Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 09. apríla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Príjmy krajov boli vlani takmer 1,089 mld €

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 12.07.2012

NKÚ kontroloval kraje, návrhy rozpočtov spracovali v súlade so zákonom o rozpočtových pravidlách.
Príjmy krajov boli vlani takmer 1,089 mld €
Zdroj obrázku: SXC/free
 

V roku 2011 dosiahlo osem samosprávnych krajov príjmy takmer 1,089 miliardy eur, výdavky čerpali vo výške takmer 1,092 miliardy eur.

Vyplýva to z výsledkov kontrolnej akcie v samosprávnych krajoch zameranej na preverenie hospodárnosti, efektívnosti a účinnosti nakladania s majetkom, ktorú vykonal Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) od 9. marca do 27. apríla. Agentúru SITA o výsledkoch informovala hovorkyňa úradu Lenka Ištvánová. Podiel daňových príjmov k celkovým príjmom bol 48,13 % a kontrolóri zaznamenali medziročný nárast o 16,07 percenta, teda o 72,5 milióna eur. Daňové príjmy boli podľa výsledkov kontroly využité na plnenie vlastných kompetencií samosprávnych krajov.
 
Návrhy rozpočtov samosprávnych krajov na roky 2011 - 2013 boli podľa výsledkov kontroly spracované v súlade so zákonom o rozpočtových pravidlách verejnej správy a zákonom o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy a boli vypracované na princípe programového rozpočtovania, pričom programová štruktúra jednotlivých vyšších územných celkov vychádzala zo zastupiteľstvami schválených koncepčných materiálov. Súhrnnú správu o výsledkoch tejto kontrolnej akcie, ako aj správy o výsledkoch kontrol v jednotlivých samosprávnych krajoch možno nájsť na stránke úradu www.nku.gov.sk.

Predmetom tejto kontrolnej akcie bol rozpočet vyšších územných celkov, dodržiavanie všeobecne záväzných právnych predpisov pri hospodárení s verejnými prostriedkami, stav správy a ochrany ich majetku, úroveň vnútorného kontrolného systému a kontrola prijatých opatrení na odstránenie zistených nedostatkov z predchádzajúcich kontrol vykonaných NKÚ SR. Kontrolovaným obdobím bol rok 2011. Pri kontrolách v územnej samospráve NKÚ podľa Ištvánovej vychádza zo zámeru, aby výsledky kontrolnej činnosti v samosprávnych krajoch a obciach poskytovali dostatočný obraz o stave hospodárenia a prierezových činností v samospráve. Preto vykonáva v subjektoch územnej samosprávy opakované kontroly s určitou periodicitou tak, aby získal komplexný prehľad o ich hospodárení. Výsledky vykonaných kontrol podľa hovorkyne poukázali na opodstatnenosť vykonávať periodickú kontrolu v samosprávnych krajoch.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
To, že je Ben Cristovao hrdý na „Československo“ je známa vec. Nerobí rozdiely medzi krajinami, naopak ho pri srdci hrejú úspechy na oboch brehoch rieky Moravy.
pred 10 rokmi
Čakry ako energetické centrá sú dôležité pre správne fungovanie tela aj ducha človeka.
pred 9 rokmi
Ford Fiesta Century je nový limitovaný model, ktorým si Ford pripomína 100 rokov pôsobenia vo Veľkej Británii.
pred 8 rokmi
Spoločnosť LG Electronics (LG) predstavila na slovenskom trhu novú generáciu 3D televízorov s technológiou LG CINEMA 3D Smart TV.
pred 7 rokmi
Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že to celé odštartovala až tento rok hitom Hey Now, nie je to celkom pravda.
pred 8 rokmi
Druhá generácia Porsche Cayenne GTS: posed ako v SUV, jazda ako vo športiaku
pred 8 rokmi
Takmer tri desiatky rokov kapela mapuje na dvojalbume najväčších hitov, na ktorý zhodne s názvom zaradila skutočné pravdivé hity, srdcovky i klamstvá.
pred 8 rokmi
Žihľavka trápi najmä detským pacientov, zriedka však aj dospelých. Veľmi nebezpečná je v tehotenstve, kedy je ohrozený aj život a zdravie dieťatka.