Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Príplatok pri narodení chce Hlina len pre prvé dieťa

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 27.03.2013

Hlina navrhuje, aby príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa dostávali rodičia iba na prvé dieťa.
Príplatok pri narodení chce Hlina len pre prvé dieťa
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Prerokovaním trojice legislatívnych návrhov nezaradeného poslanca Alojza Hlinu a hlasovaním o prerokovaných bodoch z utorka ukončia dnes poslanci 16. schôdzu Národnej rady SR. Desiaty deň zasadnutia otvoria zákonodarcovia novelou zákona o príspevku pri narodení dieťaťa, v ktorej Hlina navrhuje, aby príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa dostávali rodičia iba na prvé dieťa.

Poberatelia dávok v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi by podľa návrhu nedostávali príplatok vo forme peňazí, ale v nepeňažnom plnení od osobitného príjemcu, teda od obce v spolupráci s platiteľom, príslušným Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny. Zabezpečiť sa tak má účelné využitie príplatku k príspevku. Štát by poskytovaním príplatku iba na prvé dieťa podľa Hlinu ušetril ročne 17,12 milióna eur. Nezaradený poslanec argumentuje, že príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa ako štátna sociálna dávka má slúžiť na zvýšené výdavky spojené so zabezpečením nevyhnutných potrieb dieťaťa. Vo väčšine prípadov však pri narodení druhého alebo tretieho dieťaťa sa dieťaťu poskytnú veci, na ktorých obstaranie už boli vynaložené prostriedky pri narodení prvého dieťaťa.

Nezaradený poslanec chce bojovať aj proti pitiu mladých. V novele zákona o vysielaní a retransmisii navrhuje rozšíriť zákaz vysielania reklamy na alkoholické nápoje okrem piva a vína na čas od 6:00 do 24:00, v súčasnosti je reklama na alkohol zakázaná od 6:00 do 22:00. Hlina v centre Bratislavy roky prevádzkuje viacero pohostinských zariadení.

Novelou zákona o politických stranách zasa poslanec navrhuje znížiť príspevky od štátu pre politické subjekty od roku 2014 o desať percent. Hlina chce takto ušetriť peniaze v štátnom rozpočte.

Návrhy nezaradený poslanec predkladal už na januárovú schôdzu, neskôr ich však stiahol s tým, že pre kritiku nízkej účasti poslancov na piatkovom zasadnutí NR SR by mu "niektorí poslanci neodsúhlasili ani návrh uznesenia, že Slovensko je v Európe".
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Hlina navrhuje, aby príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa dostávali rodičia iba na prvé dieťa. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/priplatok-pri-narodeni-chce-hlina-len-pre-prve-die-020853/

Veľmi dobré riešenie pre neprispôsobivých obačanov, ktorí si z rodenia detí spravili živobytie.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
"Vďaka operácii bude Kubica schopný stopercentne točiť volantom," povedal jazdcov lekár Ruggero Testoni
pred 3 rokmi
Neuveriteľných 30 rokov prešlo od čias, čo Tina Turner vydala legendárny album Private Dancer. Pri príležitosti jubilea vyšla nahrávka opäť, v dvojdiskovej verzii, doplnený o bonusové CD.
pred 6 rokmi
Tohtoročným headlinerom podujatia bude ikona 80. rokov Jennifer Rush, ktorá sa celosvetovo preslávila svojim hitom „The Power of Love“. Jennifer, ako umelkyňa s výnimočným hlasom, je právom zaraďovaná k svetovým pop divám.
pred 6 rokmi
V poslednom diele 24. série sa Homerov kolega Carl Carlson vyberie na rodný Island.
pred 7 rokmi
V priestoroch Art Café premietnu v dňoch 25 až 27. júna päticu oceňovaných izraelských filmov.
pred 6 rokmi
Menej slnečných dní a chladnejšie dni. Nedostatok vitamínu D, ktorého zdrojom je aj slnečné žiarenie, môže mať za následok pokles nálady a nástup sezónnej depresie.
pred rokom
Väčšina ľudí stráca asi 50-100 vlasov denne, takže je normálne stratiť niekoľko prameňov, keď ste v sprche, češete si vlasy alebo si robíte účes.
pred 8 rokmi
Čo sa týka umývania vlasov, takmer každý kaderník má iný názor na jeho frekvenciu.