Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 17. novembra 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Práva žien pracujúcich v sex-biznise sa porušujú

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.03.2015

Aj ženy pracujúce v pouličnom sex-biznise sú matky, sestry a dcéry.
Práva žien pracujúcich v sex-biznise sa porušujú
Zdroj obrázku: Internet
 

Občianske združenie Odyseus pri príležitosti Medzinárodného dňa žien upozorňuje na rešpektovanie ľudských práv žien pracujúcich v pouličnom sex-biznise a vyzýva na eliminovanie násilia, ktoré je na týchto ženách páchané.

Z Odyseus sa venuje ženám pracujúcich v tomto odvetví prostredníctvom programu Červený dáždnik. Agentúru SITA o tom informovala Olívia Strelková z OZ Odyseus.

Cieľom projektu "Koniec násilia, čas na práva", s ktorým združenie minulý rok začalo, je prispieť k minimalizácii prípadov násilia páchaného na ženách s v pouličnom sex-biznise. Násiliu pomáhajú predchádzať prostredníctvom odborného poradenstva, článkov a informačných vzdelávacích materiálov. V rámci projektu však združenie plánuje aj kampaň, ktorej cieľom bude priblížiť túto tému

Skúsenosti, ktoré združenie získalo pri výkone terénnej sociálnej práce, poukazujú na to, že ženy pracujúce v sex-biznise sú často vystavené násiliu a porušovaniu práv, nielen zo strany zákazníkov, ale aj bežných okoloidúcich a polície. Práve preto sa projekt zameriava na prácu s troma cieľovými skupinami: ženami pracujúcimi v pouličnom sex-biznise, policajtmi a policajtkami a verejnosťou.

„Najčastejšie sa stretávame s porušovaním práva na osobnú bezpečnosť a práva na ochranu zdravia. Odyseus je jednou z mála organizácií, na ktorú sa my, ženy pracujúce v sex-biznise, môžeme obrátiť a otvorene hovoriť o svojich problémoch. Spoločnosť sa ženám pracujúcim v sex-biznise často otáča chrbtom a preto je nutné o našich právach rozprávať na úrovni mesta, krajiny či za medzinárodnej spolupráce tieto práva obhajovať,“ hovorí Sandra. Pracuje 20 rokov v sex-biznise a z toho päť rokov spolupracuje s OZ Odyseus na programe Červený dáždnik. Dodáva, že chcú poukázať na to, že aj tieto ženy sú matky, sestry, dcéry. "Nedovolíme, aby boli naše práva porušované," uviedla Sandra.

Projekt Koniec násilia, čas na práva podporil Fond pre mimovládne organizácie sumou 44609,23 eur. Fond je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation.

MDŽ má svoje korene v začiatkoch 20. storočia v USA a vznikol preto, aby podporil práva utláčaných a diskriminovaných žien. V roku 1908 demonštrovali v New Yorku tisíce krajčírok proti diskriminácii žien v práci, zlým pracovným podmienkam, detskej práci a za svoje volebné právo.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk
Dnešné horúce témy »


Záhradnícke a sadovnícke služby, Stavebné a žel...
Výroba, dodávka a montáž oceľových hál, kovovýc...

155 000.00 €
Na predaj byt, 2 izby, rozloha 56 m2, balkón, l...
803.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 67.55 m2
155.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 18.20 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 7 rokmi
"Prišli sme k záveru, že ľudia, ktorí sú duchovne založení bez toho, aby vyznávali konkrétne náboženstvo, sú náchylnejší na psychické poruchy," vysvetlili výskumníci
pred 7 rokmi
Krátky film o láske legendárneho poľského filmára Krzysztofa Kieśłowskeho bol voľne inšpirovaný šiestou časťou jeho slávneho seriálu Dekalóg.
pred 4 rokmi
Pre pár záberov absolvoval autom viac ako 2500 km, aby zároveň mohol zdolať svoj dlhoročný strach z výšok.
pred 5 rokmi
Obávate, že s prichádzajúcou zimou a vrstvami oblečenia vás obalia tukové vankúšiky? Vyhnite sa tomu a skúste redukčný pobyt v kúpeľoch, ktorý organizujú Bardejovské kúpele, a.s.
pred 7 rokmi
Album, ktorý viac ako rok vznikal v štúdiách v Košiciach a Bratislave, bude obsahovať v základnej verzii 14 piesní.
pred 7 rokmi
Mohol by však vzniknúť reboot filmovej série na štýl Total Recall, v ktorej by ale neúčinkoval Gibson ani jeho herecký kolega Danny Glover
pred 9 rokmi
Dnes už za dovolenkovou chorobou nemusíme cestovať do zahraničia.
pred 5 rokmi
Ako moderná dvojica Don Quijote a Sancho Panza, tak Sam a Jonathan, dvaja obchodní cestujúci s drobnými čačkami, nás vezmú na kaleidoskopické potulky ľudskými túžbami.