Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 27. septembra 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Preveria vedomosti pedagógov a odborných zamestnancov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 12.01.2015

Štúdia preverí vedomosti pedagógov a odborných zamestnancov Metodicko-pedagogické centrum vyhlasuje verejné obstarávanie na odborné analýzy pre národný projekt Aktivizujúce metódy vo výchove
Preveria vedomosti pedagógov a odborných zamestnancov
Zdroj obrázku: Internet
 

Metodicko-pedagogické centrum bude zisťovať úroveň poznatkov pedagogických a odborných zamestnancov v oblasti mediálnej, etickej, zdravotnej a dopravnej výchovy. Rozpočtová organizácia rezortu školstva vyhlasuje verejné obstarávanie na odborné analýzy pre národný projekt Aktivizujúce metódy vo výchove. Predpokladaná hodnota zákazky je 134 166 eur bez DPH. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva školstva pre priamo riadené organizácie Martina Slušná.

Organizácia bude obstarávať spracovanie štyroch odborných analýz, ktoré budú uskutočňovať formou priebežných prieskumov a následnej odbornej analýzy a interpretácie ich výstupov vo forme štúdie. "V súčasnosti nie sú k dispozícii relevantné kvalitatívne informácie o úrovni pedagogických a odborných zamestnancov v týchto oblastiach výchovy. V rámci národného projektu Aktivizujúce metódy vo výchove zmonitorujeme, zanalyzujeme a vyhodnotíme aktuálnu situáciu. Hlavná odborná pracovná skupina projektu následne predloží kvalifikované návrhy krátkodobých, strednodobých a dlhodobých cieľov," povedala manažérka projektu Aktivizujúce metódy vo výchove Petronela Kolevská.

Cieľom odborných analýz bude okrem zisťovania úrovne poznania v štyroch výchovných oblastiach tiež skúmanie ich aplikácie v školskej praxi v čase zisťovania, teda pred zavedením výstupov z jednotlivých aktivít projektu do praxe. Zisťovať sa budú aj názory a postoje širšej dotknutej verejnosti, ktoré súvisia s oblasťami mediálnej, etickej, zdravotnej a dopravnej výchovy. Výsledná štúdia bude slúžiť nielen na stanovenie cieľov v skúmaných oblastiach výchovy, ale aj ako podklad pre nové programy kontinuálneho vzdelávania pre pedagogických a odborných zamestnancov a tiež ako podporný materiál k tvorbe vlastných školských vzdelávacích a výchovných plánov v jednotlivých školách a školských zariadeniach.

Projekt Aktivizujúce metódy vo výchove je financovaný z operačného programu Vzdelávanie. Uskutočňuje ho priamo riadená organizácia ministerstva školstva Metodicko-pedagogické centrum. Zameriava sa primárne na vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov, ktorí pracujú v oblasti výchovy.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 10 rokmi
Frank Goode (Robert De Niro) strávil celý svoj život prácou v miestnej továrni na výrobu drôtov a snažil sa...
pred 5 rokmi
Dohady sa potvrdili. Titulnú pieseň k novému filmu Sedem zhavranelých bratov naspieva Marika Gombitová.
pred 9 rokmi
Automobilka Chevrolet si pripomína svoju bohatú pretekársku tradíciu modelom Corvette Centennial Edition...
pred 6 rokmi
Domáci krst dlho očakávaného albumu, ktorý dostal názov podľa miesta jeho vzniku Rockfield, prebehol koncom októbra v Hard Rock Cafe Praha.
pred 6 rokmi
Nedávne štúdiá poukazujú na spôsob, akým väčšina z nás trávi prvé ranné minúty, a tvrdí, že je presne v rozpore s podmienkami, ktoré neurológovia vnímajú ako otvorene zmýšľajúce myslenie.
pred 7 rokmi
Vo februári tohto roku spoločnosť zvolávala na opravu 1,6 mil. vozidiel pre problémy so zapaľovaním. Spoločnosť však tieto problémy zaregistrovala už v roku 2001.
pred 11 rokmi
Bostonskí chlapci sa minulý rok na jeseň pokúsili o vcelku hlučný návrat.
pred 8 rokmi
Will.i.am, ktorý sa celosvetovo preslávil ako frontman kapely The Black Eyed Peas, konečne splnil to, čo sľúbil už v minulom roku. Na 22. apríla ohlásil vydanie svojho nového albumu s názvom #willpower.