Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. júna 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Príplatok pri narodení chce Hlina len pre prvé dieťa

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 27.03.2013

Hlina navrhuje, aby príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa dostávali rodičia iba na prvé dieťa.
Príplatok pri narodení chce Hlina len pre prvé dieťa
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Prerokovaním trojice legislatívnych návrhov nezaradeného poslanca Alojza Hlinu a hlasovaním o prerokovaných bodoch z utorka ukončia dnes poslanci 16. schôdzu Národnej rady SR. Desiaty deň zasadnutia otvoria zákonodarcovia novelou zákona o príspevku pri narodení dieťaťa, v ktorej Hlina navrhuje, aby príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa dostávali rodičia iba na prvé dieťa.

Poberatelia dávok v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi by podľa návrhu nedostávali príplatok vo forme peňazí, ale v nepeňažnom plnení od osobitného príjemcu, teda od obce v spolupráci s platiteľom, príslušným Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny. Zabezpečiť sa tak má účelné využitie príplatku k príspevku. Štát by poskytovaním príplatku iba na prvé dieťa podľa Hlinu ušetril ročne 17,12 milióna eur. Nezaradený poslanec argumentuje, že príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa ako štátna sociálna dávka má slúžiť na zvýšené výdavky spojené so zabezpečením nevyhnutných potrieb dieťaťa. Vo väčšine prípadov však pri narodení druhého alebo tretieho dieťaťa sa dieťaťu poskytnú veci, na ktorých obstaranie už boli vynaložené prostriedky pri narodení prvého dieťaťa.

Nezaradený poslanec chce bojovať aj proti pitiu mladých. V novele zákona o vysielaní a retransmisii navrhuje rozšíriť zákaz vysielania reklamy na alkoholické nápoje okrem piva a vína na čas od 6:00 do 24:00, v súčasnosti je reklama na alkohol zakázaná od 6:00 do 22:00. Hlina v centre Bratislavy roky prevádzkuje viacero pohostinských zariadení.

Novelou zákona o politických stranách zasa poslanec navrhuje znížiť príspevky od štátu pre politické subjekty od roku 2014 o desať percent. Hlina chce takto ušetriť peniaze v štátnom rozpočte.

Návrhy nezaradený poslanec predkladal už na januárovú schôdzu, neskôr ich však stiahol s tým, že pre kritiku nízkej účasti poslancov na piatkovom zasadnutí NR SR by mu "niektorí poslanci neodsúhlasili ani návrh uznesenia, že Slovensko je v Európe".
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 5 rokmi
Hlina navrhuje, aby príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa dostávali rodičia iba na prvé dieťa. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/priplatok-pri-narodeni-chce-hlina-len-pre-prve-die-020853/

Veľmi dobré riešenie pre neprispôsobivých obačanov, ktorí si z rodenia detí spravili živobytie.

 

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Organizátori festivalu v Brusne sa o úmrtí obľúbeného umelca dozvedeli len niekoľko hodín pred jeho začiatkom a bezprostredne rozhodli o jeho premenovaní.
pred 3 rokmi
Vydavateľstvo Supraphon oslavuje 30 rokov od vydania prvej gramofónovej platne populárnych žiakov 3. B, ktorí sa nám humorne prihovárajú hlasom Petra Nárožného.
pred 10 rokmi
Veci a predmety pochádzajúcej z Indie sa v našich, európskych končinách považujú akosi automatický za exotické...
pred 4 rokmi
Nepravdepodobná romanca je film, ktorý začína ako dráma, ale končí ako melodráma. Luisa i Erika sú prototypy mladých žien, ktoré se vrhajú do vzťahu s „nesprávnymi” mužmi a zo zlyhaní vinia len samé seba.
pred 5 rokmi
Na koncerte Paula McCartneyho odznelo niekoľko piesní legendárnej skupiny The Beatles, ktoré dosiaľ naživo nezazneli.
pred 5 rokmi
Už tento víkend (24.-25.8.2013) pokračuje v rakúskom Spielbergu na známom Redbullringu Volkswagen Castrol Cup, v ktorom máme aj slovenské želiezko.
pred 6 rokmi
Nový objav by mohol zničiť bunky napadnuté predovšetkým rakovinou krčka maternice, prsníka alebo prostaty.
pred 6 rokmi
S ohlasovaním headlinerov však ešte organizátori nekončia a ohlasujú jeden zo svojích najväčších tromfov.