Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Potraviny chcú rozdávať aj v roku 2013

Zdroj: SITA, redaktor: red, pridané: 20.07.2012

Pre charitu bola distribúcia potravinovej pomoci jednou z najväčších humanitárnych akcií za posledných dvadsať rokov.
Potraviny chcú rozdávať aj v roku 2013
Zdroj obrázku: SXC/free
 

Slovenská katolícka charita (SKCH) chce pokračovať v rozdávaní potravín, ktoré je súčasťou projektu potravinovej pomoci financovanej EÚ. Informovala o tom asistentka projektov rozvojové vzdelávanie a mediálna koordinácia Božena Baluchová.

Podľa vyjadrení SKCH sa nie všetkým organizáciám podarilo naplniť záväzky vyplývajúce zo zmluvy s Pôdohospodárskou platobnou agentúrou. Okrem SKCH distribuovali v roku 2011 potravinovú pomoc núdznym ľuďom na Slovensku aj Potravinová banka Slovenska a Služby Božieho milosrdenstva. "Tritisícpäťsto ton potravín ostalo z rôznych príčin v skladoch. SKCH však cestoviny aj múku konkrétnym príjemcom distribuovala účinne, a ako jediná prejavila záujem pokračovať v tomto type pomoci aj v roku 2013," uvádza Baluchová.

Pre charitu bola distribúcia potravinovej pomoci jednou z najväčších humanitárnych akcií za posledných dvadsať rokov. Financie z EÚ však podľa organizácie ani zďaleka nepokryli všetky náklady, ktoré počas prípravy a distribúcie vznikli, zvyšné pokrývali zo svojich zdrojov. Koordinátor SKCH Jozef Kákoš si myslí, že projekt potravinovej pomoci mal zmysel. „V médiách rezonovala téma nepotrebnosti potravinovej pomoci na Slovensku. Musíme si však priznať, že aj na Slovensku žijú a budú žiť ľudia, ktorí majú problém si každodenne zabezpečiť jedlo pre seba a svoju rodinu."

Ľuďom sa rozdávali dva typy potravín - hladká múka a bezvaječné cestoviny. Každý príjemca mal nárok na jednorazovú dávku 20 kg hladkej múky a 20 kg bezvaječných cestovín. Pre Slovensko bolo vyčlenených 20-tisíc ton potravín. Keďže sa nepodarilo rozdať 3 500 ton, ministerstvo sa snažilo zistiť, či je vôbec u daných organizácií záujem o rozdávanie pomoci v najbližších rokoch. „Rok 2012 by sa už objektívne nestihol pripraviť a rozdať,“ objasňuje generálny sekretár SKCH Radovan Gumulák. Zároveň dodáva, že podľa doterajších informácií „na programe potravinovej pomoci v roku 2013 bola ochotná spolupracovať už len Slovenská katolícka charita".Ďalšie súvisiace a podobné články

Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 2 rokmi
Päť dní pred vydaním svojho štvrtého radového albumu zverejnil Adam Ďurica nový singel. Pieseň sa volá Dovtedy a videoklip k nej sa rozhodol nakrútiť v nádhernej prírode na hraniciach Nemecka a Čiech.
pred 7 rokmi
Nový minister vnútra Robert Kaliňák tiež odmieta zmierňovať pokuty za dopravné priestupky.
pred 6 rokmi
Výlet do neba je pozoruhodný príbeh jej duchovnej cesty, je rozprávanie o tom, čo prežívala, keď odchádzala zo života do smrti, potom do večného života a napokon sa vrátila späť.
pred 11 rokmi
Vyskúšajte kombináciu jedál, aby ste zefektívnili váš tréning a optimalizovali regeneráciu.
pred 8 rokmi
Britská speváčka KT Tunstall, ktorej doterajšia tvorba je ovenčená nejednou prestížnou cenou, sa opäť vracia s ďalším radovým albumom.
pred 7 rokmi
Dvadsaťtriročná Londýnčanka Adele je s nahrávkou 21 (2011) na čele už 11 týždňov, čím vyrovnala úspech speváčky Taylor Swift a jej albumu Fearless (2008).
pred 7 rokmi
Gallardo LP 570-4 Super Trofeo Stradale je v skutočnosti pretekársky zo seriálu pretekov Super Trofeo upravený pre používanie na verejných komunikáciách.
pred 4 rokmi
Slávnostné udeľovanie Európskych filmových cien sa uskutoční 13. decembra v Rige.