Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 05. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Pri jadrovej havárii by hasičom a policajtom chýbala výbava

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 16.01.2013

Vláda dnes posúdi dohodu o darovaní helikoptéry, ktorú chce dať Ukrajina Múzeu letectva v Košiciach.
Pri jadrovej havárii by hasičom a policajtom chýbala výbava
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Hasičom a policajtom by v prípade havárie jadrovej elektrárne chýbala dôležitá výbava. Vyplýva to zo Správy o vyhodnotení cvičenia simulovanej havárie jadrového zariadenia v Slovenskej republike HAVRAN 2012 na národnej úrovni, ktorú prerokuje vláda na svojej 42. schôdzi.

Cvičenie sa uskutočnilo 17. a 18. októbra a malo preveriť pripravenosť a reakciu krízových štábov na haváriu Jaslovských Bohuníc. Zúčastnilo sa na ňom 193 subjektov, od vlády až po vybrané obce. Zapojilo sa doň 838 civilných osôb, 194 hasičov, 58 policajtov, 43 príslušníkov ozbrojených síl a 33 kusov techniky rôzneho typu.

Obrovské logistické cvičenie Capable logistician 2013 pripravuje Slovensko v Lešti a na Sliači pre 920 vojakov zahraničných ozbrojených síl a našich vojakov. Cvičenie bude v júni, použijú na ňom dovedna viac ako 470 kusov rôznej vojenskej techniky. Vláda dnes bude schvaľovať kompletný plán zahraničných cvičení u nás a aktivity slovenských vojakov na cvičeniach v cudzine v prvom polroku 2013.

Ukrajina chce darovať Múzeu letectva v Košiciach helikoptéru. Vyplýva to z Návrhu na uzavretie Dohody medzi vládou Slovenskej republiky a Kabinetom ministrov Ukrajiny o bezplatnom odovzdaní helikoptéry Mi-8PS-9, ktorý dnes posúdi kabinet. Návrh medzivládnej dohody o bezplatnom odovzdaní vrtuľníka predložila ukrajinská strana na stretnutí s predstaviteľmi zastupiteľského úradu SR v Kyjeve v auguste tohto roku.

Ministri dnes posúdia aj návrh na vyslovenie súhlasu s bezodplatným prevodom úkrytu v Mengušovciach, ktorý teraz spravuje ministerstvo obrany, na obec Štôla. Tento majetok štátu ponúkali štátnym rozpočtovým organizáciám a štátnym príspevkovým organizáciám, ktoré oň neprejavili záujem.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Žalúzie, sieťky proti hmyzu, rolety, garniže a ...
bakrot, zrušenie, likvidácia, odkúpenie zadĺžen...

189 000.00 €
Na predaj byt, 3 izby, rozloha 91 m2, novostavba
560.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 3 izby, rozloha 65 m2, novostavba
25 000.00 €
Na predaj byt, 1 izba, rozloha 37.71 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Takto sa začína prvotriedny severský triler Skočný príliv vás vtiahne od prvých strán a šokuje nečakaným záverom. Táto kniha sa stala v júni najpredávanejšou e-knihou na platforme WOOKY.
pred 9 rokmi
Celkom si dvojminútový 3D film pozrelo viac ako 1400 návštevníkov.
pred 6 rokmi
Bližšie informácie o projekte, ktorý pomáha pacientom s lymfómom plniť ich sny, ako aj o samotnom ochorení, sú dostupné na webovej stránke www.lymfom.sk.
pred 17 rokmi
Po vydarených dizajnérsky progresívnych štúdiách Bolero, Salsa a Tango motoristická verejnosť napäto očakávala ako bude vyzerať nová Ibiza od začiatku vyvíjaná pod vedením niekdajšieho šéfdizajnéra automobilky Alfa Romeo Waltera de Silvu. Výsledok je
pred 8 rokmi
BMW Concept radu 4 Coupé obohacuje kvality BMW radu 3 Coupé o nové dimenzie estetiky, dynamiky a elegancie.
pred 11 rokmi
Pri pravidelnom cvičení sa často stretávame s otázkou, za aký dlhý čas sa dostaví zlepšenie kondície,...
pred 7 rokmi
V Bratislave dnes udeľovali prekladateľom a vydavateľstvám ceny Literárneho fondu za preklad - Ceny Mateja Bela za rok 2012 a Ceny Jána Hollého za rok 2012.
pred 5 rokmi
Výživa športovca je jednou z podmienok správne vedenej športovej prípravy.