Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 02. marca 2021, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Práva žien pracujúcich v sex-biznise sa porušujú

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 09.03.2015

Aj ženy pracujúce v pouličnom sex-biznise sú matky, sestry a dcéry.
Práva žien pracujúcich v sex-biznise sa porušujú
Zdroj obrázku: Internet
 

Občianske združenie Odyseus pri príležitosti Medzinárodného dňa žien upozorňuje na rešpektovanie ľudských práv žien pracujúcich v pouličnom sex-biznise a vyzýva na eliminovanie násilia, ktoré je na týchto ženách páchané.

Z Odyseus sa venuje ženám pracujúcich v tomto odvetví prostredníctvom programu Červený dáždnik. Agentúru SITA o tom informovala Olívia Strelková z OZ Odyseus.

Cieľom projektu "Koniec násilia, čas na práva", s ktorým združenie minulý rok začalo, je prispieť k minimalizácii prípadov násilia páchaného na ženách s v pouličnom sex-biznise. Násiliu pomáhajú predchádzať prostredníctvom odborného poradenstva, článkov a informačných vzdelávacích materiálov. V rámci projektu však združenie plánuje aj kampaň, ktorej cieľom bude priblížiť túto tému

Skúsenosti, ktoré združenie získalo pri výkone terénnej sociálnej práce, poukazujú na to, že ženy pracujúce v sex-biznise sú často vystavené násiliu a porušovaniu práv, nielen zo strany zákazníkov, ale aj bežných okoloidúcich a polície. Práve preto sa projekt zameriava na prácu s troma cieľovými skupinami: ženami pracujúcimi v pouličnom sex-biznise, policajtmi a policajtkami a verejnosťou.

„Najčastejšie sa stretávame s porušovaním práva na osobnú bezpečnosť a práva na ochranu zdravia. Odyseus je jednou z mála organizácií, na ktorú sa my, ženy pracujúce v sex-biznise, môžeme obrátiť a otvorene hovoriť o svojich problémoch. Spoločnosť sa ženám pracujúcim v sex-biznise často otáča chrbtom a preto je nutné o našich právach rozprávať na úrovni mesta, krajiny či za medzinárodnej spolupráce tieto práva obhajovať,“ hovorí Sandra. Pracuje 20 rokov v sex-biznise a z toho päť rokov spolupracuje s OZ Odyseus na programe Červený dáždnik. Dodáva, že chcú poukázať na to, že aj tieto ženy sú matky, sestry, dcéry. "Nedovolíme, aby boli naše práva porušované," uviedla Sandra.

Projekt Koniec násilia, čas na práva podporil Fond pre mimovládne organizácie sumou 44609,23 eur. Fond je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2009-2014. Správcom Fondu je Nadácia otvorenej spoločnosti - Open Society Foundation.

MDŽ má svoje korene v začiatkoch 20. storočia v USA a vznikol preto, aby podporil práva utláčaných a diskriminovaných žien. V roku 1908 demonštrovali v New Yorku tisíce krajčírok proti diskriminácii žien v práci, zlým pracovným podmienkam, detskej práci a za svoje volebné právo.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 10 rokmi
Tak som sa po vzhliadnutí filmu pozrel na to, aký žáner to vlastne bol. Vraj tragikomédia. No, skôr tragi, ako komédia.
pred 9 rokmi
V čiernobielom videu sa spevácke hviezdy objímajú a hladkajú.
pred 10 rokmi
Hovorí sa, že stereotyp je zabijakom partnerských vzťahov. Ako proti nemu bojovať?
pred 5 rokmi
Medziľudské vzťahy sú ako šaty: z niektorých vyrastieme, iné obnosíme a vymeníme za nové, no a ďalšie nám sedia ako ušité na mieru.
pred 11 rokmi
Návštevníci krajín, kde sa vyskytujú niektoré endemické, teda opakujúce sa ochorenia, by sa pred odchodom mali dať zaočkovať.
pred 9 rokmi
Abnormálny výtok, zápach, nepríjemné pocity „tam dole“, to sú príznaky bakteriálnej vaginózy, ktorá postihuje až 1 z 3 žien v určitej dobe ich života.
pred 15 rokmi
Renault a Dacia v paľbe kritiky. Je Logan naozaj taký nebezpečný, ako sa nám to nemeckí novinári a tamojšie inštitúcie snažia nahovoriť, alebo je to len ďalší pokus očierniť najlacnejší rodinný sedan skôr, než začne odkrajovať z koláča nemeckých auto
pred 10 rokmi
Brabus ponúka tuningový program pre SLK