Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. mája 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Pri jadrovej havárii by hasičom a policajtom chýbala výbava

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 16.01.2013

Vláda dnes posúdi dohodu o darovaní helikoptéry, ktorú chce dať Ukrajina Múzeu letectva v Košiciach.
Pri jadrovej havárii by hasičom a policajtom chýbala výbava
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Hasičom a policajtom by v prípade havárie jadrovej elektrárne chýbala dôležitá výbava. Vyplýva to zo Správy o vyhodnotení cvičenia simulovanej havárie jadrového zariadenia v Slovenskej republike HAVRAN 2012 na národnej úrovni, ktorú prerokuje vláda na svojej 42. schôdzi.

Cvičenie sa uskutočnilo 17. a 18. októbra a malo preveriť pripravenosť a reakciu krízových štábov na haváriu Jaslovských Bohuníc. Zúčastnilo sa na ňom 193 subjektov, od vlády až po vybrané obce. Zapojilo sa doň 838 civilných osôb, 194 hasičov, 58 policajtov, 43 príslušníkov ozbrojených síl a 33 kusov techniky rôzneho typu.

Obrovské logistické cvičenie Capable logistician 2013 pripravuje Slovensko v Lešti a na Sliači pre 920 vojakov zahraničných ozbrojených síl a našich vojakov. Cvičenie bude v júni, použijú na ňom dovedna viac ako 470 kusov rôznej vojenskej techniky. Vláda dnes bude schvaľovať kompletný plán zahraničných cvičení u nás a aktivity slovenských vojakov na cvičeniach v cudzine v prvom polroku 2013.

Ukrajina chce darovať Múzeu letectva v Košiciach helikoptéru. Vyplýva to z Návrhu na uzavretie Dohody medzi vládou Slovenskej republiky a Kabinetom ministrov Ukrajiny o bezplatnom odovzdaní helikoptéry Mi-8PS-9, ktorý dnes posúdi kabinet. Návrh medzivládnej dohody o bezplatnom odovzdaní vrtuľníka predložila ukrajinská strana na stretnutí s predstaviteľmi zastupiteľského úradu SR v Kyjeve v auguste tohto roku.

Ministri dnes posúdia aj návrh na vyslovenie súhlasu s bezodplatným prevodom úkrytu v Mengušovciach, ktorý teraz spravuje ministerstvo obrany, na obec Štôla. Tento majetok štátu ponúkali štátnym rozpočtovým organizáciám a štátnym príspevkovým organizáciám, ktoré oň neprejavili záujem.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
Album Lampa vyšiel v roku 1990, neuveriteľných 21 rokov potom, čo Kubišová vydala jedinečný a nesmrteľný album Songy a balady.
pred 7 rokmi
Na Slovensku je viac ako 171 tisíc motorových vozidiel bez zákonného poistenia.
pred 7 rokmi
Cieľom Dňa kože je pripomenúť verejnosti, že ľudia s kožnými chorobami si nezaslúžia vyčleňovanie zo spoločnosti.
pred rokmi
V každom vzťahu sa objaví kríza, ktorá sa zdá byť spočiatku riešiteľná, ale vôbec to tak nemusí byť. Ak aj vy takouto krízou prechádzate práve teraz, naše rady vám pomôžu vrátiť všetko do normálu a užívať si partnerský život.
pred 14 rokmi
King žije! Je to neodškriepiteľné! A hoci už len málokto verí tomu, že nás ešte prekvapí aj niečím iným, než výbermi svojich najväčších hitov doplnených o nejaké šuflíkové strašidlo,...
pred 6 rokmi
Je brutálny a nemá zľutovanie. Terorizuje celé mesto. Poľuje na nič netušiace obete, píše posmešné listy vyšetrovateľom i médiám a sľubuje ďalšie vraždy. Kto zastaví sadistického Lámača väzov, skôr ako zabije ďalšiu obeť?
pred 16 rokmi
Úsilie zdravotníckych pracovníkov zlepšiť zdravotný stav obyvateľstva vychádza z viacerých štatistických ukazovateľov. Za rozhodujúci sa považuje úmrtnosť a jej...
pred 7 rokmi
Nové využitie pre elektromobily: ako pace car v NASCAR