Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 01. decembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Projekt informuje mládež o rizikách pri návrate z diskoték

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 08.02.2014

Projekt Bezpečný návrat domov je zameraný na prevenciu rizík, ktoré vznikajú pri návrate z diskoték či zábav.
Projekt informuje mládež o rizikách pri návrate z diskoték
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Projekt Bezpečný návrat domov si dal za cieľ informovať mládež o rizikách, ktoré im hrozia pri návrate zo zábavy či diskotéky v prípade, že si sadnú za volant.

Jeho autorom je Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR). Ako dnes na tlačovej konferencii v Bratislave povedala Viktória Jakubková z Odboru podpory zdravia ÚVZ SR, ide o situácie, keď si mladí ľudia sadnú pod vplyvom alkoholu alebo omamných látok za volant a hrozí riziko, že spôsobia nehodu.

„Pripravili sme preto zdravotno-osvetový plagát, ktorý bude o rizikách informovať,“ poznamenala Jakubková. V druhom polroku školského roku 2013/2014 bude plagát distribuovaný na všetky stredné školy a gymnáziá spolu s listom pre riaditeľa a metodickým postupom. ÚVZ SR školám odporúča, aby sa touto témou zaoberali na hodinách etiky či na triednických hodinách. Plagáty by mali byť vyvesené na školách, aby ich mala mládež na očiach. „Podľa mňa by mala byť na školách do vzdelávania zaradená aj dopravná výchova, pretože mladí ľudia nepociťujú zodpovednosť,“ povedal riaditeľ Odboru dopravnej polície Prezídia SR Ján Ignaták.

Ako informovala Viktória Jakubková, mládež je veľmi riziková skupina v súvislosti s dopravnými nehodami. Cieľovou skupinou projektu Bezpečný návrat domov je mládež vo veku od 15 do 19 rokov. Mladí ľudia si práve v tomto veku budujú svoje životné návyky, vymykajú sa spod kontroly rodičov, hľadajú si vzory a napodobňujú svojich rovesníkov. „Myšlienku projektu budú podporovať aj rôzne besedy,“ doplnila. Ak deťom podľa Ignatáka chýba výchova doma, informácie, ako sa správať, by im mala dať škola. „Ide o to, aby vedeli, že nesú zodpovednosť za svoje konanie, za seba, ale aj za ostatných,“ uviedol.

Snahou a prioritou verejného zdravotníctva je podľa zástupkyne hlavného hygienika SR Jany Hamade ochrana a podpora detí a mládeže. „Existuje mnoho faktorov, ktoré na ich zdravie vplývajú, pričom zdravie až 60 percent detí ovplyvňuje ich životný štýl, ktorý v sebe nesie rizikové faktory a prvky,“ uviedla. Tvárou projektu sa stala speváčka Celeste Buckingham, ktorá podľa autora projektu pozitívne vplýva svojou hudbou, ale aj zdravým životným štýlom na slovenskú mládež. „Spoluprácu som prijala preto, že mladí ľudia často nevidia budúcnosť a žijú len pre dnešok,“ povedala speváčka. Ako dodala, chce, aby jej kamaráti, ale aj ľudia, ktorých nepozná, vedeli, že nie je všetko len o dnešku, ale aj o tom, aby prežili zajtrajšok, ďalší deň a celú budúcnosť.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Hudobná skupina Music Trio, okres Dunajská Stre...
Výroba a predaj CE certifikovaných počítačových...

405.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 45 m2
1.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 847 m2
161 296.00 €
Na predaj rodinný dom, rozloha 97.54 m2, novost...

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 16 rokmi
Blues sa pre Erica Claptona na staré kolená stalo istotou, ku ktorej sa vracia ako starci k spomienkam na svoju mladosť. Slowhandov životný vzor, černošský bluesman Robert Johnson, vytvoril za nedlhé obdobie svojho života bohatú zásobáreň skladieb,
pred 8 rokmi
Iniciatíva Zamestnávatelia sú nezastaviteľní má za cieľ osloviť najväčších zamestnávateľov na Slovensku, aby sa zapojili a celoeurópsku kampaň Exfajčiari sú nezastaviteľní.
pred 17 rokmi
Predchádzajúca generácia tohto modelu chytala našich motoristov viac za peňaženku než za srdce. Hoci dizajnéri jej uštedrili viacej šarmu ako sesterskému VW Polo, úspešnejšia bola kvôli výhodnejším cenám a akciám, ktoré podporovali jej predaj.
pred 6 rokmi
Choroby tkanív okolo zubov a zubný kaz sú najčastejšími bakteriálnymi infekciami v ľudskom tele. Až 3 ľudí nad 50 rokov trpí na paradontózu. Čo je jej príčinou?
pred 5 rokmi
Dokáže láska zvrátiť rasistické predsudky?
pred 7 rokmi
Hlavnú časť festivalu naplánovanú na jún doplnia tradične mimoriadne podujatia, napríklad koncert k 10. jubileu slovenského komorného súboru basetových rohov Lotz Trio.
pred 8 rokmi
Publikácia Daniela Heviera je unikátna nielen preto, že ide o prvú knihu s tematikou hemofílie, ale aj preto, že ju tvoril priamo s deťmi postihnutými touto chorobou.
pred 7 rokmi
Ronin je samuraj, ktorý stratil svojho pána a tým svoju česť a jeho postavenie v spoločenskom rebríčku stredovekého Japonska tomu zodpovedá.