Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Pre niektoré plemená psov sa sprísnia pravidlá chovu

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 07.11.2012

Na zoznam plemien psov so sprísneným držaním sa napokon dostalo 14 plemien, žiadne plemená nebudú nežiaduce.
Pre niektoré plemená psov sa sprísnia pravidlá chovu
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Pravidlá chovu a držania psov 14 vybraných plemien sa majú sprísniť. Kabinet dnes na 33. schôdzi posúdi takýto návrh, ktorým rezort pôdohospodárstva reaguje na nedávnu sériu útokov psov.

Spôsobili vážne zranenia alebo dokonca aj smrť človeka. Na zoznam plemien psov so sprísneným držaním sa napokon dostali tieto plemená:
Pitbulteriér
Bandog
Stredoázijský ovčiak
Kaukazský ovčiak
Juhoruský ovčiak
Americký staffordshirský teriér
Šarplaninac
Tornjak
Brazílska fila
Tosa inu
Kangal
Americký buldog
Boerboel
Moskovský strážny pes

Žiadne plemeno tak napokon nebude na Slovensku nežiaduce, o čom sa tiež pôvodne uvažovalo - malo to platiť pre bandogov a pitbulteriérov. Držať alebo vodiť nebezpečného psa, resp. psa zo spomínaného zoznamu bude môcť len ten, kto je odborne spôsobilý na ovládanie psa, teda má doklad o úspešnom absolvovaní kynologického výcviku. Sprísnené pravidlá majú platiť aj pre nebezpečné psy iných plemien, ak už pohrýzli človeka alebo iné zviera.

Kabinet sa vráti aj k novému zákonu o obchodovaní s emisnými kvótami, ktorý chcú prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Už od začiatku budúceho roka sa totiž aj u nás má s emisiami obchodovať podľa nových pravidiel Európskej komisie. Podnikateľský sektor v rámci vnútroštátnych emisií v obchodovacích obdobiach dostával emisie pridelené, takže za ne neplatil. Po novom budú niektoré podniky, predovšetkým v oblasti výroby elektrickej energie, už emisie kompletne nakupovať a niektoré výrobné podniky budú musieť časť nakupovať a časť dostanú. Vláda rokovanie o zákone o obchodovaní s emisiami v piatok 28. septembra prerušila. Dôvodom bola diskusia s ministrom financií, kde majú skončiť utŕžené peniaze za emisie. Ministerstvo životného prostredia by chcelo z peňazí podporovať schémy štátnej pomoci a poskytovať z nich pôžičky alebo nenávratné granty. Spoločnosti by ich mohli využiť na nákup technológií, ktoré budú produkovať menej CO2. V budúcnosti by tak platili menej.

Legislatívna rada vlády by mala mať opäť stále pracovné komisie, ktoré prestali existovať za vlády Ivety Radičovej. Ministri dnes majú na stole návrh štatútu rady, ktorý obnovenie komisií umožní. „Aplikačná prax ukázala, že existencia stálych pracovných komisií je žiaduca,“ uvádza sa v dôvodovej správe návrhu. Oproti minulosti však plánujú zriadiť len tri stále pracovné komisie – Stála pracovná komisia pre finančné právo (pri ministerstve financií), Stála pracovná komisia pre správne právo (pri ministerstve vnútra) a Stála pracovná komisia pre technické právne predpisy (pri Úrade pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR). Predkladateľom materiálu je minister spravodlivosti Tomáš Borec, zodpovednou inštitúciou Úrad vlády SR.

Vláda by mala dnes odobriť aj plány na rekonštrukciu väzníc v Dubnici Nad Váhom a Košiciach-Šaci. Členov kabinetu čaká posudzovanie obstarávania stavieb v týchto ústavoch, ktorými chce rezort spravodlivosti riešiť problém s neustále rastúcim počtom odsúdených. V dubnickom ústave riešia aj kritickú situáciu v stave signálno - bezpečnostnej techniky. Predpokladané náklady na rekonštrukciu objektov a signálno – bezpečnostnej techniky v Ústave na výkon trestu odňatia slobody Dubnica nad Váhom sú šesť miliónov eur. Nadstavba objektu číslo 20 Ubytovňa vo väznici Košice – Šaca majú dosiahnuť 3,8 milióna eur. V rovnakom zariadení chcú urobiť aj prístavbu za 5,4 milióna eur.

Novým splnomocnencom vlády pre vedomostnú ekonomiku má byť Stanislav Sipko, do funkcie ho navrhuje minister školstva Dušan Čaplovič. Post splnomocnenca prešiel 5. septembra spod rezortu financií na ministerstvo školstva. Doterajšieho splnomocnenca Martina Bruncka vláda odvolala z funkcie 26. septembra na jeho vlastnú žiadosť.

Kabinet prerokuje aj správu o rozpočte Ústavu pamäti národa, ktorý má na budúci rok hospodáriť so sumou 1 553 730 eur.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Bude to jeden z najväčších procesov nielen vo Francúzsku, ale aj v celej Európe. Manažérom hrozí päťročné väzenie
pred 9 rokmi
Roztrúsená skleróza je v dnešnej dobe žiaľ pomerne častá choroba.
pred 10 rokmi
Vláknina je pre náš organizmus nesmierne dôležitá. Je to zvláštne, pretože nám v podstate nedodáva žiadnu energiu.
pred 6 rokmi
Neobyčajný hudobný zjav na českej scéne - kosmopolitná kapela N.O.H.A. - pokračuje na svojom koncertnom turné pri príležitosti vydania CD N.O.H.A. Circus Underground vystúpením v Bratislave.
pred 7 rokmi
Fascinujúci tuningový program pre Porsche Panamera
pred 3 rokmi
Po obrovskom minuloročnom úspechu sa Richard Müller opäť chystá na turné.
pred 7 rokmi
Pokračovanie filmového soundtracku k poslednej časti Potterových osudov prináša 25 trackov a kompletizuje tak prvý diel, ktorý vyšiel na jeseň minulého roka.
pred 8 rokmi
Sympatická nemecká speváčka Lena zvíťazila v minulom roku s piesňou Satellite v súťaži Eurovision Song Contest...