Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 16. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Potraviny chcú rozdávať aj v roku 2013

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 20.07.2012

Pre charitu bola distribúcia potravinovej pomoci jednou z najväčších humanitárnych akcií za posledných dvadsať rokov.
Potraviny chcú rozdávať aj v roku 2013
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Slovenská katolícka charita (SKCH) chce pokračovať v rozdávaní potravín, ktoré je súčasťou projektu potravinovej pomoci financovanej EÚ. Informovala o tom asistentka projektov rozvojové vzdelávanie a mediálna koordinácia Božena Baluchová.

Podľa vyjadrení SKCH sa nie všetkým organizáciám podarilo naplniť záväzky vyplývajúce zo zmluvy s Pôdohospodárskou platobnou agentúrou. Okrem SKCH distribuovali v roku 2011 potravinovú pomoc núdznym ľuďom na Slovensku aj Potravinová banka Slovenska a Služby Božieho milosrdenstva. "Tritisícpäťsto ton potravín ostalo z rôznych príčin v skladoch. SKCH však cestoviny aj múku konkrétnym príjemcom distribuovala účinne, a ako jediná prejavila záujem pokračovať v tomto type pomoci aj v roku 2013," uvádza Baluchová.

Pre charitu bola distribúcia potravinovej pomoci jednou z najväčších humanitárnych akcií za posledných dvadsať rokov. Financie z EÚ však podľa organizácie ani zďaleka nepokryli všetky náklady, ktoré počas prípravy a distribúcie vznikli, zvyšné pokrývali zo svojich zdrojov. Koordinátor SKCH Jozef Kákoš si myslí, že projekt potravinovej pomoci mal zmysel. „V médiách rezonovala téma nepotrebnosti potravinovej pomoci na Slovensku. Musíme si však priznať, že aj na Slovensku žijú a budú žiť ľudia, ktorí majú problém si každodenne zabezpečiť jedlo pre seba a svoju rodinu."

Ľuďom sa rozdávali dva typy potravín - hladká múka a bezvaječné cestoviny. Každý príjemca mal nárok na jednorazovú dávku 20 kg hladkej múky a 20 kg bezvaječných cestovín. Pre Slovensko bolo vyčlenených 20-tisíc ton potravín. Keďže sa nepodarilo rozdať 3 500 ton, ministerstvo sa snažilo zistiť, či je vôbec u daných organizácií záujem o rozdávanie pomoci v najbližších rokoch. „Rok 2012 by sa už objektívne nestihol pripraviť a rozdať,“ objasňuje generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák. Zároveň dodáva, že podľa doterajších informácií „na programe potravinovej pomoci v roku 2013 bola ochotná spolupracovať už len Slovenská katolícka charita".Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred rokom
Počas 43. ročníka BJD predstaví Peter Lipa nové 2 CD s pesničkami , ktoré vznikli na texty Milana Lasicu za 35 rokov ich spoločnej tvorby.
pred 7 rokmi
Hoci sú to už dva týždne, ešte stále mám v hlave dozvuky ostatného ročníka Eurosongu. A nielen preto, že naše umelohmotné bábiky nezabodovali...
pred 6 rokmi
Do Ríma s láskou je nová komédia Woodyho Allena odohrávajúca sa v jednom z najpodmanivejších miest sveta.
pred 6 rokmi
Milovníci klasiky si prídu na svoje pri 46. dvojalbume z edície Opus 100.
pred 6 rokmi
Výskum ukazuje, že deti vyhľadávajú situácie so správnym množstvom prekvapení a zložitosti.
pred 7 rokmi
Festival odštartuje v hlavnom meste Slovenska a výber filmov potom poputuje do Prešova, Martina, Banskej Bystrice, Trnavy, Trenčína a Košíc.
pred 6 rokmi
Skupina Tublatanka má nový klip. Na svete je obrazová podoba skladby Nový vírus. Pieseň pochádza z nedávno vydaného výberového albumu Najväčšie hity No. 3 Cítim sa fajn.
pred 6 rokmi
Williams, ktorý patril v 60. rokoch minulého storočia k najpopulárnejším spevákom v USA, sa dožil 84 rokov.