Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 06. augusta 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Projekt informuje mládež o rizikách pri návrate z diskoték

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 08.02.2014

Projekt Bezpečný návrat domov je zameraný na prevenciu rizík, ktoré vznikajú pri návrate z diskoték či zábav.
Projekt informuje mládež o rizikách pri návrate z diskoték
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Projekt Bezpečný návrat domov si dal za cieľ informovať mládež o rizikách, ktoré im hrozia pri návrate zo zábavy či diskotéky v prípade, že si sadnú za volant.

Jeho autorom je Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR). Ako dnes na tlačovej konferencii v Bratislave povedala Viktória Jakubková z Odboru podpory zdravia ÚVZ SR, ide o situácie, keď si mladí ľudia sadnú pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok za volant a hrozí riziko, že spôsobia nehodu.

„Pripravili sme preto zdravotno-osvetový plagát, ktorý bude o rizikách informovať,“ poznamenala Jakubková. V druhom polroku školského roku 2013/2014 bude plagát distribuovaný na všetky stredné školy a gymnáziá spolu s listom pre riaditeľa a metodickým postupom. ÚVZ SR školám odporúča, aby sa touto témou zaoberali na hodinách etiky či na triednických hodinách. Plagáty by mali byť vyvesené na školách, aby ich mala mládež na očiach. „Podľa mňa by mala byť na školách do vzdelávania zaradená aj dopravná výchova, pretože mladí ľudia nepociťujú zodpovednosť,“ povedal riaditeľ Odboru dopravnej polície Prezídia SR Ján Ignaták.

Ako informovala Viktória Jakubková, mládež je veľmi riziková skupina v súvislosti s dopravnými nehodami. Cieľovou skupinou projektu Bezpečný návrat domov je mládež vo veku od 15 do 19 rokov. Mladí ľudia si práve v tomto veku budujú svoje životné návyky, vymykajú sa spod kontroly rodičov, hľadajú si vzory a napodobňujú svojich rovesníkov. „Myšlienku projektu budú podporovať aj rôzne besedy,“ doplnila. Ak deťom podľa Ignatáka chýba výchova doma, informácie, ako sa správať, by im mala dať škola. „Ide o to, aby vedeli, že nesú zodpovednosť za svoje konanie, za seba, ale aj za ostatných,“ uviedol.

Snahou a prioritou verejného zdravotníctva je podľa zástupkyne hlavného hygienika SR Jany Hamade ochrana a podpora detí a mládeže. „Existuje mnoho faktorov, ktoré na ich zdravie vplývajú, pričom zdravie až 60 percent detí ovplyvňuje ich životný štýl, ktorý v sebe nesie rizikové faktory a prvky,“ uviedla. Tvárou projektu sa stala speváčka Celeste Buckingham, ktorá podľa autora projektu pozitívne vplýva svojou hudbou, ale aj zdravým životným štýlom na slovenskú mládež. „Spoluprácu som prijala preto, že mladí ľudia často nevidia budúcnosť a žijú len pre dnešok,“ povedala speváčka. Ako dodala, chce, aby jej kamaráti, ale aj ľudia, ktorých nepozná, vedeli, že nie je všetko len o dnešku, ale aj o tom, aby prežili zajtrajšok, ďalší deň a celú budúcnosť.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Najnovšie sa tím sústredený okolo Benna Sennera prezentuje vlastnou interpretáciou kupé Audi S5.
pred 5 rokmi
Spoločensko – politický thriller, ktorý si neberie servítku pred ústa.
pred 7 rokmi
Koncom mesiaca sa v bratislavskom priestore pre súčasnú kultúru A4 (Kaprpatská 2, budova YMCA) predstavia dva nórske avantgardné popové projekty z Osla – Antler a Mett.
pred 8 rokmi
Priateľstvo ich vyvedie z prostredia nefungujúcich rodín a pomáha im zvládať pokrytecké okolie, ale len do momentu keď všetko zmení istá udalosť.
pred 4 rokmi
ASBIS, najväčší distribútor informačných technológií na Slovensku, zaraďuje od dnešného dňa do svojho portfólia značku ARCHOS a stáva sa tak jej oficiálnym distribútorom na našom trhu.
pred 7 rokmi
je treba dosť veľkú dávku odvahy, aby sa režisér kultových českých filmov porevolučnej kinematografie odvážil nakrútiť šteklivú erotickú komédiu a zároveň svoj najodvážnejší film.
pred 7 rokmi
Jej herecký kolega Joseph Gordon-Levitt speváčku pochválil, vraj sa správala ako profesionálka.
pred 7 rokmi
Obľúbená festivalová sekcia Za hranicou kultu bude mať preto tento rok podtitul Bez milosti.