Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 25. apríla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Primátori a starostovia sa budú učiť, ako šetriť

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 10.06.2013

Združenie miest a obcí Slovenska vyhlásilo, že konsolidácia verejných financií zostáva jeho prioritou, ale niektoré samosprávy doposiaľ nepochopili, ako majú podľa memoranda šetriť.
Primátori a starostovia sa budú učiť, ako šetriť
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Starostov a primátorov čakajú školenia o tom, ako šetriť. Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) organizuje sériu odborných stretnutí na tému konsolidácie verejných financií a monitoringu memoranda o spolupráci, pod ktoré sa ZMOS minulú jeseň podpísalo spolu s vládou.

Stretnutia sa uskutočnia v Žiline, Humennom a v Bratislave. Zamerané sú na mestá a obce s viac ako dvetisíc obyvateľmi, ktoré vo svojich schválených rozpočtoch na rok 2013 nenapĺňajú dohodnuté podmienky konsolidácie.

ZMOS na svojom 24. sneme vyhlásilo, že konsolidácia verejných financií zostáva jeho prioritou. Faktom ale podľa predsedníctva združenia je, že niektoré samosprávy doposiaľ nepochopili, ako majú podľa memoranda šetriť. Ako po sneme povedal predseda ZMOS Jozef Dvonč, obce a mestá sú rozdelené zhruba do štyroch skupín - od tých, ktoré šetria až po tie, ktoré tak nerobia vôbec. ZMOS svojich členov, ktorí tvoria asi 95 percent všetkých slovenských miest a obcí, nemôže do konsolidácie nútiť. Môžu ich však presviedčať, aby svoje rozpočty upravili podľa predstáv ministerstva financií. Robiť tak chce s dvoma skupinami samospráv, ktoré nie sú v šetrení ukážkové. Podľa slov predstaviteľov združenia im treba ukázať hlavne "metodiku". Stretnutia ZMOS organizuje s Ministerstvom financií SR. V Žiline sa uskutoční v utorok 11. júna, v Humennom v stredu 12. júna a v Bratislave sa takéto školenie uskutoční v piatok 14. júna.

ZMOS a vláda podpísali vlani 18. októbra Memorandum o spolupráci pri uplatňovaní rozpočtovej politiky orientovanej na zabezpečenie finančnej stability verejného sektora na rok 2013. V zmysle dokumentu očakáva štát od miest a obcí, že budú pracovať s prebytkovými rozpočtami. Mestá a obce sa v ňom zaviazali, že sa budú správať zodpovedne, aby ušetrili päť percent na mzdových nákladoch a desať percent na tovaroch a službách. Tieto ušetrené peniaze majú končiť v rezervách, ktoré si samosprávy majú vytv
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
he he, to je dobrý nápad... chcela by som vidieť nášho primátora ako by vyžil z minimálnej mzdy... by len raz natankoval všetky autá čo má, a potom by do konca mesiaca žral trávu okolo cesty ;)

 

Diskusné príspevky (2)

Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
A tento návrh by mal byť zavedený pre všetkých 150 poslancov + pre ich "poradcov" + pre ich právnych posluhovačov + bankárov + pre tzv. celebrity a pre podvodných podnikateľov a následne všetkú túto háveď vyhnať preč ako na Isalnde.
Fotografia
Anonym
pred 6 rokmi
Združenie miest a obcí Slovenska vyhlásilo, že konsolidácia verejných financií zostáva jeho prioritou, ale niektoré samosprávy doposiaľ nepochopili, ako majú podľa memoranda šetriť. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/primatori-a-starostovia-sa-budu-ucit-ako-setrit/

Ja ich hneď naučím, znížiť im platy na úroveň minimálnej mzdy a potom sa naučia žiť z ničoho ako väčšina ľudí na Slovensku. Okrem zbohatlíkov, ktorí sa tvária ako keby jedli krumple.
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 8 rokmi
Príjemná komédia, chvíľkami hraničiaca s prvkami drámy, no len v malých náznakoc, s príjemnými hercami.
pred 7 rokmi
Niektoré vody sú bezvýznamné, niektoré liečivé a niektoré dokonca škodlivé.
pred 7 rokmi
Kompilácia osemnástich talianskych šlágrov v podaní elity československej pop music.
pred 8 rokmi
Cestoval som autom domov z práce, a ako zvyčajne som mal zapnuté nejaké CD.
pred 5 rokmi
Humor podporuje prijatie nášho človečenstva a naše slabosti. To nie je sarkazmus. To, čo hľadáte, je jemný, hravý pohľad, ktorý zahŕňa človečenstvo, ale nikdy nie na úkor iného.
pred 11 rokmi
Doba návratu nastala aj pre speváka Seala.
pred 7 rokmi
BMW 1 Series M bude dohliadať na bezpečnosť MotoGP 2012
pred 6 rokmi
Najväčším nefilmovým lákadlom podujatia, ktoré sa bude konať 28. júna až 6. júla, bude prvý verejný koncert obnovenej skupiny Lucie.