Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. júla 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Práva žien pracujúcich v sex-biznise sa porušujú

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.03.2015

Aj ženy pracujúce v pouličnom sex-biznise sú matky, sestry a dcéry.
Práva žien pracujúcich v sex-biznise sa porušujú
Zdroj obrázku: Internet
 

Občianske združenie Odyseus pri príležitosti Medzinárodného dňa žien upozorňuje na rešpektovanie ľudských práv žien pracujúcich v pouličnom sex-biznise a vyzýva na eliminovanie násilia, ktoré je na týchto ženách páchané.

Z Odyseus sa venuje ženám pracujúcich v tomto odvetví prostredníctvom programu Červený dáždnik. Agentúru SITA o tom informovala Olívia Strelková z OZ Odyseus.

Cieľom projektu "Koniec násilia, čas na práva", s ktorým združenie minulý rok začalo, je prispieť k minimalizácii prípadov násilia páchaného na ženách s v pouličnom sex-biznise. Násiliu pomáhajú predchádzať prostredníctvom odborného poradenstva, článkov a informačných vzdelávacích materiálov. V rámci projektu však združenie plánuje aj kampaň, ktorej cieľom bude priblížiť túto tému

Skúsenosti, ktoré združenie získalo pri výkone terénnej sociálnej práce, poukazujú na to, že ženy pracujúce v sex-biznise sú často vystavené násiliu a porušovaniu práv, nielen zo strany zákazníkov, ale aj bežných okoloidúcich a polície. Práve preto sa projekt zameriava na prácu s troma cieľovými skupinami: ženami pracujúcimi v pouličnom sex-biznise, policajtmi a policajtkami a verejnosťou.

„Najčastejšie sa stretávame s porušovaním práva na osobnú bezpečnosť a práva na ochranu zdravia. Odyseus je jednou z mála organizácií, na ktorú sa my, ženy pracujúce v sex-biznise, môžeme obrátiť a otvorene hovoriť o svojich problémoch. Spoločnosť sa ženám pracujúcim v sex-biznise často otáča chrbtom a preto je nutné o našich právach rozprávať na úrovni mesta, krajiny či za medzinárodnej spolupráce tieto práva obhajovať,“ hovorí Sandra. Pracuje 20 rokov v sex-biznise a z toho päť rokov spolupracuje s OZ Odyseus na programe Červený dáždnik. Dodáva, že chcú poukázať na to, že aj tieto ženy sú matky, sestry, dcéry. "Nedovolíme, aby boli naše práva porušované," uviedla Sandra.

Projekt Koniec násilia, čas na práva podporil Fond pre mimovládne organizácie sumou 44609,23 eur. Fond je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation.

MDŽ má svoje korene v začiatkoch 20. storočia v USA a vznikol preto, aby podporil práva utláčaných a diskriminovaných žien. V roku 1908 demonštrovali v New Yorku tisíce krajčírok proti diskriminácii žien v práci, zlým pracovným podmienkam, detskej práci a za svoje volebné právo.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Správa sa vaše dieťa poslednú dobu zvláštne? „Pozor, možno máte doma záškoláka,“ varuje Prof. PhDr. Eva Gajdošová, PhD. z Fakulty psychológie Paneurópskej vysokej školy.
pred 5 rokmi
Slovenský dodávateľ elektrickej energie a zemného plynu Energie2, a.s., Bratislava je pripravený ponúknuť klientom PB Power Trade stabilnú spoluprácu a stať sa ich novým dodávateľom.
pred 7 rokmi
S napätím očakávaná Toyota GT86 je jedným z najkompaktnejších štvormiestnych športových automobilov na svete, ktorý je vybavený plochým motorom.
pred 6 rokmi
Ako hosť večera sa predstaví aj herec Tomáš Vravník, ktorý so skupinou predvedie hit Jamesa Browna I Feel Good.
pred 5 rokmi
Madam Mallory, majiteľka vyhlásenej reštaurácie sa leskom Michelinských hviezd sa nestačí diviť, keď sa do jej mestečka prisťahuje indická rodina a otvorí si reštauráciu hneď oproti cez ulicu.
pred 7 rokmi
V Indii žije viac ako miliarda ľudí, na 2% zemského povrchu teda žije celá pätina celosvetovej populácie.
pred 4 rokmi
Horúčavy, extrémnu vlhkosť, piesok aj divoké zvieratá! To všetko zažil spevák a muzikálový herec Thomas Puskailer pri nakrúcaní videoklipu k skladbe „Live for the Moment“!
pred 14 rokmi
V žiadnom prípade sa nebudem vyjadrovať k tomu, či mal tento singel vôbec nejaký význam pre akýkoľvek postup našich futbalistov niekam.