školy AIPES Cenu slobody – AIPES Freedom Award.
Radičová dostala Cenu slobody AIPES
Zdroj obrázku: Internet
 

Bývalá premiérka Iveta Radičová dostala na záverečnom ceremoniáli letnej školy AIPES Cenu slobody – AIPES Freedom Award. Stala sa tak v poradí dvadsiatou významnou európskou politickou osobnosťou, ktorá vystúpila so záverečným príhovorom pred sto študentmi z tridsiatich krajín. Agentúru SITA informovala programová manažérka AIPES Lenka Hlaváčová.

Radičovej cenu udelila americká mimovládna organizácia Fond pre americké štúdiá (TFAS) na pôde Univerzity Karlovej v Prahe. AIPES Freedom Award prevzala bývalá slovenská premiérka ako dvadsiaty štátnik v poradí. Zaradila sa tak medzi držiteľov ako Lech Walesa (1996), Václav Klaus (2009), Donald Tusk (2010) či Boris Tadić (2011). Iveta Radičová pri tejto príležitosti predniesla študentom príhovor, v ktorom sa venovala súčasným problémom demokracie. Hovorila aj o tom, čo sa zmenilo v našej spoločnosti za posledných 100 rokov a o pozícii žien v politike.

Už viac ako 40 rokov učí mimovládna organizácia The Fund for American Studies (Fond pre americké štúdiá) mladých ľudí princípom slobody a voľného trhu. Fond sponzoruje akademické inštitúty v rozličných regiónoch sveta a pripravuje najlepších univerzitných študentov na ich budúcu akademickú a profesijnú kariéru. Medzi absolventov tohto programu patria významné osobnosti z oblasti biznisu, vzdelávania, politiky a žurnalistiky v USA ako aj ďalších krajín. AIPES je letnou školou, ktorú organizuje TFAS v spolupráci s Univerzitou Karlovou v Prahe už od roku 1993. Na školu prichádzajú každoročne študenti z Európy, Strednej Ázie, Blízkeho východu a USA za intenzívnou akademickou a kultúrnou prípravou. Cieľom programu je zapojiť študentov do intenzívnych diskusií v oblasti ekonómie, politických vied, medzinárodných vzťahov, spoločnosti, kultúry a riešenia konfliktov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Bývala premiérka Iveta Radičová dostala na záverečnom ceremoniáli letnej školy AIPES Cenu slobody – AIPES Freedom Award. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/radicova-dostala-cenu-slobody-aipes/

Táto pani v októbri 2012 prednášala na výročnej konferencii banky Rothschild a v úvode bolo odvysielané video o prínose klanu Rothschildovcov. " humanizmus ide ruka v ruke s kapitalizmom". Chvala Bohu, že sa táto pani nestala prezidentkou. A všetci vieme čo sú zač Rothschildovci a ako ničia svet a zotročujú ľudí cez banky a vojnové štvanie - od čias vyvraždenia cárovskej rodiny, 1 a 2 sv. vojna , 11.9.2001 a dnes. tzv. kríza.. Nakoniec barón Rothschild splodil so slúžkou Aloisa Hitlera. Viac v časopise Zem a Vek.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
„Až na vrchol hory je drsné, bohaté a veľmi uveriteľné dielo. Je to jeden z najlepších švédskych detektívnych románov, aký som kedy čítal.“ Kvällsposten (Švédsko)
pred 6 rokmi
Na podujatí, ktoré sa bude konať 28. a 29. júna na bratislavských Zlatých pieskoch, sa predstavia okrem iných aj Kontrafakt, Vec, H16 alebo Moja Reč.
pred 11 rokmi
Eros Ramazzotti sa už dávno stal synonymom kvalitných duetov.
pred 3 rokmi
Legenda českého súčasného filmu konečne na Blu ray.
pred 3 rokmi
Človek by sa mal na slnečné lúče pripravovať postupne, s mierou, inak mu bude odmenou spálená pokožka, čo je nielen bolestivé, ale aj nebezpečné.
pred 4 rokmi
Okrem herečky by sa vo filme mali objaviť aj Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Ryan Reynolds či Gary Oldman.
pred 5 rokmi
S modernizovaným vzhľadom a upraveným podvozkom Opel Insignia s poháňanými všetkými štyrmi kolesami sa prvý raz predstaví verejnosti na septembrovom autosalóne vo Frankfurte (IAA 2013).
pred 8 rokmi
Dnes sa stáva prvým elektromobilom na svete, ktorý sa podrobil prísnym nárazovým testom uznávanej organizácie EuroNCAP...