Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. septembra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Radičová dostala Cenu slobody AIPES

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 06.08.2013

Bývala premiérka Iveta Radičová dostala na záverečnom ceremoniáli letnej školy AIPES Cenu slobody – AIPES Freedom Award.
Radičová dostala Cenu slobody AIPES
Zdroj obrázku: Internet
 

Bývalá premiérka Iveta Radičová dostala na záverečnom ceremoniáli letnej školy AIPES Cenu slobody – AIPES Freedom Award. Stala sa tak v poradí dvadsiatou významnou európskou politickou osobnosťou, ktorá vystúpila so záverečným príhovorom pred sto študentmi z tridsiatich krajín. Agentúru SITA informovala programová manažérka AIPES Lenka Hlaváčová.

Radičovej cenu udelila americká mimovládna organizácia Fond pre americké štúdiá (TFAS) na pôde Univerzity Karlovej v Prahe. AIPES Freedom Award prevzala bývalá slovenská premiérka ako dvadsiaty štátnik v poradí. Zaradila sa tak medzi držiteľov ako Lech Walesa (1996), Václav Klaus (2009), Donald Tusk (2010) či Boris Tadić (2011). Iveta Radičová pri tejto príležitosti predniesla študentom príhovor, v ktorom sa venovala súčasným problémom demokracie. Hovorila aj o tom, čo sa zmenilo v našej spoločnosti za posledných 100 rokov a o pozícii žien v politike.

Už viac ako 40 rokov učí mimovládna organizácia The Fund for American Studies (Fond pre americké štúdiá) mladých ľudí princípom slobody a voľného trhu. Fond sponzoruje akademické inštitúty v rozličných regiónoch sveta a pripravuje najlepších univerzitných študentov na ich budúcu akademickú a profesijnú kariéru. Medzi absolventov tohto programu patria významné osobnosti z oblasti biznisu, vzdelávania, politiky a žurnalistiky v USA ako aj ďalších krajín. AIPES je letnou školou, ktorú organizuje TFAS v spolupráci s Univerzitou Karlovou v Prahe už od roku 1993. Na školu prichádzajú každoročne študenti z Európy, Strednej Ázie, Blízkeho východu a USA za intenzívnou akademickou a kultúrnou prípravou. Cieľom programu je zapojiť študentov do intenzívnych diskusií v oblasti ekonómie, politických vied, medzinárodných vzťahov, spoločnosti, kultúry a riešenia konfliktov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Bývala premiérka Iveta Radičová dostala na záverečnom ceremoniáli letnej školy AIPES Cenu slobody – AIPES Freedom Award. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/radicova-dostala-cenu-slobody-aipes/

Táto pani v októbri 2012 prednášala na výročnej konferencii banky Rothschild a v úvode bolo odvysielané video o prínose klanu Rothschildovcov. " humanizmus ide ruka v ruke s kapitalizmom". Chvala Bohu, že sa táto pani nestala prezidentkou. A všetci vieme čo sú zač Rothschildovci a ako ničia svet a zotročujú ľudí cez banky a vojnové štvanie - od čias vyvraždenia cárovskej rodiny, 1 a 2 sv. vojna , 11.9.2001 a dnes. tzv. kríza.. Nakoniec barón Rothschild splodil so slúžkou Aloisa Hitlera. Viac v časopise Zem a Vek.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
Po jeho boku hviezdia Karel Gott, Ben Cristovao a Taťána Kuchařová!
pred 3 rokmi
Najnebezpečnejšia hudobná skupina na svete.
pred 7 rokmi
Počet ľudí chorých na cukrovku sa za ostatných 30 rokov zdvojnásobil. Na ochorenie srdca zomrie priemerne 17,1 milióna ľudí ročne.
pred 7 rokmi
Hartge BME 6er Cabriolet je nielen nižší, môže byť ale aj výrazne hlučnejší...
pred 6 rokmi
Pieseň Step by Step sa objaví na jej pripravovanom albume The Road to Machiavelli Valley, ktorý vyjde na jeseň
pred 6 rokmi
Nový album Václava Neckáře Dobrý časy vychádza 27. apríla.
pred 5 rokmi
Hudobne dal Čok, ako pravý rocker samozrejme najväčší priestor gitarám a pasáže niektorých piesní sú naozaj uletené a odvážne aj na tú dobu, zvlášť, keď si uvedomíme, že dva roky predtým znela éterom úplne iná muzika.
pred 6 rokmi
Sharp a Semiconductor Energy Laboratory (SEL) spoločne vyvinuli nový typ kryštalického polovodiča na báze zlúčeniny IGZO.