Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. februára 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Preveria vedomosti pedagógov a odborných zamestnancov

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 12.01.2015

Štúdia preverí vedomosti pedagógov a odborných zamestnancov Metodicko-pedagogické centrum vyhlasuje verejné obstarávanie na odborné analýzy pre národný projekt Aktivizujúce metódy vo výchove
Preveria vedomosti pedagógov a odborných zamestnancov
Zdroj obrázku: Internet
 

Metodicko-pedagogické centrum bude zisťovať úroveň poznatkov pedagogických a odborných zamestnancov v oblasti mediálnej, etickej, zdravotnej a dopravnej výchovy. Rozpočtová organizácia rezortu školstva vyhlasuje verejné obstarávanie na odborné analýzy pre národný projekt Aktivizujúce metódy vo výchove. Predpokladaná hodnota zákazky je 134 166 eur bez DPH. Informovala o tom hovorkyňa ministerstva školstva pre priamo riadené organizácie Martina Slušná.

Organizácia bude obstarávať spracovanie štyroch odborných analýz, ktoré budú uskutočňovať formou priebežných prieskumov a následnej odbornej analýzy a interpretácie ich výstupov vo forme štúdie. "V súčasnosti nie sú k dispozícii relevantné kvalitatívne informácie o úrovni pedagogických a odborných zamestnancov v týchto oblastiach výchovy. V rámci národného projektu Aktivizujúce metódy vo výchove zmonitorujeme, zanalyzujeme a vyhodnotíme aktuálnu situáciu. Hlavná odborná pracovná skupina projektu následne predloží kvalifikované návrhy krátkodobých, strednodobých a dlhodobých cieľov," povedala manažérka projektu Aktivizujúce metódy vo výchove Petronela Kolevská.

Cieľom odborných analýz bude okrem zisťovania úrovne poznania v štyroch výchovných oblastiach tiež skúmanie ich aplikácie v školskej praxi v čase zisťovania, teda pred zavedením výstupov z jednotlivých aktivít projektu do praxe. Zisťovať sa budú aj názory a postoje širšej dotknutej verejnosti, ktoré súvisia s oblasťami mediálnej, etickej, zdravotnej a dopravnej výchovy. Výsledná štúdia bude slúžiť nielen na stanovenie cieľov v skúmaných oblastiach výchovy, ale aj ako podklad pre nové programy kontinuálneho vzdelávania pre pedagogických a odborných zamestnancov a tiež ako podporný materiál k tvorbe vlastných školských vzdelávacích a výchovných plánov v jednotlivých školách a školských zariadeniach.

Projekt Aktivizujúce metódy vo výchove je financovaný z operačného programu Vzdelávanie. Uskutočňuje ho priamo riadená organizácia ministerstva školstva Metodicko-pedagogické centrum. Zameriava sa primárne na vzdelávanie pedagogických a odborných zamestnancov, ktorí pracujú v oblasti výchovy.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 10 rokmi
Nekorunovaný princ popu ohlásil veľký návrat, ktorý poriadne zamieša hudobným dianím tohtoročnej jesene.
pred 7 rokmi
Je strašne fajn, keď hudba ešte stále znie ako hudba. Keď textom piesní poslucháč rozumie, aj keď možno ich význam na prvé počutie nepochopí. Je príjemné pátrať po podstate. Rozmýšľať nad tým, čo tým chcel vlastne autor povedať...
pred 8 rokmi
Podvodné stránky sľubujú návrat starého nastavenia Facebooku, namiesto toho sa však dočkáte nekonečného spamovania "nástenky"
pred 7 rokmi
V piatej sezóne populárneho seriálu stvárni chladnokrvnú Nadiu túžiacu po pomste.
pred 8 rokmi
Posledný model z radu "L", LG Optimus L5, bude na Slovensku už tento rok v septembri. Spoločnosť LG Electronics (LG) predstaví štýlový smartfón E610, LG Optimus L5.
pred 8 rokmi
Deviaty ročník Baja Slovakia ®, jedinej slovenskej cross country rally, priniesol zvláštny paradox.
pred 7 rokmi
Letnú sezónu na Zlatých pieskoch otvorí päťnásobný najlepší svetový DJ Holanďan Armin van Buuren.
pred 7 rokmi
"Som veľmi šťastný, keď môžem oznámiť, že promotér F1 stanovil termín VC Ruska," uviedol Zabara