Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. júla 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Problémy s neprispôsobivými nedokážu obce úplne vyriešiť

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 03.05.2013

V stanovisku mesta Malacky k situácii na Družstevnej ulici sa píše, že problém je celoslovenský a preto jeho riešenie závisí od úradu rómskeho splnomocnenca.
Problémy s neprispôsobivými nedokážu obce úplne vyriešiť
Zdroj obrázku: Internet
 

Na úplne vyriešenie problémov s neprispôsobivými občanmi nemajú mestá a obce dostatočné právomoci, píše tlačová tajomníčka Malaciek Michaela Janotová v stanovisku mesta k aktuálnej situácii na Družstevnej ulici.

Tá je známa pre susedské problémy medzi rómskou rodinou Galbovcov a rodinou Oskara Dobrovodského. "Keďže nejde o problém malacký ale celoslovenský, potrebné sú systémové zmeny na úrovni celej republiky," dodáva Janotová s tým, že mesto je preto v mnohom závislé od činnosti úradu rómskeho splnomocnenca.

Podľa vyjadrenia kancelárie ministra vnútra vstupuje do riešenia situácie splnomocnencov úrad dlhodobo. Niekoľkokrát Malackám ponúkol konzultáciu a možnosť získať peniaze. Najbližším krokom bude, že pošle malackému primátorovi Jozefovi Ondrejkovi list, v ktorom ho bude informovať o výzve na predkladanie žiadostí o dotáciu. Peniaze z nej sa dajú získať na podporu sociálnych a kultúrnych potrieb a na riešenie mimoriadne nepriaznivých situácií rómskej komunity. Malacky výzvy sledujú, v minulosti už niekoľko z nich využili. Okrem toho podľa vyjadrenia Janotovej pokračujú v rámci zákonných možností na zlepšovaní susedských vzťahov a životnej situácie sociálne slabších občanov. "Pravidelné kontroly ich sociálnych a rodinných pomerov pracovníčkami mestského úradu už napríklad prispeli k zlepšeniu poriadku a životného prostredia na Družstevnej 25 a tiež k zlepšeniu školskej dochádzky detí," píše tajomníčka.

S Oskarom Dobrovodským sa vo februári stretol aj vládny splnomocnenec pre Rómov Peter Pollák. Úrad splnomocnenca ani mesto Malacky vtedy nechceli zverejniť výsledky rokovania. S mestom pracovníci z úradu splnomocnenca rokovali v marci. Oskar Dobrovodský už niekoľko rokov rieši problémy s neprispôsobivými susedmi. Úrad splnomocnenca sa podľa jeho vyjadrení dlhodobo a pravidelne od roku 2009 snaží riešiť tento pretrvávajúci problém. V roku 2011 poskytol mestu osemtisíc eur na úhradu bežných výdavkov projektu Poskytnutie služieb na riešenie nepriaznivej sociálnej situácie obyvateľov Družstevnej ulice - zabezpečenie mediácie medzi spornými stranami, zabezpečenie terénnej sociálnej práce a prenájmu mobilného WC.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
V stanovisku mesta Malacky k situácii na Družstevnej ulici sa píše, že problém je celoslovenský a preto jeho riešenie závisí od úradu rómskeho splnomocnenca. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/problemy-s-neprisposobivymi-nedokazu-obce-uplne-vy/

Riešenie pre nich - po jednom dieťati im nedovoliť ďalšie, aj vČíne to spravili a nik to nenazýva rasizmom. Aby si uvedomili, že žije sa z práce a nie zo sexu pod vplyvom alkoholu za soc. dávky !!!

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Mnoho ľudí sa mylne domnieva, že atróza je choroba starých ľudí.
pred 6 rokmi
Premiéra super športiaku zo Slovinska na Salon Privé 2012
pred 7 rokmi
V roku 2010 skupina Tři sestry oslávila 25 rokov svojej existencie.
pred 9 rokmi
Mnoho ľudí sa pokúša liečiť extraktami z bylín a pritom ani netušia, že tie zložité latinské názvy z obsahu na obale hovoria o rastlinách z ich záhrady...
pred 5 rokmi
Toyota Proace TVC sa má od júla pravidelne zúčastňovať nového britského šampionátu dodávok.
pred 2 rokmi
Mohutná dávka československého bigbítu šesťdesiatych rokov na 2CD Beatline.
pred 5 rokmi
Film ocenený Zlatou palmou na 66. ročníku medzinárodného filmového festivalu v Cannes prinesie na Slovensko a do Českej republiky mediálna spoločnosť Film Europe.
pred 7 rokmi
Strom života - Najlepší celovečerný film na 21. ročníku udeľovania Gotham Independent Film Awards v New Yorku.