Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 11. decembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Pri jadrovej havárii by hasičom a policajtom chýbala výbava

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 16.01.2013

Vláda dnes posúdi dohodu o darovaní helikoptéry, ktorú chce dať Ukrajina Múzeu letectva v Košiciach.
Pri jadrovej havárii by hasičom a policajtom chýbala výbava
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Hasičom a policajtom by v prípade havárie jadrovej elektrárne chýbala dôležitá výbava. Vyplýva to zo Správy o vyhodnotení cvičenia simulovanej havárie jadrového zariadenia v Slovenskej republike HAVRAN 2012 na národnej úrovni, ktorú prerokuje vláda na svojej 42. schôdzi.

Cvičenie sa uskutočnilo 17. a 18. októbra a malo preveriť pripravenosť a reakciu krízových štábov na haváriu Jaslovských Bohuníc. Zúčastnilo sa na ňom 193 subjektov, od vlády až po vybrané obce. Zapojilo sa doň 838 civilných osôb, 194 hasičov, 58 policajtov, 43 príslušníkov ozbrojených síl a 33 kusov techniky rôzneho typu.

Obrovské logistické cvičenie Capable logistician 2013 pripravuje Slovensko v Lešti a na Sliači pre 920 vojakov zahraničných ozbrojených síl a našich vojakov. Cvičenie bude v júni, použijú na ňom dovedna viac ako 470 kusov rôznej vojenskej techniky. Vláda dnes bude schvaľovať kompletný plán zahraničných cvičení u nás a aktivity slovenských vojakov na cvičeniach v cudzine v prvom polroku 2013.

Ukrajina chce darovať Múzeu letectva v Košiciach helikoptéru. Vyplýva to z Návrhu na uzavretie Dohody medzi vládou Slovenskej republiky a Kabinetom ministrov Ukrajiny o bezplatnom odovzdaní helikoptéry Mi-8PS-9, ktorý dnes posúdi kabinet. Návrh medzivládnej dohody o bezplatnom odovzdaní vrtuľníka predložila ukrajinská strana na stretnutí s predstaviteľmi zastupiteľského úradu SR v Kyjeve v auguste tohto roku.

Ministri dnes posúdia aj návrh na vyslovenie súhlasu s bezodplatným prevodom úkrytu v Mengušovciach, ktorý teraz spravuje ministerstvo obrany, na obec Štôla. Tento majetok štátu ponúkali štátnym rozpočtovým organizáciám a štátnym príspevkovým organizáciám, ktoré oň neprejavili záujem.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Robert De Niro predstavuje jednu zo svojich skvelých charakterových postáv a v úlohe newyorského taxikára je jednoducho skvelý.
pred 6 rokmi
Pokračovanie legendárneho filmu pod názvom Dedičství aneb kurvaseneříka je tu! Organizátori v rámci slávnostnej premiéry 6. februára pripravili pre divákov aj niekoľko prekvapení.
pred 8 rokmi
O spoločnosť Yahoo, ktorej trhová hodnota sa odhaduje na približne 20 mil. USD, má pritom podľa neoficiálnych informácií záujem viacero subjektov.
pred 7 rokmi
Rocková skupina Tublatanka chystá veľkolepý krst! Nedávno vydaný výberový album Cítim sa fajn - Najväčšie hity No. 3 pokrstí 8. februára na koncerte v klube Ateliér Babylon v Bratislave.
pred 7 rokmi
Z Lamborghini Veneno sa vyrobia a predajú len tri exempláre.
pred 16 rokmi
Obsah eponymného DVD tvoria tri videoklipy, ktoré počas svojej krátkej existencie má na svojom konte štvorica Audioslave.
pred 7 rokmi
Speváčka Michaella bude reprezentovať Slovensko na IX. ročníku medzinárodného festivalu Carpathia v Rzeszowe, kde zaspieva skladbu Krásny deň a práve s touto piesňou prichádza do rádií ako s aktuálnym singlom z jej druhého albumu Mám, čo mám.
pred 6 rokmi
67-ročný herec na otvorení výstavy povedal, že ak by si mohol vybrať, radšej by sa v živote venoval maliarstvu ako herectvu.