Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 20. januára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Poslancov čaká Zákonník práce a verejné obstarávania

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 28.01.2015

Dopoludnia by mali poslanci hlasovať aj o balíku zákonov predložených ministerstvom spravodlivosti, medzi ktorými je aj rekodifikácia civilného práva.
Poslancov čaká Zákonník práce a verejné obstarávania
Zdroj obrázku: Internet
 

Diskusiou k novelám Zákonníka práce a zákona o verejnom obstarávaní otvoria poslanci druhý deň 46. schôdze parlamentu. Oba návrhy vrátil parlamentu na opätovné prerokovanie prezident Andrej Kiska.

Novele zákona o verejnom obstarávaní, podľa ktorej by sa na verejných obstarávaniach mohli zúčastňovať len spoločnosti so známou vlastníckou štruktúrou, prezident vyčíta, že nemusí byť účinná v praxi. Spôsob, akým sa snaží vylúčiť účasť "schránkových“ firiem z verejného obstarávania, nie je podľa jeho názoru v súlade s Ústavou SR a právom Európskej únie. "Sami navrhovatelia pritom pripustili, že zákon bude neúčinný. Nezabráni, aby tendre vyhrávali firmy s utajenými majiteľmi, keďže vyžaduje len odkrytie formálnych vlastníkov. Preto prezident navrhol parlamentu zákon upraviť," informovala Kancelária prezidenta SR.

Novelou Zákonníka práce chce vláda dosiahnuť vyrovnanie mzdových platových podmienok agentúrnych a interných zamestnancov, ak obaja vykonávajú rovnakú alebo podobnú činnosť. V prípade nedodržania tejto podmienky má zodpovednosť za doplatenie rozdielu niesť agentúra aj užívateľský zamestnávateľ. O vrátenie právnej normy parlamentu prezidenta žiadali zamestnávatelia. Zákon podľa nich neprimerane zvýši náklady a zaťaží administratívu, obmedzí schopnosť zamestnávateľov pružne reagovať na dopyt po ich výrobkoch a službách, skomplikuje, či dokonca znemožní realizáciu programov zamestnávania ľudí zo sociálne znevýhodnených skupín a teda v konečnom dôsledku i tvorbu nových a udržanie existujúcich pracovných miest.

Dopoludnia by mali poslanci hlasovať aj o balíku zákonov predložených ministerstvom spravodlivosti, medzi ktorými je aj rekodifikácia civilného práva. Občiansky súdny poriadok z roku 1963 nahradia podľa nových zákonov Civilný sporový poriadok, Civilný mimosporový poriadok a Správny súdny poriadok. Nové normy patria dôležitosťou i rozsahom k najväčším právnym reformám od vzniku samostatnej SR. Každý zo zákonov má okolo 500 paragrafov.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 4 rokmi
Rock, pop, tanečná scéna, voice, muzikál a keby sme išli dopodrobna, tak ešte určite natrafíme na niekoľko žánrov, ktoré Jiří Korn počas svojej kariéry vyskúšal.
pred 7 rokmi
Bratislavské rockové rádio Aligátor oslavovalo 2. narodeniny.
pred 6 rokmi
Upírska komédia s Rudolfom Hrušínským najmladším a Ivetou Bartošovou v hlavných úlohách.
pred 6 rokmi
Jednu z najnavštevovanejších českých klubových kapiel bude mať šancu tento rok spoznať aj slovenskí publikum.
pred 8 rokmi
Ide o dve hodiny akčných momentov a prekvapení s vtipným podtextom.
pred 7 rokmi
Spoločnosť VMware prichádza na trh s VMware Fusion ® 4, ktorý umožňuje operačnému systému Windows pracovať na systéme Mac ešte efektívnejšie ako doteraz.
pred 6 rokmi
Priviesť však do náručia matke cudzie dieťa a ešte ju presviedčať o tom, že jej, len aby sa prípad mohol odložiť ako vybavený, je šokujúce, aj keď dnes sa dejú iné, ale rovnako desivé zverstvá.
pred 5 rokmi
Značka Bugatti doplnila na tohtoročnom autosalóne v Ženeve svoju šesťdielnu edíciu Les Légendes de Bugatti novým modelom Bugatti Legends Vitesse Rembrandt Bugatti.