Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Potraviny chcú rozdávať aj v roku 2013

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 20.07.2012

Pre charitu bola distribúcia potravinovej pomoci jednou z najväčších humanitárnych akcií za posledných dvadsať rokov.
Potraviny chcú rozdávať aj v roku 2013
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Slovenská katolícka charita (SKCH) chce pokračovať v rozdávaní potravín, ktoré je súčasťou projektu potravinovej pomoci financovanej EÚ. Informovala o tom asistentka projektov rozvojové vzdelávanie a mediálna koordinácia Božena Baluchová.

Podľa vyjadrení SKCH sa nie všetkým organizáciám podarilo naplniť záväzky vyplývajúce zo zmluvy s Pôdohospodárskou platobnou agentúrou. Okrem SKCH distribuovali v roku 2011 potravinovú pomoc núdznym ľuďom na Slovensku aj Potravinová banka Slovenska a Služby Božieho milosrdenstva. "Tritisícpäťsto ton potravín ostalo z rôznych príčin v skladoch. SKCH však cestoviny aj múku konkrétnym príjemcom distribuovala účinne, a ako jediná prejavila záujem pokračovať v tomto type pomoci aj v roku 2013," uvádza Baluchová.

Pre charitu bola distribúcia potravinovej pomoci jednou z najväčších humanitárnych akcií za posledných dvadsať rokov. Financie z EÚ však podľa organizácie ani zďaleka nepokryli všetky náklady, ktoré počas prípravy a distribúcie vznikli, zvyšné pokrývali zo svojich zdrojov. Koordinátor SKCH Jozef Kákoš si myslí, že projekt potravinovej pomoci mal zmysel. „V médiách rezonovala téma nepotrebnosti potravinovej pomoci na Slovensku. Musíme si však priznať, že aj na Slovensku žijú a budú žiť ľudia, ktorí majú problém si každodenne zabezpečiť jedlo pre seba a svoju rodinu."

Ľuďom sa rozdávali dva typy potravín - hladká múka a bezvaječné cestoviny. Každý príjemca mal nárok na jednorazovú dávku 20 kg hladkej múky a 20 kg bezvaječných cestovín. Pre Slovensko bolo vyčlenených 20-tisíc ton potravín. Keďže sa nepodarilo rozdať 3 500 ton, ministerstvo sa snažilo zistiť, či je vôbec u daných organizácií záujem o rozdávanie pomoci v najbližších rokoch. „Rok 2012 by sa už objektívne nestihol pripraviť a rozdať,“ objasňuje generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák. Zároveň dodáva, že podľa doterajších informácií „na programe potravinovej pomoci v roku 2013 bola ochotná spolupracovať už len Slovenská katolícka charita".Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 3 rokmi
Každý umelec svojou tvorbou po sebe zanecháva niečo nezmazateľné.
pred 4 rokmi
Kriminálne dielo malo pre klesajúcu sledovanosť skončiť druhou sezónou.
pred 4 rokmi
Mosadznú sochu v životnej veľkosti pôvodne plánovali umiestniť do haly Roundhouse v londýnskej štvrti Camden.
pred 6 rokmi
Horská Chata vydáva digipack Best of a videoklip Strach nám bráni veriť.
pred 2 rokmi
Aj rockeri sú enviro! Dokazujú to účasťou na festivale Ekofest.
pred 6 rokmi
86-ročný Bennett Lady Gagu označil za fenomenálnu džezovú speváčku.
pred 6 rokmi
20. Medzinárodný festival horských filmov v Poprade sa uskutoční 10. až 14. októbra.
pred 15 rokmi
Zrkadlá v telocvičniach a tanečných štúdiách môžu ženám brániť v potrebnom cvičení, ...