Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. apríla 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Projekt za 17 mil eur má prepájať vysoké školy s firmami

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 16.07.2013

Projekt bude financovaný hlavne z eurofondov a robí ho Ústav informácií a prognóz školstva.
Projekt za 17 mil eur má prepájať vysoké školy s firmami
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Projekt za viac ako 17 miliónov eur z eurofondov pod názvom Vysoké školy ako motory rozvoja vedomostnej spoločnosti má pomôcť prispôsobiť vysokoškolské vzdelávanie potrebám praxe a posilniť prepojenie vysokých škôl s podnikovou sférou. Projekt od 1. júna spustil Ústav informácií a prognóz školstva, informoval hovorca ministra školstva Michal Kaliňák.

V súčasnosti sa zameriava hlavne na nadviazanie spolupráce s vysokými školami a podnikovou sférou na celom Slovensku. Projekt potrvá 31 mesiacov, do novembra 2015. Má sa robiť v Trnavskom, Trenčianskom, Nitrianskom, Žilinskom, Banskobystrickom, Prešovskom a Košickom kraji. Projekt je určený pre všetky typy vysokoškolského štúdia – bakalárov, magistrov, inžinierov aj doktorandov.

Do projektu budú zapojení študenti v krátkodobých exkurziách až po dlhodobé pobyty vo forme vzdelávania priamo v podnikoch či firmách. Študenti spracujú konkrétne odborné témy a vytvoria sa aj výučbové základne priamo na vysokých školách, ktoré priblížia prostredie vysokých škôl podmienkam praxe. Garantmi tohto projektu budú nielen predstavitelia vysokých škôl, ale aj významní zástupcovia podnikovej sféry. "Tento národný projekt spája vysokoškolské vzdelávanie s reálnymi potrebami trhu práce, vďaka čomu môžu študenti využiť svoj potenciál na úrovni vzdelávania aj firemnej praxe,“ uviedol minister školstva Dušan Čaplovič.

Absolventi vysokých škôl by tak mohli nadobudnuté kompetencie okamžite využiť v podnikovej praxi, s pozitívnymi dopadmi na hospodársky rast a konkurencieschopnosť podnikov. Projekt má aj pomôcť skvalitniť existujúce študijné programy vysokých škôl. Podľa Kaliňáka by sa mal vytvárať vzťah medzi študentmi a zamestnávateľmi už počas vysokoškolského štúdia v konkrétnej študijnej oblasti.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Tento film môže byť akokoľvek bláznivý, svojim spôsobom zbytočný a o ničom, jedno mu vskutku nemožno uprieť. A to herecký koncert Jude Lawa, ktorý ten film nielen ťahá, ale v ňom dokonca exceluje.
pred 8 rokmi
Trápi vás začervenalá pleť, popraskaná koža na rukách či vlasy bez života? Počasiu síce rozkázať nemôžeme, ale sebe určite áno.
pred 6 rokmi
Pokiaľ sa spoľahnete na pomoc profesionála, ktorý má za sebou roky skúseností, je priateľský, pozná trendy, rád Vám poradí ... A presne takým je pán Pastorčák.
pred 8 rokmi
Jedlo by aj v dnešnej dobe malo znamenať čosi viac, ako len kus mäsa na tanieri. Mal by byť za ním príbeh a o tom je knižná novinka Nebíčko v papuľke od šéfkuchára a svetobežníka Jarda Žideka.
pred 5 rokmi
Tento týždeň prichádza do slovenských kín osem filmov.
pred 10 rokmi
Je rok 1931, doba veľkej hospodárskej krízy.
pred 8 rokmi
V sobotu vo veku 90 rokov v Buenos Aires zomrel bývalý jazdec formuly 1 José Froilán Gonzáles, ktorý priniesol pre taliansky tím Ferrari prvé víťazstvo v rámci seriálu majstrovstiev F1.
pred 11 rokmi
V pätnástich rokoch už toho má Amanda Sue Bradlo (Juliette Lewis známa z filmov Takí normálni zabijaci a Cape Fear)...