Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 04. júna 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Prezidentova námietka je nedôstojná a nevhodná

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 29.01.2013

Námietku zaujatosti voči novému senátu Ústavného súdu SR (ÚS), ktorý mal rozhodovať o sťažnosti nevymenovaného generálneho prokurátora Jozefa Čentéša, podal prezident SR Ivan Gašparovič včera.
Prezidentova námietka je nedôstojná a nevhodná
Zdroj obrázku: Internet
 

Námietka zaujatosti voči novému senátu Ústavného súdu SR prezidentom SR Ivanom Gašparovičom "je nedôstojná a nevhodná hlavy štátu v demokratickej krajine," tvrdí strana Most-Híd.

Stanovisko agentúre SITA poslala tlačová tajomníčka strany Most-Híd Zuzana Bačiak-Masaryková. Podľa strany Most-Híd prezidentova námietka svedčí o tom, že hľadá ďalšie spôsoby, ako zdržovať tento proces. "Strana Most-Híd s údivom sleduje úporný boj prezidenta proti vymenovaniu pána Čentéša za generálneho prokurátora," reaguje Most-Híd.

Námietku zaujatosti voči novému senátu Ústavného súdu SR (ÚS), ktorý mal rozhodovať o sťažnosti nevymenovaného generálneho prokurátora Jozefa Čentéša, podal prezident SR Ivan Gašparovič dnes. Potvrdila to hovorkyňa ÚS Anna Pančurová. „Dnes bola ústavnému súdu doručená námietka predpojatosti prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča, účastníka konania, proti sudcom ústavného súdu Jánovi Lubymu a Ladislavovi Oroszovi. O ďalšom postupe v konaní vo veci budeme verejnosť a médiá priebežne informovať,“ povedala Pančurová. Dôvody, pre ktoré prezident vzniesol námietky však ÚS

Ústavnému súdu bola už 3. januára doručená sťažnosť Jozefa Čentéša, ktorou vtedy namietal porušenie práva na prístup k voleným a iným verejným funkciám za rovnakých podmienok a právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti prezidentom SR, a ktorá obsahovala aj návrh na nariadenie dočasného opatrenia. Sťažnosť bola na neverejnom zasadnutí pléna ústavného súdu náhodným výberom pridelená sudcovi spravodajcovi Petrovi Brňákovi, členovi I. senátu, ktorý pracuje v zložení Marianna Mochnáčová, predsedníčka a sudcovia Peter Brňák a Milan Ľalík. Ústavný súd však 9. januára dostal Čentéšovu námietku zaujatosti proti sudcom Brňákovi a Ľalíkovi. Vymenili ich teda za sudcov Jána Lubyho a Ladislav Orosza, ktorí podpísali odlišné stanovisko k rozhodnutiu ÚS, ktorým dal prezidentovi možnosť Čentéša nevymenovať. „Informáciu o namietnutí dvoch ústavných sudcov som vzal na vedomie. Vyjadrovať sa k nej nebudem. Počkám na rozhodnutie ÚS o mojom návrhu na dočasné opatrenie a na rozhodnutie v merite veci,“ reagoval Jozef Čentéš.

Ústavní sudcovia sa najprv musia vyjadriť k námietke, niektorý zo senátov musí námietku zaujatosti posúdiť a ak jej vyhovie, vytvorí senát opäť v novom zložení. Až ten bude rozhodovať o dočasnom opatrení na pozastavenie volieb generálneho prokurátora ako aj o predmete sťažnosti.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Predaj značkových pánskych a dámskych hodiniek,...
Hľadáte ubytovanie Podhájska či Podhájska ubyto...

70 000.00 €
Na predaj byt, garsónka, rozloha 20 m2
139.00 € /mesiac
Na prenájom obchodný priestor, rozloha 10 m2
92 500.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 56 m2, novostavba

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
27. októbra zomrel Lou Reed, jedna z najvplyvnejších postáv v histórii popmusic. Všetkých, pre ktorých niečo znamenal, pozýva agentúra Ore Pole 1. februára 2014 do bratislavského klubu Randal.
pred 12 rokmi
Existuje milión dôvodov, pre ktoré takmer vždy pri kúpe vozidla odporúčam poobzerať sa aj do radov japonskej Toyoty.
pred 9 rokmi
t.A.T.u. s lesbickým imidžom ukončilo svoju činnosť....
pred 10 rokmi
Bezvedomie (mdloby) je spôsobené nedostatkom okysličenej krvi v mozgu (dochádza tak k náhlej poruche funkcie mozgu).
pred 8 rokmi
Cesta je film, ktorý šokuje a otvára oči. Prichádza čas zamyslieť sa, prichádza čas spamätať sa.
pred 7 rokmi
Švajčiarska stajňa bude ako súčasť dohody pripravovať pre budúcu sezónu nového jazdca - Rusa Sergeja Sirotkina.
pred 7 rokmi
World – music – rocková kapela České srdce nestráca ani po viac než 20-tich rokoch svojej činnosti elán, nápady a povestnú šťavu.
pred 4 rokmi
Záujemcovia o poukážky na podporu pre Obnoviteľné zdroje energie (OZE) sa často dopúšťajú chýb, ktoré diskvalifikujú ich snahu a preto poukážky nezískajú.