Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 02. júla 2020, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Pozor na rozdiel medzi marketingovou pečiatkou a certifikátom kvality

Zdroj: Paper Life, redaktor: redakcia, pridané: 01.07.2015

V súčasnosti pôsobia na trhu rôzne združenia osôb, ktoré v snahe podporiť či zlepšiť pozíciu svojich členov, udeľujú im rôzne osvedčenia a marketingové pečiatky, ktoré vzbudzujú dojem najvyššej kvality alebo dôveryhodnosti obchodného partnera.
Pozor na rozdiel medzi marketingovou pečiatkou a certifikátom kvality
Zdroj obrázku: Paper Life
 

V súčasnosti pôsobia na trhu rôzne združenia osôb, ktoré v snahe podporiť či zlepšiť pozíciu svojich členov, udeľujú im rôzne osvedčenia a marketingové pečiatky, ktoré vzbudzujú dojem najvyššej kvality alebo dôveryhodnosti obchodného partnera. Podobná situácia je aj v oblasti dodávateľov tieniacej techniky. Verejnosť by si však mala uvedomiť, že nie je možné porovnávať certifikáty vydané v rámci medzinárodných akreditovaných systémov (napr. ISO) a marketingové pečiatky.

Andrea Kúdelová, vedúca divízie obchodu a marketingu K-systemu, s. r. o., Žiar nad Hronom, overeného a najväčšieho slovenského výrobcu tieniacej techniky k tomu poznamenáva: ,,Principiálne neznamená, že spoločnosť, ktorá certifikát ISO nevlastní, nie je seriózna, alebo že poskytuje nekvalitné výrobky a služby. Zákazník však v takomto prípade musí sám zvážiť, či je takáto spoločnosť pre neho dostatočne serióznym dodávateľom. Naproti tomu akreditovaný certifikát je výsledkom odborného, nestranného a nezávislého preverenia certifikovanej spoločnosti. Podmienkou získania certifikátu ISO je preukázanie splnenia množstva zákonných požiadaviek a noriem. Certifikovaná spoločnosť musí byť ochotná poskytnúť všetky potrebné informácie na posúdenie firmy na všetkých jej pracoviskách a vo všetkých pracovných postupoch. Práca certifikačného orgánu zahŕňa kontrolu dodržiavania noriem nielen vo výrobe, ale aj v administratíve, v predajni v styku so zákazníkom a aj priamo u zákazníka.Samozrejme, že marketingové pečiatky sa potom nedajú porovnávať s akreditovanou certifikáciou podľa ISO 9001 alebo podľa iného manažérskeho systému (ISO 14001 alebo OHSAS 18001). Rozdiel spočíva v jasnom určení pravidiel, nezávislosti, odbornosti a teda v celkovej dôveryhodnosti.“

A. Kúdelová ďalej upozorňuje na slová riaditeľa certifikačnej spoločnosti QSCert, spol. s r. o. Ing. Marcela Šlúcha, že pri akreditovanej certifikácii sú v prvom rade jednoznačné kritériá, podľa ktorých sa certifikát udeľuje. Sú to medzinárodné normy, ako už spomínané ISO 9001, ISO 14001, BS OHSAS 18001 a pod. Tieto normy sú všeobecne známe a uznávané na celom svete, pričom zhodu s nimi udeľujú certifikačné orgány, ktoré disponujú odborne spôsobilými audítormi, ktoré sú nestranné a nezávislé. Ide o prepracovaný, niekoľkoúrovňový systém kontroly založený na jednoznačných kritériách v podobe medzinárodných noriem.

,,Spoločnosť K-system, spol. s r. o., v apríli 2015 úspešne obhájila certifikát systému riadenia kvality podľa normy ISO 9001:2008. Certifikačný audit nezávislej certifikačnej autority QS Cert potvrdil súlad firemných predpisov a procedúr so skutočnosťou a nenašiel žiadne nedostatky. Certifikát ISO 9001 s medzinárodnou platnosťou potvrdzuje dodržiavanie pravidiel v oblasti riadenia spoločnosti, kvality služieb, vzťahov so zákazníkmi, zamestnancami, dodávateľmi a ďalšími obchodnými partnermi. Významným úspechom je aj obhájenie certifikátu systému environmentálneho manažérstva podľa normy ISO 14001:2004. Pri jeho zavedení v roku 2012 naša spoločnosť získala aj podporu zamestnancov, ktorí pomáhajú napĺňať stanovené ciele – či už ide o triedenie odpadu, úsporu energií a pitnej vody, zber a následné triedenie materiálov z nefunkčných tieniacich zariadení a sietí proti hmyzu, alebo likvidáciu použitých obalových materiálov. Certifikovaná moderná práškovacia linka spoločnosti K-system, ako jedna z mála, nevyužíva pri svojej prevádzke šesťmocný chróm, ktorý je považovaný za karcinogénnu látku,“ konštatovala A. Kúdelová.

K-systém2
zdroj: Paper Life


Dodala, že zákazníci a obchodní partneri pri výbere najvhodnejšieho dodávateľa by sa mali vedieť správne orientovať medzi spoločnosťami pôsobiacimi na trhu tieniacej techniky. Jednoduchým a najpodstatnejším indikátorom je certifikát, ktorý reprezentuje kvalitu a serióznosť. Stiahnuté pečate z internetu nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. Spoločnosť K-system, spol. s r.o., je však skutočne overenou firmou v odbore tieniacej techniky, pretože disponuje platnými medzinárodnými certifikátmi ISO 9001:2008 , ISO 14001:2004 a BS OHSAS 18001:2007.

Doplňujúce informácie o značke a spoločnosti K-system

K-system je registrovaná ochranná známka spoločnosti K-system, spol. s r. o. Spotrebiteľ môže originálne výrobky značky K-system kúpiť u regionálnych predajcov, alebo v 5 štúdiách tieniacej techniky - v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach, Nitre a v Žiari nad Hronom. Partneri z oblasti veľkoobchodu však výrobky značky K-system vyvážajú aj na iné kontinenty. V rámci exportnej činnosti spoločnosť K-system svoje výrobky vyváža do ďalších 7 krajín – sú to Česká republika, Rakúsko, Nemecko, Taliansko, Belgicko, Švajčiarsko a Ukrajina.

Spoločnosť K-system je najväčším výrobcom žalúzií a sietí na Slovensku a prevádzkuje 5 vlastných poradenských centier – štúdií tieniacej techniky. Patrí k významným zamestnávateľom banskobystrického kraja. Za rok 2014 zaznamenala medziročný nárast tržieb takmer o 20 %. Celkové tržby spoločnosti sa zvýšili z 3,506 mil. eur v roku 2013 na 4,280 mil. eur v roku 2014. Väčšinu predaja firma zrealizovala na domácom trhu a cca 20 % v zahraničí, predovšetkým v ČR a Nemecku. Predaj na slovenskom trhu sa medziročne zvýšil takmer o 20 % a v zahraničí o necelých 10 %. Spoločnosť s čisto slovenským kapitálom zamestnáva priemerne 104 pracovníkov. Vo výrobnom sortimente dominujú interiérové, vertikálne a exteriérové žalúzie, slnolamy a siete proti hmyzu na okná a dvere.

Viac informácií je na www.ksystem.sk
e-mail: info@ksystem.eu
tel: 045 / 672 60 50
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:


Dnes.Server.sk


Firma Važo nábytok sa zaoberá výrobou celočalún...
Online doučovanie Matematiky pre maturantov po ...

145.00 € /mesiac
Na prenájom kancelársky priestor, rozloha 19.37 m2
500.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 2 izby, rozloha 37 m2, novosta...
470.00 € /mesiac
Na prenájom byt, 2 izby, rozloha 61 m2

Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 9 rokmi
Len 13 percent opýtaných v uviedlo, že pravidelne športujú, zatiaľ čo 36 percent uviedlo, že pre svoje zdravie si doprajú dostatok spánku.
pred 9 rokmi
Polícia vyzýva občanov, aby zvýšili opatrnosť na cestách, aby boli ohľaduplní a disciplinovaní a aby riadne dodržiavali dopravné predpisy
pred 8 rokmi
Aj vy patríte k tým, či si večer pred televízorom radi zamaškrtia? Ak vás prepadne neodolateľná chuť na niečo sladké, nechajte sa inšpirovať týmito zdravými chuťovkami.
pred 7 rokmi
Domáce násilie je v našich zemepisných šírkach stále tabu. Mafia Corner a Tereza Kerndlová otvárajú túto trinástu komnatu singlom, v ktorom veria nádeji a odvahe meniť život k lepšiemu.
pred 7 rokmi
Americký spevák Nick Carter, známy zo skupiny Backstreet Boys, vydá autobiografiu s názvom Facing the Music and Living to Talk About It.
pred 8 rokmi
Filmové štúdiá Warner Bros, New Line Cinema, MGM a producent Saul Zaentz chcú súdnou cestou dosiahnuť, aby spoločnosť The Asylum nemohla používať názov svojho nového mockbusteru Age of the Hobbits.
pred 9 rokmi
Vzhľadom k tomu, že sú tu Vianoce, pripravili sme si pre vás subjektívny výber filmov, ktoré sa dotýkajú tém, ktoré s chvíľami pohody strávenými v kruhu najbližších jednoznačne súvisia.
pred 4 rokmi
Na brehu Dunaja si môžete vychutnať jedinečný letný dvojkoncert úspešných slovenských kapiel.