Server.sk Auto Fit Kino Music Tech Zľava Môj Bazár Job Reality Fórum Súťaž Foto Počasie PR správy

Dnes je 21. októbra 2018, meniny má a zajtra
Aktuálny čas:

Poslancov čaká ekonomický balíček

Zdroj: SITA, redaktor: redakcia , pridané: 22.10.2014

Poslanci budú hovoriť o zmenách v odpisoch i novom systéme dane z motorových vozidiel.
Poslancov čaká ekonomický balíček
Zdroj obrázku: Internet
 

Balíček zákonov predložených rezortom financií čaká poslancov počas šiesteho dňa 39. schôdze. Parlament bude diskutovať o novele zákona o správe majetku štátu, podľa ktorej by sa správa štátneho majetku mala centralizovať.

Cieľom novely má byť podľa rezortu financií najmä optimalizovať a zefektívniť správu nehnuteľného majetku štátu prostredníctvom centralizácie správy, evidencie majetku štátu, vrátane informácií o jeho využívaní, a tiež odbúraním formálnych a administratívnych prekážok pri nakladaní s majetkom štátu.

Návrh zákona podľa ministerstva umožní, aby sa správcovia venovali profesionálne len činnostiam, na ktoré boli zriadení, resp. svojim zákonným kompetenciám a starostlivosť o nehnuteľný majetok štátu sa zverí odborným organizáciám, ktoré budú vykonávať centrálnu správu tohto majetku. Celkový počet správcov v rámci nového systému by podľa rezortu financií nemal byť vyšší ako 20. Správu nehnuteľného majetku vo vlastníctve SR totiž v súčasnosti vykonáva veľké množstvo subjektov, ktoré samostatne nakladajú s majetkom štátu v ich správe.

Od budúceho roka by sa mal úplne zmeniť súčasný systém dane z motorových vozidiel. Vyplýva to z návrhu zákona o dani z motorových vozidiel. Daň bude podľa návrhu spravodlivejšia, ekologickejšia a prehľadnejšia. Sadzby dane sa zjednotia a budú rovnaké pre celé Slovensko, pričom pri výške sadzieb bude veľkú úlohu zohrávať najmä ekologickosť vozidla a jeho vplyv na životné prostredie.

Zmeny čakajú aj zákon o dani z príjmov. Ministerstvo financií SR navrhlo sprísniť definíciu daňových a nedaňových výdavkov. Tie sú podľa ministerstva rizikové z hľadiska ich zneužívania so zámerom ovplyvňovať základ dane. Taktiež chce zaviesť limity pri kúpe vozidla určeného na podnikanie. Zmení sa i odpisovanie hmotného majetku. Rozširuje sa počet odpisových skupín. Súčasťou zmien je aj navrhovaná podpora pre podniky zaoberajúce sa výskumom a vývojom. Cieľom zmien je podporiť podnikateľské prostredie a zvýšiť daňovú spravodlivosť. Rezort financií pritom k navrhovaným zmenám dostal viac ako 600 pripomienok. Po ich prehodnotení viac-menej trvá na svojom a žiadne výraznejšie ústupky neavizuje.
Server.sk v iOS Server.sk v Androide
 
 

Diskusia k článku

Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Poslanci budú hovoriť o zmenách v odpisoch i novom systéme dane z motorových vozidiel. Odkaz na článok: http://server.sk/zaujimavosti/spravy-z-domova/poslancov-caka-ekonomicky-balicek/

https://www.youtube.com/watch?v=c_KCduYtRWc

 

Diskusné príspevky (1)

Fotografia
Anonym
pred 4 rokmi
Prečítajte a podpíšte : http://www.memorandum.sk/#vyzva
Tvoje meno:

Komentár:Ďalší obsah siete Server.sk


Vyberáme z archívu ...

pred 5 rokmi
Lexus LF-NX sa vyznačuje výrazným dizajnom karosérie, ktorý reflektuje najnovší vývoj dizajnovej reči značky Lexus označovaný ako L-Finesse.
pred 7 rokmi
V tomto roku by mala trhu aj naďalej dominovať spoločnosť Apple so svojim iPadom, ktorá podľa predpokladov dosiahne 73-percentný podiel predaja.
pred 5 rokmi
Najviac chrípka trápila ľudí v Nitrianskom kraji
pred 2 rokmi
Jedinečný zážitok, aký fanúšikovia Tolkienovej trilógie Pán Prsteňov ešte nezažili.
pred 12 rokmi
Tréningové zaťaženie považujeme za hlavnú zložku športovej prípravy.
pred 7 rokmi
Legendárny anglický hudobník Elton John sa po siedmich rokoch opäť predstaví v Bratislave.
pred 5 rokmi
Veľká kniha o behu a maratóne je výborne graficky spracovaná príručka, ktorá na takmer 200 stranách povie všetko, čo potrebujete.
pred 9 rokmi
Pozorným čitateľom určite neuniklo niekoľko posledných článkov na tému RS, respektíve RenaultSport.