Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 18. marca 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Pred poslancami vystúpi prezident SR

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 11.06.2014

Podpredsedovi SDKÚ-DS Ivanovi Štefancovi sa vystúpenie prezidenta štyri dni pred odchodom z funkcie nepáči
Pred poslancami vystúpi prezident SR
Zdroj obrázku: SITA
 

Prezident SR Ivan Gašparovič vystúpi dnes popoludní v parlamente. Ivan Gašparovič požiadal parlament, aby mohol v stredu o 14:30 vystúpiť pred poslancami NR SR.

„Chcem vás požiadať, aby sme boli v pléne a vypočuli si vystúpenie prezidenta SR Ivana Gašparoviča,“ povedal poslancom NR SR predseda parlamentu Pavol Paška. Gašparovič sa naposledy prihovoril zákonodarcom vo februári 2009. Prezidentom SR bol od roku 2004.

Podpredsedovi SDKÚ-DS Ivanovi Štefancovi sa vystúpenie prezidenta štyri dni pred odchodom z funkcie nepáči. „Prezident päť rokov nenavštívil NR SR a nevyužil právo predniesť správu o stave Slovenskej republiky, že to chce spraviť v posledný týždeň vo funkcii je len snahou o aktivitu, ktorú som počas jeho desiatich rokov vo funkcii nezaregistroval,“ povedal Štefanec pre agentúru SITA. Štefanec je presvedčený, že zmena v prezidentskom úrade bude na prospech občanov Slovenska. Verí, že nový prezident bude aktívny. „Gašparovič bol nielen pasívnym prezidentom a podľa jeho vlastných slov akoby členom Smeru-SD, ale bol aj odtrhnutý od reality,“ dodal podpredseda SDKÚ-DS.

Poslanci začnú štrnásty deň 35. schôdze prerokovaním návrhu novely Trestného zákona, ktorú predložili poslanci Národnej rady SR za OĽaNO Branislav Škripek, Erika Jurinová a Eva Horváthová. Cieľom predkladaného návrhu zákona je zrušiť premlčanie trestného stíhania a výkonu trestu závažných trestných činov proti slobode a ľudskej dôstojnosti, proti rodine a mládeži a proti iným právam a slobodám s dlhodobým alebo trvalým negatívnym dopadom na život poškodených. Ide napríklad o trestné činy obchodovania s ľuďmi, znásilnenia, sexuálneho násilia, sexuálneho zneužívania, týrania blízkej osoby a zverenej osoby a výroby detskej pornografie. Poslanci OĽaNO chcú tiež sprísniť podmienky ukladania trestu zákazu činnosti zahŕňajúcej priamy a pravidelný kontakt s deťmi za spáchanie vyššie uvedených trestných činov. Ich cieľom je znížiť recidívu, posilniť prevenciu a ochranu detí pred závažnou trestnou činnosťou.

Predkladatelia navrhujú, aby sa nepremlčovalo nielen trestné stíhanie, ale ani výkon trestu vyššie uvedených trestných činov, a to bez ohľadu na to, či ide o dospelého alebo mladistvého páchateľa. Viaceré členské štáty Európskej únie prijali vo vzťahu k obetiam sexuálneho zneužívania podľa predkladateľov oveľa priaznivejšiu právnu úpravu, aká v súčasnosti platí na Slovensku. Upozornili, že vo Veľkej Británii sa v súčasnosti sexuálne zneužívanie detí vôbec nepremlčuje. V Nemecku sa sexuálne zneužívanie môže premlčať až po 30 rokoch od dosiahnutia 21 rokov veku obete. V Českej republike sa do premlčacej doby nezapočítava čas, v ktorom obeť trestného činu obchodovania s ľuďmi alebo akéhokoľvek trestného činu proti ľudskej dôstojnosti v sexuálnej oblasti bola mladšia ako 18 rokov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Neuveriteľný návrat do sveta skutočného filmu, v ktorom hlavnú úlohu hrá výborný príbeh a fantastické herecké výkony.
pred 5 rokmi
Kristína odštartovala 2. apríla sériu svojich koncertov na Slovensku. Vo vypredanej Historickej radnici v Košiciach zaspievala najväčšie hity, na ktoré reagovalo publikum od prvej skladby spontánne a pozitívne.
pred 6 rokmi
Silvestrovská noc´ oslavuje lásku, nádej, odpustenie, druhé šance aj nové začiatky v najrušnejšom a najsľubnejšom meste sveta – New Yorku počas najočarujúcejšej noci roka.
pred 6 rokmi
Druhá generácia SUV veľkosti XXL prináša v novom obleku zvýšenú dávku luxusu a súčasne zníženú spotrebu paliva.
pred 5 rokmi
Jedinečná kolekcia singlových nahrávok Petra Nagya z osemdesiatych rokov minulého storočia, dostupná na digitálnej kompilácii v supraphonline.cz.
pred 6 rokmi
Dajte si pozor na zachrípnutie, v najhorších prípadoch vedie až k strate hlasu.
pred 6 rokmi
Najžiaducejšou ženou sveta je americká herečka a hudobníčka Zooey Deschanel.
pred 5 rokmi
Anglická speváčka známa pod menom M.I.A. objasnila, prečo sa jej hudobné vydavateľstvo omeškalo s vydaním jej štvrtého albumu.