Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 22. februára 2019, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Poslancov čaká správa o bankách i školstvo

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 10.09.2013

Poslanci budú pokračovať v diskusii k novelám volebných kódexov.
Poslancov čaká správa o bankách i školstvo
Zdroj obrázku: Internet
 

Správou o stave a vývoji finančného trhu za rok 2012, ktorú uvedie guvernér Národnej banky Slovenska, otvoria dnes poslanci piaty deň 23. schôdze parlamentu. Bankový sektor na Slovensku podľa správy odolal šokom z eurozóny a udržal si stabilitu.

Poslanci budú pokračovať i v diskusii k novelám volebných kódexov. Politické strany by mali po novom na svoju volebnú kampaň vynaložiť najviac tri milióny eur, kandidáti na prezidenta maximálne pol milióna eur a nezávislí kandidáti na predsedov samosprávnych krajov najviac štvrť milióna eur rovnako ako kandidáti na primátorov Bratislavy a Košíc. Všetci by mali povinne zverejňovať údaje nielen o tom, koľko peňazí na kampaň minuli, budú tiež musieť informovať, odkiaľ peniaze majú. Zákon umožní prijímanie finančných darov stranou výlučne prevodom na účet strany. Novela zavádza evidenciu o daroch a darcoch na webovom sídle politickej strany, sprísňujú sa pravidlá pre prijímanie darov a ich evidenciu.

Osoby právoplatne odsúdené za úmyselné trestné činy sa nemajú dostať k aktivitám, pri ktorých by boli v priamom a pravidelnom kontakte s deťmi a mládežou. Vyplýva to z novely zákona o uznávaní odborných kvalifikácií, ktorú poslanci prerokujú v prvom čítaní. V záujme posilnenia prevencie trestnej činnosti súvisiacej so sexuálnym zneužívaním a sexuálnym vykorisťovaním detí sa ako jedna z podmienok výkonu špecializovanej činnosti v športe predpokladá bezúhonnosť. Novelou preto dochádza k úprave zákona o telesnej kultúre. Dopĺňa sa aj zákon o podpore práce s mládežou a podmienku bezúhonnosti budú musieť splniť aj mladí vedúci, mládežnícki vedúci a pracovníci s mládežou. Zmeny súvisia s transpozíciou smernice EP o boji proti sexuálnemu zneužívaniu a sexuálnemu vykorisťovaniu detí a proti detskej prostitúcii.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 6 rokmi
Vo Ferrari oslavovali posledný titul majstra sveta v roku 2007, keď sa radoval Kimi Räikkönen.
pred 12 rokmi
Pri walkingu je aktívnych asi 660 svalov.
pred 4 rokmi
Od vydania legendárneho albumu Michala Prokopa Kolej Yesterday uplynulo minulý rok neuveriteľných 30 rokov.
pred 4 rokmi
Chlapčenská skupina One Direction prichádza so svojim štvrtým album nazvaným „nápadito“ Four.
pred 6 rokmi
Pegas 2013 patril v prešovskom jazdeckom areáli deviatim finalistom. V rôznorodej mozaike žánrov sa žiadny z nich nestratil a ponuka sa niesla v znamení vysokej kvality.
pred 10 rokmi
Čoraz viac ľudí potrebuje na svoje „naštartovanie“ sa do nového dňa svoju rannú dávku kávy.
pred 12 rokmi
Najlepšou ochranou proti vzniku diabetu 2. typu je celozrnná strava, ktorá je bohatá na balastné látky.
pred 6 rokmi
Katka Knechtová má na konte Zločin! Presne tak sa totiž volá nový singel úspešnej speváčky, ktorý má dnes premiéru v slovenskom éteri. Skladba pochádza zo zatiaľ posledného albumu Tajomstvá.