Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 04. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Pri vodných plochách majú byť informácie o vode

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 04.06.2012

Verejnosť musí byť informovaná o aktuálnej klasifikácii vody určenej na kúpanie a o zákaze kúpania sa alebo o odporúčaní nekúpať sa jasným a jednoduchým znakom a symbolom.
Pri vodných plochách majú byť informácie o vode
Zdroj obrázku: Internet
 

Počas kúpacej sezóny sa verejnosti sprístupňujú informácie o vode, ktoré musia byť na dostupnom a viditeľnom mieste v blízkosti každej vodnej plochy určenej na kúpanie. Uvádza sa to v správe na portáli právnych predpisov ministerstva spravodlivosti s názvom Návrh nariadenia vlády Slovenskej republiky o požiadavkách na vodu určenú na kúpanie.

Verejnosť musí byť informovaná o aktuálnej klasifikácii vody určenej na kúpanie a o zákaze kúpania sa alebo o odporúčaní nekúpať sa jasným a jednoduchým znakom a symbolom. Takisto musia byť pri vodnej ploche informácie, že voda je krátkodobo znečistená a tiež musí byť uvedený počet dní, počas ktorých trval v minulej sezóne zákaz kúpania alebo odporúčanie nekúpať sa z dôvodu krátkodobého znečistenia. V správe sa tiež uvádza, že v prípade krátkodobo znečistenej vody určenej na kúpanie musí byť pri vodnej ploche varovanie vždy, ak sa toto znečistenie očakáva alebo pretrváva.

Občanom musia byť poskytnuté informácie o charaktere mimoriadnej situácie s jej predpokladaným trvaním, ako aj informácie o dôvodoch pri zákaze kúpania alebo odporúčania nekúpať sa. "Pri vydaní trvalého zákazu kúpania alebo trvalého odporúčania nekúpať sa, musí byť pri vodnej ploche informácia o tom, že daná oblasť sa už nepovažuje za vodu určenú na kúpanie a informácia o dôvodoch zmeny klasifikácie," píše sa v správe.
 
Úrad verejného zdravotníctva SR a regionálny úrad využívajú podľa informácií v správe na verejnosti vhodné médiá a technológie na aktívne a rýchle šírenie informácií a ak je to vhodné, tieto informácie uverejňujú aj vo viacerých jazykoch. Úrad verejného zdravotníctva a regionálny úrad zverejňujú informácie ako napríklad zoznam vôd určených na kúpanie každý rok pred začiatkom kúpacej sezóny, ako aj klasifikáciu každej vody určenej na kúpanie za posledné tri roky a profil vody vrátane výsledkov monitorovania vykonaného v súlade s nariadením vlády od poslednej klasifikácie. "Výsledky monitorovania musia byť k dispozícii na svojom webovom sídle bezodkladne po vykonaní analýz," píše sa v správe na portáli ministerstva spravodlivosti.

Pri vode určenej na kúpanie, ktorá bola vyhodnotená ako nevyhovujúca, musia byť zverejnené informácie o príčinách znečistenia a o opatreniach, ktoré boli prijaté na ochranu kúpajúcich sa pred znečistením a na riešenie príčin daného znečistenia. Pri krátkodobom znečistení vody, ktorá bola primárne určená na kúpanie, musia byť poskytnuté podľa správy informácie o podmienkach, ktoré môžu viesť ku krátkodobému znečisteniu, o pravdepodobnosti takéhoto znečistenia a o jeho predpokladanom trvaní, ako aj o jeho príčinách a opatreniach prijatých na ochranu kúpajúcich sa pred znečistením a na riešenie príčin znečistenia.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Fotografujeme portréty, rodiny, deti, tehotné m...
Znalecká organizácia Experta, s.r.o. ponúka slu...

4.00 €
Na predaj stavebný pozemok, rozloha 1 m2
60 000.00 €
Na predaj výrobný priestor, rozloha 195 m2
6.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 92.50 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Po obrovskom úspechu debutu Let Them Talk, ktorý bol oslavou a oživením klasického hudobného materiálu zo sveta NOLA blues, prichádza Hugh Laurie s druhým albumom Didn’t It Rain.
pred 6 rokmi
Nudiť sa nebudete a to ani napriek tomu, že presne viete, ako to skončí. Vydarené dialógy, zábavné moment a presvedčenie, že tomu slimákovi budete držať palce a je úplne jedno koľko máte rokov.
pred 9 rokmi
Vladimír Kočandrle - skvelý hudobník, ale tiež jedinečný šéf hudobného vydavateľstva EMI Monitor, v ktorého katalógu tróni väčšina českých aj slovenských umelcov.
pred 13 rokmi
Stres nevznikol ako sprievodný jav modernej civilizácie, ale je fylogeneticky vytvoreným a geneticky zakódovaným poplachovým a adaptačným mechanizmom...
pred 8 rokmi
Počas štvrtého ročníka Avon Pochodu proti rakovine prsníka sa predajom symbolických ružových tričiek podarilo vyzbierať takmer 42-tisíc eur.
pred 8 rokmi
Faceliftované Audi A5 sa podrobilo ďalšej úprave.
pred 6 rokmi
Chlapci si s kontroverziami nikdy hlavy nelámali a verní ťažkej pohode ostali aj pri natáčaní klipu k skladbe „Jsem tu sám“.
pred 9 rokmi
Smršť kvalitných hercov, negýčový dej, jednoducho príjemne strávený čas pri pozeraní príjemného filmu, s príjemnými hercami a príjemným dejom...