Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 19. augusta 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Poslancov čaká Zákonník práce a verejné obstarávania

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.01.2015

Dopoludnia by mali poslanci hlasovať aj o balíku zákonov predložených ministerstvom spravodlivosti, medzi ktorými je aj rekodifikácia civilného práva.
Poslancov čaká Zákonník práce a verejné obstarávania
Zdroj obrázku: Internet
 

Diskusiou k novelám Zákonníka práce a zákona o verejnom obstarávaní otvoria poslanci druhý deň 46. schôdze parlamentu. Oba návrhy vrátil parlamentu na opätovné prerokovanie prezident Andrej Kiska.

Novele zákona o verejnom obstarávaní, podľa ktorej by sa na verejných obstarávaniach mohli zúčastňovať len spoločnosti so známou vlastníckou štruktúrou, prezident vyčíta, že nemusí byť účinná v praxi. Spôsob, akým sa snaží vylúčiť účasť "schránkových“ firiem z verejného obstarávania, nie je podľa jeho názoru v súlade s Ústavou SR a právom Európskej únie. "Sami navrhovatelia pritom pripustili, že zákon bude neúčinný. Nezabráni, aby tendre vyhrávali firmy s utajenými majiteľmi, keďže vyžaduje len odkrytie formálnych vlastníkov. Preto prezident navrhol parlamentu zákon upraviť," informovala Kancelária prezidenta SR.

Novelou Zákonníka práce chce vláda dosiahnuť vyrovnanie mzdových platových podmienok agentúrnych a interných zamestnancov, ak obaja vykonávajú rovnakú alebo podobnú činnosť. V prípade nedodržania tejto podmienky má zodpovednosť za doplatenie rozdielu niesť agentúra aj užívateľský zamestnávateľ. O vrátenie právnej normy parlamentu prezidenta žiadali zamestnávatelia. Zákon podľa nich neprimerane zvýši náklady a zaťaží administratívu, obmedzí schopnosť zamestnávateľov pružne reagovať na dopyt po ich výrobkoch a službách, skomplikuje, či dokonca znemožní realizáciu programov zamestnávania ľudí zo sociálne znevýhodnených skupín a teda v konečnom dôsledku i tvorbu nových a udržanie existujúcich pracovných miest.

Dopoludnia by mali poslanci hlasovať aj o balíku zákonov predložených ministerstvom spravodlivosti, medzi ktorými je aj rekodifikácia civilného práva. Občiansky súdny poriadok z roku 1963 nahradia podľa nových zákonov Civilný sporový poriadok, Civilný mimosporový poriadok a Správny súdny poriadok. Nové normy patria dôležitosťou i rozsahom k najväčším právnym reformám od vzniku samostatnej SR. Každý zo zákonov má okolo 500 paragrafov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Newyorský policajt Ralph Sarchie (Eric Bana), ktorý sa sám stretáva s vlastnými problémami, sa vo filme Zbav nás zlého púšťa do vyšetrovania série znepokojujúcich a nevysvetliteľných zločinov.
pred 6 rokmi
Vo svete nastal boom erotickej literatúry, po ktorej siahajú najmä ženy a medzi najžiadanejšími knihami je Hrana rozkoše od Eve Berlinovej.
pred 3 rokmi
SÍDLISKOVÝ SEN VIDELO 100 000 DIVÁKOV A ZAUJAL AJ ZA HRANICAMI SLOVENSKA
pred 8 rokmi
Zabudnite na všetko, čo ste kedy počuli o slávnom zbojníkovi Robinovi Hoodovi.
pred 10 rokmi
Že v jednoduchosti je sila, dokázala Angličanka Duffy už pri samotnej pesničke Mercy, ktorá opantala celoeurópsky éter, ...
pred 3 rokmi
Trom kamarátom Beáte (Bei), Lukášovi (Lukovi) a Patrikovi skríži nečakane cestu trojfarebná mačka. Popri každodenných starostiach a huncútsvách odhalia traja kamaráti stopu tajomného dedičstva.
pred 6 rokmi
Speváčka Dominika Mirgová nedávno čelila útokom na svoj profil na portále YouTube, ktorý jej na základe viacnásobného nahlásenia zablokovali.
pred 4 rokmi
Slovákom káva uľahčuje vstávanie, Česi si ju doprajú najmä pri stretnutiach s priateľmi.