Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 26. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Pripravujú zmeny pre lepšie podnikateľské prostredie

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 19.12.2012

Ministerstvo spravodlivosti chce vyjsť v ústrety domácim aj zahraničným investorom na Slovensku viacerými úpravami v právnych predpisoch.
Pripravujú zmeny pre lepšie podnikateľské prostredie
Zdroj obrázku: Internet
 

Minister spravodlivosti Tomáš Borec chce vyjsť v ústrety domácim aj zahraničným investorom na Slovensku viacerými úpravami v právnych predpisoch.

Vláda preto pripravuje legislatívne zmeny na zrýchlenie súdneho konania, zlepšenie platobnej disciplíny, sprehľadnenie úpravy spotrebiteľského práva a zefektívnenie obchodnej arbitráže. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa rezortu Jana Zlatohlávková.

Slovenská republika je podľa Boreca zodpovedným členom eurozóny s otvorenou ekonomikou, čo podľa jeho názoru láka zahraničných investorov. V záujme ďalšieho zlepšovania podnikateľského prostredia je však podľa neho nevyhnutné uskutočniť viaceré reformy v oblasti súdnictva a vymožiteľnosti práva. „Uvedomujeme si význam stabilného právneho prostredia a dobrej vymožiteľnosti práva pre podnikanie,“ konštatoval Borec.

Minister Borec uviedol, že „prieťahy“ spôsobené doručovaním platobných rozkazov a iných súdnych rozhodnutí by mohli vyriešiť okrem iného takzvané dátové schránky, ktoré by perspektívne mali všetci podnikatelia. Tam zaslané dokumenty sa budú považovať za doručené. Odstraňovaniu obštrukcií by mali pomôcť aj pripravované nové pravidlá v oblasti procesného práva, teda Občianskeho súdneho poriadku. Minister Borec vyzdvihol význam obchodnej arbitráže ako alternatívy k súdnemu riešeniu sporov. Na súčasné problémy rozhodcovského konania, ktoré vidí v zneužívaní arbitráže na úkor spotrebiteľov, chce ministerstvo reagovať novelou zákona o rozhodcovskom konaní. "Odstránenie problémov v oblasti spotrebiteľskej arbitráže pomôže spriechodniť aj rýchle rozhodovanie v obchodných veciach," uviedla Zlatohlávková.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Akčnú komédiu RED: Vo výslužbe a extrémne nebezpeční natočil na motívy rovnomennej komiksovej mikrosérie Warrena Ellisa a animátora Cully Hammera...
pred 5 rokmi
Glagolská omša je dielo všeobecne známe, nie však v pôvodnej autorovej verzii označovanej September 1927, v ktorej zaznelo pri brnianskej premiére a ktorá je prvýkrát zachytená na tejto nahrávke.
pred 10 rokmi
Všetci sa tešíme na leto, krásne chvíľky v prírode...avšak nie vždy nám táto idylka vydrží do konca pobytu.
pred 6 rokmi
Megaúspech slovenskej skupiny Peter Bič Project pokračuje. Najnovšie kapelu na čele s gitaristom Petrom Bičom nominovali na cenu MTV European Music Awards.
pred 10 rokmi
Pôsobenie chladu na ľudský organizmus je známe už veľmi dávno.
pred 6 rokmi
V tomto krimi románe však z môjho pohľadu ani tak nejde o vraždu a jej vyšetrovanie, ale skôr je na jej pozadí ukázaný bodrel v miestnom spoločenskom systéme.
pred 6 rokmi
Hlavným zbierkovým dňom Bielej pastelky je streda 25. septembra
pred 13 rokmi
Gigantická séria – je kombinácia, v ktorej sa precvičujú za sebou štyri a viac cvikov.