Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Preveria vedomosti pedagógov a odborných zamestnancov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 12.01.2015

Štúdia preverí vedomosti pedagógov a odborných zamestnancov Metodicko-pedagogické centrum vyhlasuje verejné obstarávanie na odborné analýzy pre národný projekt Aktivizujúce metódy vo výchove
Preveria vedomosti pedagógov a odborných zamestnancov
Zdroj obrázku: Internet
 

Metodicko-pedagogické centrum bude zisťovať úroveň poznatkov pedagogických a odborných zamestnancov v oblasti mediálnej, etickej, zdravotnej a dopravnej výchovy. Rozpočtová organizácia rezortu školstva vyhlasuje verejné obstarávanie na odborné analýzy pre národný projekt Aktivizujúce metódy vo výchove. Predpokladaná hodnota zákazky je 134 166 eur bez DPH. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva školstva pre priamo riadené organizácie Martina Slušná.

Organizácia bude obstarávať spracovanie štyroch odborných analýz, ktoré budú uskutočňovať formou priebežných prieskumov a následnej odbornej analýzy a interpretácie ich výstupov vo forme štúdie. "V súčasnosti nie sú k dispozícii relevantné kvalitatívne informácie o úrovni pedagogických a odborných zamestnancov v týchto oblastiach výchovy. V rámci národného projektu Aktivizujúce metódy vo výchove zmonitorujeme, zanalyzujeme a vyhodnotíme aktuálnu situáciu. Hlavná odborná pracovná skupina projektu následne predloží kvalifikované návrhy krátkodobých, strednodobých a dlhodobých cieľov," povedala manažérka projektu Aktivizujúce metódy vo výchove Petronela Kolevská.

Cieľom odborných analýz bude okrem zisťovania úrovne poznania v štyroch výchovných oblastiach tiež skúmanie ich aplikácie v školskej praxi v čase zisťovania, teda pred zavedením výstupov z jednotlivých aktivít projektu do praxe. Zisťovať sa budú aj názory a postoje širšej dotknutej verejnosti, ktoré súvisia s oblasťami mediálnej, etickej, zdravotnej a dopravnej výchovy. Výsledná štúdia bude slúžiť nielen na stanovenie cieľov v skúmaných oblastiach výchovy, ale aj ako podklad pre nové programy kontinuálneho vzdelávania pre pedagogických a odborných zamestnancov a tiež ako podporný materiál k tvorbe vlastných školských vzdelávacích a výchovných plánov v jednotlivých školách a školských zariadeniach.

Projekt Aktivizujúce metódy vo výchove je financovaný z operačného programu Vzdelávanie. Uskutočňuje ho priamo riadená organizácia ministerstva školstva Metodicko-pedagogické centrum. Zameriava sa primárne na vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov, ktorí pracujú v oblasti výchovy.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Snímky z Nórska, Švédska, Dánska či Islandu premietnu na festivale v sekcii Focus: Mental Nord.
pred 7 rokmi
Slovenská filharmónia v spolupráci s vydavateľstvom OPUS pripravila reedíciu unikátnych nahrávok z rokov 1975 až 1985 s názvom Poklady Slovenskej filharmónie.
pred 11 rokmi
Energetickú potrebu športovcov určujú hlavne kalórie spotrebované pri športe, čo závisí od druhu vykonávaného športu, športovej disciplíny,...
pred 12 rokmi
Francúzska automobilka Renault svojimi výrobkami oslovuje široké spektrum záujemcov o automobil. Je preto potešiteľné, že nezabúda ani na sociálne slabšie skupiny obyvateľstva, resp. menej náročných kupcov a ponúka im dva typy – Thaliu a Logan (Daci
pred 6 rokmi
BMW Group sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.
pred 6 rokmi
"Mojím cieľom je radosť - cítiť sa zdravo, silne, vplyvne, užitočne, aktívne, múdro a zamilovane," opísala svoje priority 33-ročná hviezda.
pred 6 rokmi
Matador sa pri jeho budovaní spolieha na podporu štátu. V rámci programu RIS 3, ktorý má podporovať výskum, od neho žiada 50 mil. eur.
pred 7 rokmi
12. ročník festivalu Kozel Žákovic Open je treba vidieť a počuť a potvrdzuje to aj významné meno v line upe – Peter Lipa.